1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Esnaf olmak..

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde kumkapılı tarafından 6 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. kumkapılı

kumkapılı

Yer:
    küçükçekmece/cennet
    İsim:
    Doğan
    Öncelikle herkese saygılar. Sizlere başımdan geçen olayı anlatmak istedim yıllardır hep eminönü esnafından şikayet eder durur hemen hepsini aynı tefeye koyar ipi çekeriz ama bunların arasında azda olsa işini gerçekten daha doğrusu esnaflığın nasıl olması gerektiğini yapan yer/yerler var. uzatmadan yaşadığım talihsizliği anlatayım geçen hafta yemlerim bitmişti ve eminönüne gittim çok çok uzun zamandır alışveriş yaptığım dükkana gittim ve tetra xl flakes ve newlife spectrum thera+a yem aldım iki yemde büyük boy eve geldiğimde balıkları yemlemek için açtığımda newlife yemin resmen kurtlandığını gördüm tabi ben yemi kaldırdım bastım çöpe bugün eminönüne tekrar gittim ilk önce ben hiç lafını bile etmedim aynı yemden tekrar istedim dükkan sahibi geçen hafta aynı yemi aldığımı bu yemi kime aldığımı sordu bende durumu anlattım verilen cevap gerçekten bir esnafa yakışan cevaptı abi yemler yeni geldi kesinlikle bizim burda bekliyen yem değil ama bizden dolayı magdur olduğun için biz yeni aldığın yemin ücretini almıyoruz dediler ve bana yeni yemi ücret almadan verdiler ki ben eski yemi aynı gün çöpe bastığım halde ve elimde hiç bir kanıt olmadığı halde bu yaptıkları çok hoş davranıştı oysa ben yıllardır değişik dükkanlarda müşteri esnaf kavgalarına hep şahit olmuşumdur müşteri dış filitre almıştır eve gittiginde bozuk olduğunu görmüştür ve elinde dış filitreyle geldiği halde hiç bir hak iddia edemiyor böyle bir sürü örnek var gördüğüm bende gidipte benzer münakaşa yaşayacağıma yemi alırım çıkarım dedim çünkü bende az çok eminimki alışveriş yaptığım yer iyi niyetli esnaf şimdiye kadar en azından ben dükkanda müşteri tartışması görmedim gerçekten bugün yaşanan olay çok hoşuma gitti bunu sizlerle paylaşmak istedim ve eminönü rainbow akvaryum hüseyin bey'e teşekkür ederim.

2. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Esnaf olmak..

Bence yer,mekan açıkçası çok önemli değil. Önemli olan doğru olanı yapmak. Bu yüzden bende bahsettiğiniz akvaryumcuyu davranışından dolayı kutluyorum. Eminönü veya bir başka semtin akvaryumcuları,pet shopları hatta tüm esnafları böyle olsa kazıklanma vs korkusu olmadan daha huzurlu,güler yüzlü bir ortamda müşteri memnuniyeti ile dolup taşan dükkanları görmüş oluruz...

3. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Esnaf olmak..

Arızalı dış filtreyi satıp hak iddia ettirmeyeni o filtrenin içine sokmak farz olsa gerek. montz:

Bir gün hesap vereceğini gözardı eden birinden her şey beklenir olsa gerek.

Hüseyin Bey'e (gerçek Anadolu insanına), ben de teşekkür ederim. Tebrik ederim.

Böyle paylaşımlar bir KY (kendin yap) ürün kadar haz verici.

;)

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Esnaf olmak..

Ben herzaman söylerim,'' herkes iş kurar,belki çok para kazanır fakat,herkes esnaf olamaz'' diye.

Tabi günümüzde esnaf görünümü altında yobaz,paragöz insanların çokca bulunduğu bir ortamda sizin alışveriş yaptığınız gibi esnafları görmek ve müşterilerin memnuniyetini duymak çok güzel. em34:

5. MYTHDIVER

MYTHDIVER

Esnaf olmak..

Esnaflık zor bir zanaatır.Hüseyin Beyi bu davranışı için bende tebrik ederim.

6. AyBeRk

AyBeRk

Esnaf olmak..

Bahsettiğiniz Rainbow adlı akvaryumcu benim de akvaryumcumdur :) hep oradan alışveriş yaparım gerçekten çok ilgililer özellikle karma pet shop değil de sadece balık ve akvaryum üzerine ticaret yapan tek pet shop olduklarından dolayı alanlarında uzmanlar ve balıkları da çok sağlıklı. Beni en çok memnun eden ise elimde geri verip takas etmek istediğim, hoşlanmadığım balık varsa koyarım bir torbaya Rainbow akvaryuma giderim hemen balıgı alırlar, istediğim balıkla veya malzemeyle değişirler sağ olsunlar. Başka esnaflardan alışveriş yapmak zorunda kalınca hem balıkları sağlıksız çıkabiliyor hemde müşteriye olan ilgileri, sıcakkanlılıkları vs. pek hoşnut olmuyorum açıkcası.

Rainbow akvaryumda ise güler yüzlü, sabırlı, ilgili bir esnaf ile karşılaşıyorsunuz içeri girip 1 yem de alsanız bir sürü balıkta alsanız yada hiç bir şey almadan sadece bakıp çıksanız dahi dükkandan memnun ayrılıyorsunuz, diğer pet shoplarda Rainbow'un tam aksine gergin, bıkkın, ilgisiz, kaba saba bir esnaf ( isim vermek istemiyorum ) çok faiş fiyatlar, paragöz tutumlar ile karşılaşıp dükkandan ayrılıyorsunuz ve en önemlisi balıklarının hasta olma ihtimali çok daha fazla.

Yine de tercih sizin ben akvaryumcumdan memnunum saygılarımla...

Sayfayı Paylaş