1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Erkek Sarı Prenses Kudurdu !!! YARDIM EDİN !!!

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde sqlear tarafından 8 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. sqlear

sqlear

İsim:
    Cem COŞKUN
    Arkadaşlar erkek sp bütün balıkları kovalıyor artık balıklar tırsak oldular valla dişinin peşinde dolanıyor titriyor ama dişi kaçıyor. O da kafayımı yedi mi ne oldu anlamadım kudurdu valla. Bütün balıkları kovalıyor birini öldürdü öldürecek balık artık motorun arkasından çıkmıyor...

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Baskın erkek durumu söz konusu yani kızışmış. Bu durumlarda genelde hobici agresif olanı çıkarır ama nedense hiç o balık hep akvaryumun en iyisidir diye düşünülmez. Bence dişi sayısını artırıp baskın olmayan pasif kalanı çıkarmak en doğrusu.

Şu anda yapılabilecek olan ise dekoru daha oyuklu, mağralı yapmak ama bu da çözüm değildir her zaman. Eğer dekoru azaltmak çaresini denerseniz de bu sefer balığı açıkta daha çabuk linç edebilir.

emmi_06 ve sqlear bunu beğendi.
  3. sqlear

sqlear

İsim:
    Cem COŞKUN
    Anlamıştım zaten.

4. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    Oh ne güzel işte tam istenilen olmuş :) Pasif erkeği akvaryumdan çıkartırsanız tam bir aile reisi olur :)

5. balyoznuri

balyoznuri

İsim:
    Aytekin Öztürk
    Aynı olay bendede oldu. Ben taşlardan iki bölüm yaptım sağa ve sola.Saklanıcak baya bi yer oldu. Böylece baskın erkek tüm akvaryumu değil kendi bölgesiniz koruyodu diğer erkeklerde diğer tarafta takılıyolardı.Akvaryumun uygunsa deneye bilirisin.

uozgul bunu beğendi.
  6. sqlear

sqlear

İsim:
    Cem COŞKUN
    saklanacak çok yer var ama akvaryumun tam göbeğinindeki kumları kazmış her tarafa hükmediyor :D

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ne yapsın adam bakıyor ki yatak odasını bir sürü başka erkek istila etmiş geziniyor. :D Dağılın diyor ne yapsın. :D

8. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Temel abi,bize yazacak birşey bırakmamış.
    Koloni sayısınız nasıl acaba.Birde ağzı dolu balık sayınız yüksek ise ondanda problem olabilir.
    Tankta fazla olan erkekler her zaman için sorundur.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  9. sqlear

sqlear

İsim:
    Cem COŞKUN
    Ben ufakken aldım balıkları ve büyüdü yanılmıyorsam 3 erkek 2 dişi oldu balıklar...

Biraz önce işten geldim baktım eğer dişi balık guatır olmadıysa azında yumurta var yem bile yemedi :)

Sayfayı Paylaş