1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Eunicid Solucan Mı?

Başlığı 'Anemonlar ve Omurgasızlar Portalı' kategorisinde Glsn tarafından 14 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Glsn

Glsn

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Gülsün Odabaşoğlu
    Akvaryum kurulumunun 15. günü. Günlerdir kayadan çıkan solucanı görüntülemeye çalışıyorum. En net video maalesef bu? Bu solucanın türü hakkında fikriniz var mı?

image.jpg

2. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Baya hızlı kaçtı, bence malesef Eunicid, başında 4-5 adet dokungaç varsa kesin tanıyı koyabilirsiniz.

3. Glsn

Glsn

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Gülsün Odabaşoğlu
    Kesinlikle uzun 2 tane var,yanında da kısalar. Kayayı dışarı çıkarsak Ro'lu suya koysak, solucan çıkar mı? O orda durdukça sıkıntı. Korkum bir taneden fazla olmaları ve çıkarırken sıçrar diye.

4. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Bildiğim yöntemler;
    1. Kurt Tuzakları. Yemleme ile deliklerinden çıkmalarını sağlamak.
    2. Deliğine sıkılan aşırı yoğunlukta tuzlu su, sıcak tatlı su, soğuk tatlı su, karbonatlı maden suyu veya alka-Setzer ilaçlı su ile bu yaratık deliğinden çıkabiliyor, ve o anda başka bir deliğe girmeden yakalamanız gerekiyor.
    3. Kayayı sudan çıkartıp aşırı yoğun tuzlu su veya soğuk tatlı suda bekletmek, yemleme ile çıkmalarını beklemek.
    4. Kayayı kırmak ve çıkartmak.
    İlk Eunicidi kayayı kırarak çıkartmıştım...

YIKIKTEMO, Glsn, veysel ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. Glsn

Glsn

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Gülsün Odabaşoğlu
    İlki mi? Çok denk geldiniz demek. Sanırım bunlar yakalandıkları zaman parçasını bırakıyormuş.Sonra o parçadan da yeni bir solucan... Bu yüzden içeride yakalamaya çalışamam. En kolay (bu bile zor da) kayayı çıkarmak gibi. O arada kayadan çıkıp elin üzerine fırlar mı ki? Aklın uçtuğu nokta olur herhalde.

veysel bunu beğendi.
  6. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    İki kere denk geldim, yukarıdaki yöntemleri kayası ile birlikte su dışına alarak uyguladım, çıkmayınca kayayı kırmıştım. İkincisi yavruydu, kayası da ufaktı komple atmıştım. Mercan ve diğer canlılara sarmasa misafir edilebilecek ilginç bir canlı aslında.

7. Glsn

Glsn

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Gülsün Odabaşoğlu
    Dediğiniz gibi keşke zararlı olmasa. Misafir etmek istediğimden değil ama korkunç olduğundan :)

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Mercana zarar verdiğine hiç denk geldin mi Mahir?

9. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Gelmedim ama bilgim var. Salyangoz, conch vs. de avları arasında.

10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Evet salyangozları ve conchları avlamaya çalışırken bir video eklemiştim bristle worm. Aşağıdaki coral killer diye bahsetmiş eunicid worm dan.

Montimahir bunu beğendi.
  11. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bu videoda da blue tang worm yerken. Hoşuna gitmiş baya iştahlı iştahlı yiyor.

Montimahir bunu beğendi.
  12. Glsn

Glsn

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Gülsün Odabaşoğlu
    Ben de bunu izlemiştim

Montimahir bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş