1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Eski İstanbul'da Bir Randevu

Başlığı 'Etkinlik-Duyuru-Haber Portalı' kategorisinde taygun tarafından 26 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. taygun

taygun Guest

Merhaba,

Geçen hafta forumdan Serdar Ağabey'in (Aguila Negra) Galatasaray'daki kitapcı dükkanına gittim. Aman allahım. Dükkan öyle derin öyle derin ki anlatamam. Plaklara baktığınızda sizi 40 yıl geriye götürüyor. Taner Şener, Müzeyyen Senar, Zeki Müren, Yaşar Özel, Zekai Tunca, Bülent Ersoy (Orijinal hali ile haha:)

Çizgi romanlara bakarsanız keza yine öyle Mister No'lar,

Bir de deri kaplı kitapları bir görseniz. Tam hava atmalık. Siz de alın kütüphanenize. haha: Serdar ağbi anladı ne dediğimi. Hadi sen anlat da gülelim biraz. Üstelik sen de macera çoktur değil mi?

Yanımda kameram olduğu halde Serdar Ağabey'le fotoğraf çektiremedim ne yazık ki. Gelen müşterilerden de isteyemedim. Bir dahaki sefere yandaki komşu dükkandan isteriz, değil mi?

Size bu güzel kediciği tanıtayım. Kedicik dediysem, azman olur kendileri. haha: Kedide kültür diz boyu. Eee kitapların üzerinde ben de uyusam bu yaşımda üniversiteye tekrar başlarım. :D

http://www.resimkoy.net/resim.php?resimid=7o64fov4iu.JPG"][​IMG][/URL]

İnşallah en kısa zamanda tekrar görüreceğiz. Hem belki bu sefer biraz daha kalabalık oluruz.

Teşekkürler misafirperverliğin için.

2. keskinerkan

keskinerkan

İsim:
    Erkan KESKİN

Valla çok merak ettim gerçekden inş. bizede görme fırsatı doğar bir gün.

3. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU

Sevgili Tamer hocam,
    Ben teşekkür borçluyum zaman ayırdığınız için,dostlarla bir arada olabilmekten daha güzel ne olabilirki?
    Yolu buradan geçen her arkadaşa bir kahve borcum olsun,40 yıllık hatırı vardır derler ya :)
    Evet o sırtı deri kaplı, eski ciltli kitaplar ilginç,ilginçliği içeriğinden değil de alıcıların kullanım amacından geliyor.
    Daha iyimser olanından başlarsak,sinema tiyatro,reklam filmi gibi görsel faaliyetlerde dekor olarak veya ev,çoğunluk ta işyerlerinde,kütüphanelerde güzel göründüğü için,yine dekoratif özelliği ön planda olacak şekilde talep ediliyor.
    Bulunacağı yerin ölçüsünü alarak,orayı dolduracak adette isteyenleri gördüm inanın. :)
    Fotoğraf merakım olmadığı için hiç aklıma gelmedi desem inan hocam,yoksa çekecek birini bulmak sorun değildi.
    Kısmet,bir sonrakine inşallah.
    Tekrar teşekkürler,ayağına sağlık.

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Vaaaay hocalarım buluşmuş. Hemde kitapların arasında derin bir muhabbete dalmışlar. Tamer abi seni kıskanmadım desem yalan olur. Serdar hocamla oturup kahve yudumlarken kitaplardan bahsetmeyi elbetteki çok isterdim. İsteyip de gerçekleştiremediğim bir çok şey gibi...

5. taygun

taygun Guest

Serdar Hocam,

Merhaba, Anladığım kadarıyla solvent yok içinde. Açıklamaları Flemenkçe. Solvent olsa ne olurdu peki? .8.

Hüseyin Merhaba,

Sen en iyisi en kısa zamanda evlen de buraya taşın. Yoksa başka türlü olmayacak bu iş.

6. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT

Hocam damardan girdin. Çizgiroman okumaya başladığımda, okumayı yeni öğrenmeye başladım. Mister No, Zagor (ve Çiko :hasta:), Kızıl Maske, Yüzbaşı Tommiks, kırmızı urbalılar, "Hay bin kunduz, kagır , bela!" ünlemi... Anılarım canlandı valla. Harika şeylerdi bunlar. Gerçi Kızılderilileri kötü tanıtıyorlardı, sonradan anladım Kızılderililerin benim kardeşim olduğunu. :hepiniziseviyorum:

Kedi de kediymiş ama. Ağa gibi oturmuş kerata. "Sor evlat, anlatayım!" der gibi duruyor. saygılar:gif

7. taygun

taygun Guest

Sen de severdin o çizgi romanları? Gerçi onları sevmeyen, okumayan var mıdır, bilmem?

Kadıköy'de bir çarşıda bu romanları gördüm. hepsini tekrar basmışlar. Hepsi de gıcır gıcır. Yakında alacağım bir set Teksas ve Tommiks.. Yanlış hatırlamıyorsam her kahramanın 40 kitabı vardı. bay bay:gif

8. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT

Hocam, yaşı ortalama 30-40 arasında olanlar arasında o çizgi romanları sevmeyen ya da en az bir kez okumayan çok azdır. :cicek:

9. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Merhaba Tamer hocam. Valla ya dediğin gibi olacak yada sırf orada yaşamak için o ilin sınırları içerisinde bir okul kazanmam lazım. Yoksa ben bu hasretle burada kendimi yer bitiririm.

10. taygun

taygun Guest

Serdar Hocam giderken Taksim - Galatasaray arasında çektiğim birkaç resim.

Taksim'de tramvay kalmadan önce.

Beyoğlu'nun Taksim girişi. Sağda Beyoğlu'ndaki son ağacı görüyorsunuz. O da Fransız Konsolosluğunun bahçesinde kaldığı için kesilmemiş. Yaşasın Fransa. :F

Ünlü Cezayir Sokağı'nın üst girişi.

Aynı sokağın ortalarında bir yer. Şeker gibi sokak. Renklere bakar mısınız? foto:

11. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Galatasaraydaki eski postahanenin yakıtını veriyordum 92-94 yıllarında. Tabi gündüzleri oraya tankerle girmek yasaktı ve gece dökerdik yakıtı. Araba boşalana kadar biraz gezerdim oralarda. Gerçektende çok güzel yerler orası.Gcesei ayrı,gündüzü ayrı güzel oluyor. Nasip olurda yolum oraya tekrar düşerse Serdar abinin bir acı kahvesini içmek isterim.

12. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU

Pazar günleri dışında 10:30-19:00 arası oradayım,kahve bahane, sohbet şahane,beklerim. :)

13. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Tamer hocam çok güzel resimler. Paylaştığın için teşekkürler...

14. taygun

taygun Guest

Olcay Merhaba,

Sen neler yaptın hocam öyle. Yakıt da mı sattın? Helal olsun.

Ogün Serdar hocama giderken hem öncesinde ve hem de sonrasında uğramam gereken yerler olduğu için gidiş saatim çok net değildi. Onun için de arkadaşlardan kimseye haber veremedim.

Bu sefer Serdar hocama ziyaret için özel bir zaman ayırıp gideriz inşallah.

15. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Tamer hocam fotolar için teşekkürler gönlümüzü açtın valla. :) Gerçi ben her hafta görüyorum ama fotolar bi değişik geldi. BEŞİKTAŞ İNÖNÜ STADYUMU'na giderken hep buralarda takılırız. :) Hocam valla eski istanbulu babam sayesinde bilirim vede türk filmlerinden belilirim bir 60 ile 85 li yıllara bakıyorumda boşboş bir İstanbul ama şimdi afedersiz (it-kopuk) kaynıyor. montz: Zaman makinesi olsada 60-85 li yıllara geri gitsek keşke. :)

16. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Eski zamanların herşeyi güzel be Yavuz'um. Dediğin gibi keşke 60'lı yıllarda doğsaydık. Şimdi sakallarımıza ak düşmüştü ama olsun. Hey gidi eski günler heeey. em32.gif

17. taygun

taygun Guest

Ulennnn, Ulennnnn. dön:gif
    Konuşan kişilerin cümlerine baksan sanırsın ki 50-60 yaşlarında İstanbul'un parke taşlı sokaklarını, Leyland marka yarı otomatik belediye otobüslerini hatırlar sanırsın...

Tövbe tövbeee haha: :cicek:

Sayfayı Paylaş