1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Esenyalıda İntihar

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde reis tarafından 31 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Merhabalar,dün evime yakın biryerden geçerken mahallede büyük bir kalabalık görünce arabayı durdurdum ve ne oluyor diye baktım. Karşı komşumuzun henüz 16 yaşındaki kızı silahla kendini vurarak intihar ettiğini öğrendim.:( Güler yüzlü hayat dolu bir genç kızdı. Nasıl olduda canına kıydı hala anlamış değilim.:( Tabi çok üzüldüm bu olaya. Allah tan merhumeye rahmet,kederli ailesi ve sevenlerine sabırlar dilerim.:(

Bu durum insan olarak hepimizi üzdüğü gibi aslında birazda düşündürmesi lazım.Bugün henüz 15-16 yaşında hayatlarının baharında olan bu kardeşlerimiz canlarına kıyabilecek kadar hayattan bezmişlerse,bizlerinde birer ebeveyn olarak büyük suçumuz ve sorumluluğumuz var diye düşünüyorum.Çocuklarımıza çok ama çok dikkat etmemiz lazım. Onların en ufak sorunlarında höt zöt diye bağırıp kızmak yerine onlara şefkatle yaklaşıp onları anlamaya çalışmamız lazım.

Onur G. HİTİT, grafikdelisi, Heliak ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Cevap: Esenyalıda İntihar

Çok üzüldüm. İntahar korkunç bir olay ve dinen affı da yok bunun. :( Allah ailesine gani gani sabır ve merhumeye gani gani rahmet eylesin. :( Çok üzüldüm gerçekten. O yaşlar tam deli çağlar.. Herşeyi yapabilirim gibi geliyor insana. bu his te insana çok kolay hatalar yaptırtabiliyor.. Ergenlik dönemi çok hassas ve tehlikeli.

reis bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Üzücü bir olay daha, bu ara bu gibi haberler çok can sıkmaya başladı. Son çocuk cinayetlerine çok üzülüyorum. Referandum ile İdam cezasının geri gelmesinin halka sorulması gündemde tartışılıyor. Evet diyeceğim eğer referandum olursa.

reis, fth-94, Onur G. HİTİT ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. Heliak

Heliak

İsim:
    Anıl

Gerçekten insanın canından can gidiyor öyle haberleri duydukça. Hele son günlerdeki gündemde olanlar. O kadar çok aile varki bu çocuk cinayetlerinden canları yanan. Allah sabır versin hepsine. Aynı şekilde refarandum bence olmalı. Bu küçük yaşta çocuklara kıyan insan olamaz zaten.

Onur G. HİTİT bunu beğendi.
  5. Çağatay

Çağatay

İsim:
    Çağatay Altın

Böyle durumların % 80 inden fazlasında yanlış çevre , kişileri hızla aileden ayırmaktadır. Hele ki bu yaşlarda ergenliğin vermiş olduğu duygular çok kolay başkaları tarafından kontrol ediliyor. Sizlerin de dediği gibi ailenin durumu ve yaklaşımı çok önemli ve bir o kadar da zor. Arkadaşa Allah rahmet eylesin. Ailesi için çok zor bir durum.

6. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin

Üzücü bir durum. Olay aile bitiyor aslında. Orta karar davranmak gerekiyor. Ne çok sert ne çok yumuşak. Otoritede bir yaşa kadar olmalı. Genel olarak genç bireyi kendi kendine bir şeyleri "doğru" başarabilecek şekilde eğitmek gerekiyor.

7. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Gerçekten bu tür olaylar derinden etkiliyor insanı.Referandum olursa evet götürür.Bence hayırlısıda bu olur,Çünkü maalesef ülkemizdeki birçok suçun cezası caydrıcı değil.

8. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT

Tamamen katılıyorum. İdama ben de evet diyeceğim. Başkalarına yaşam hakkı tanımayanların yaşamaya hakkı olmamalı.

Konuya dönersek, üzücü bir durum. Yeri Uçmağ olsun, Tanrı ailesine sabır versin. İntihar noktasına gelene kadar kimbilir içinde nasıl fırtınalar kopuyordu da o noktaya gelebildi... İntihar anlık bir şey...

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Biraz evvel cenazaden geldim. İkindi namazına mütakip cenazeyi defnettik.Herkes perişandı. Allah cc. kimseye evlat acısı yaşatmasın.:(

10. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Perişan olcak tabi kolay mı be ağbi 3 ay önce 15 yıllık çocukluk arkadaşım ve komşum vefat etti annesi babası hala perişan.Biz hala okadar yoğun bi biçimde arkalarından üzülmesekte annesi babası ömürlerinin sonuna dek çekicekler o acıyı.Allah kimseye yaşatmasın.Ve keşke öle bi referandum yapılsa ama ne yazık ki ülkemizde çoğunlukla şerefli insanlar şerefsizler kadar cesur olamıyor toplaşıp öle kararlar aldıramıyoruz meclise ama şerefsizin biri cinayet işleyip hapse düşsün onlar toplaşıp hakime az ceza vermesi konusunda etkileyebiliyor hatta cezasız bile bıraktırabiliyorlar suçları

reis bunu beğendi.
  11. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR

Konuyla alakasız bir yorum olacak belki.

Refeandum'da idam olayını sunarlarsa ben kalkıpta evet demem. Bu demokrasi de bizim ülkemiz de bir ton olay var. Suçsuz yere hapiste yatanlar yıllar sonra PARDON diyip dışarı bırakılan adamlar böyle düşündüğünde dönüşü olmayan bir yol idam. Eğer yanlış şekilde biri asılırsa bu ortaya çıktığımda ben kendimi suçlu hissederim. Demokratik alt yapımız değişmedikçe, ülkemizde bazı düşünceler değişmedikçe benim düşüncem bu yönde olur.

reis ve Heliak bunu beğendi.
  12. Heliak

Heliak

İsim:
    Anıl

Özgür bu yöndeki fikrinde haklısın. Aynısını bende düşünmedim değil. Fakat idam cezasınıda her önüne gelene verilmez. Kesinleşmiş ve ağır suç işleyen kişilere verilirse olabilir. Ama sanmıyorum ki idam felan çıkar bizim ülkemizde. Öyle birşey olsa ilk olarak apo denilen kişiliksizi asmaları gerekir buda biraz zor.
    Neyse konu baya farklı yerlere uzar gider en iyisi uzatmayayım.

alper5959, reis ve zgrkaralar bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş