1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ev haşere ilaçlaması

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde vicia ervillia tarafından 28 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. vicia ervillia

vicia ervillia

Yer:
    manisa
    İsim:
    burcak arbil
    Merhabalar. Uzmanlık alanım zirai ilaçlarda olsa sezonda ev ve apartmanda yapılacak haşere ilaçlamasının akvaryuma içerisindeki canlılara zararı varmıdır? Bunu şehir hayatı içerisindeki tecrübeli akvaryum severlerin bileceğini düşünüyorum.

2. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    Bağ evinde yaşıyoruz Burçak bey bahar geldi artık o ilaçlamayı bende yapıyorum bahçede ama ev içinde zirai ilaç olmaz zaten böcek ilaçları da ev havalandığı sürece sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Genede bence dikkat etmek lazım, bilemiyorum ama o sıra naylonla akvaryumun üstü örtülse ve ps hava girişine bir şeyler düşünülse iyi olur gibi...

YMR_AY ve vicia ervillia bunu beğendi.
  4. ogeday_ylz

ogeday_ylz

Yer:
    Karşıyaka / izmir
    İsim:
    Ogeday YALAZ
    Burçak hocam selam , eskiden ev ilaçlandıktan sonra kapı pencere kapanır 3-4 saat evden çıkmamız istenirdi. Ancak son 2-3 senedir ilaçların içerikleri değişti ve artık evde hiç sıkıntısız bebek bile olsa kokusuz ilaçlama yapılabiliniyor. Ama siz yine de dikkat edin ilaçlamada akvaryumun çevresinde ilacı mümkün olduğunca yerden sıfır yapsınlar benim tek dikkat ettiğim bu daha da hiç sıkıntı yaşamadım.

vicia ervillia bunu beğendi.
  5. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Bence büyük risk akvaryumu boya naylonu ile kaplayıp ps kapatırdım ben olsamki önümüzdeki hafta bizdede ilaçlama olacak yapacağım işlem bunlar +sisteme aktif karbon bağlayacağım
    İlaçlama bitip ev havalandıkdan sonra korumayı kaldırıcam şimdilik plan bu

YMR_AY ve vicia ervillia bunu beğendi.
  6. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Ben geçenlerde ev içerisine ilaçlama yaptırdım, herhangi bir sıkıntıda yaşamadım.Tabi burda kullanılan ilacın büyük etkisi vardır.Ancak öyle eskisi gibi evi duman altında bırakacaklarını, yada koku vs olacağını düşünmeyin.Köşe bucaklara su pompası ile sıkıyorlar, iki saat içerisinde kuruyor ve bu sürede evde durmuyorsunuz o kadar.

ogeday_ylz bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş