1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Etiler'de Yumuşaklar Portal'da Bizim Uşaklar

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 16 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Selam değerli tuzlu su akvaristi arkadaşlar,

İçimden geldi bazı düşüncelerimi paylaşmak istedim. Platformumuz kurulduğunda aslında biraz da genel yapıya karşı olmamızla şekileniyordu. Tuzlu suya geçmek isteyenlerin önüne sorgusuz koyulan binlerce dolarlık rakamlara karşı çıkıyor ve imkanı olmayanın imkansızlığını emeğiyle örtmesini hayal ediyorduk. Bu yüzden DIY kategorilerini şerefimizle açıp, emeklerimizle doldurduk. Portal DIY ps 1-2-3-4-5-6-7-8 dedik, armatür yapalım...yaparsın dedik, ona veya buna alternatif budur dedik vel hasıl üstüne bir de durmadık akvaryumunun alt çehresi milyarlık ekipmanlarla dolu olan Avrupalıları vs hayal edip o sistemi 'babaanneme' ver sana hergün Acropora fraglasın versin sen hakkını veremiyorsun diye iç geçirdik. Durmadık düşündük yine, bizim için emeğiyle, göz nuruyla ortaya çıkarılmış akvaryum parayla yürütülen akvaryumdan değerlidir dedik.

Hal böyle olunca bu mesajları okuyan kendi öz katılımcılarımız tatlı sudan tuzlu suya geçmeye başladı ve belki de kendi içinden tuzlu su hobici topluluğunu çıkarmak gibi en zor olaya imza atıldı. Dışardan bu bölümleri görenler, bu mesajları okuyanlar imkansızlığına çözüm ararken kendini aramızda buldu ve buluyor. Böyle olunca da ana ekipmanlara para var kardeşim madem sırtımızı sağlama almak için Kaliteli ps ve aydınlatmaya ihtiyaç var aha aldım buyrun kuruluma geçelim diyen az oldu. Bu yüzden hep daha çok alternatif üretmek durumunda, hep daha çok bilinmeyenleri deneyip ortaya çıkarmak adına hep gözümüz sağda soldaki gördüklerimize takılıp bundan ne yaparız diye psiklojisi bozuk gezdik.

Ne mi oldu? Etiler'de yumuşaklar Portal'da bizim uşaklar oldu.

Sevgiler...

halilkocan, Cikletci, fth-94 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş