1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Evde akvaryumu koyacak yer kalmayınca

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde myillar tarafından 15 Şubat 2009 başlatılmıştır.

1. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Bütün hobicilerin genel sorunlarından biridir aslında evdeki akvaryumu koyacak yer meselesi eminim bize göre akvaryum evin en güzel en orata yerinde olmadır her an bakıp huşu içinde günü geçirmek adına ancak evde yalnız yaşamadığımız için ve hanımların bu konudaki töleranslarınıda hesaba katarsak pek herkes akvaryumunu evinin istediği köşesine koyamıyor gibi.
    Şimdi bu konuyla alakalı benim zaman içinde akvaryumlarımı nerelere koyduğumu anlatmaya çalışayım.

Bu iş için hanım annesine yollanır daha sonra iki oda arasındaki tuğlalar akvaryum sığacak şekilde hilti ile kırılır alt kısıma şık bir mermer yerleştirilir daha önceden hazırlamış olduğumuz akvaryumumuz iki oda arasına yerleştirilir duvar ve akvaryum arasına çerçecelerimiz yapıştırılır ve alın size izlemesi hoş ve yer kaplamayan bir akvaryum. em34:

Gelelim ikinci plana eğer evde delinecek bir oda yoksa yada bunu yapacak yürek yoksa :) o zaman duvara asılı bir tablo akvaryumda yapılabilir tabiki bu akvaryumlar yalnızca görsel amaçlıdır takdir edersinizki duvara asılı bir akvaryumun eni 15 cm geçemez her neyse işte aşağıda yaptığım bir bakalım.

Bu iş için hanımı annesine göndermeye gerek yok komşuya kadar gitse yeterli zira işimiz çok uzun değil marangozdan akvaryum litresini taşıyabilecek kalınlıkta şık bir tahta alınır ve müsait duvara sağlam çelik dübellerle monte edilir.
    Akvaryum monte edilen mobilya üzerien yerleştirilir her ihtimale karşı üst kısımdan duvara çelik kablolarla sabitleniz ve işte hazır. em34:

Şaka bir yana ev içinde akvaryumu nereye koymak istesem eşim herzaman destek olmuştur bu konuda yalnız ben değil takdiredersinizki herkesin eşi hoşgörülüdür bu yüzden eşlerimizede bu yazı aracılığı ile minnetlerimizi sunarım.

Bu da son akvaryumum saygılar.

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Güzel bir paylaşım Mesut.Hernekadar yapım aşamalarını görememiş olsakta,özellikle duvara gömme akvaryumda ciddi bir emek olduğu bariz bir şekilde anlaşılıyor.Son resimdeki akvaryumnundaki strafordan arka fon resimde pek belli olmasada,akvaryumu bizzat gören biri olarak fonu çok beğendim em34:

Bu arada yavrsuunu aldığın japon balığınıda görüyorum resimlerde :)

Saygılar.

3. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Hocam yapım aşamalarının fotolarını çekmek aklıma gelmedi yaparken çünkü bu tür paylaşım sitelerinle 2-3 yıldır katılıyorum bu akvaryumların mazisi biraz daha eskidir o yüzden yapım aşamasını çekip gösterme gibi birşey hiç aklıma gelmemişti.

Fon için ve görüşlerin içinde teşekkürlerimi iletiyorum.

4. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Aaaaaaaaa... Bizim evde de bir ton boş duvar var... Eşim hep şikayet eder niye doldurmuyoruz bu duvarları diye... :D

Mesut Bey ellerinize sağlık... Ben de bir akvaryumu banyo/tuvalete koymuştum, şaparken bile hobiyi bırakmıyorduk yani... Sonuncuyu bilgisayarın yanına kondurdum... Şu an bu mesajı yazarken göz ucu ile de balıkları izliyorum... Bir ara iç filtrenin magnetik alanı nedeni ile bilgisayar ekranı sapıttı ama neyse aradaki mesafeyi artırınca kurtardık...

Tekrar bu güzel paylaşım için teşekkürler...

5. melike

melike

İsim:
    melike
    Çok süper buluşlar tebrik ederim.
    Yalnız bi sorum var,acaba evi satarken duvardaki deliği nasıl açıklayacağız :bilmem:
    Yada açıklamak yerine içindeki akvaryumuda bırakırız.Onlarda sayemizde akvaryum sevdasına tutuluverir :D

6. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Çok keyifli bir anlatım olmuş , özellikle her operasyonda hanımın gönderilmesi ve sonrada hepsi hoşgörülüdür filan , bağlama iyi olmuş , tebrik ederim :)) İnsan istedikten sonra akvaryumu koyacak biryerler bulabiliyor demek ki ama tabii bunun için birazda beceri olması gerekiyor.Hadi ev sizin evinizse duvar olayı çok güzel bir düşünce tabii bu herkesin hayalidir ama ev sizin değilse işte o zaman "acaba şurası olur mu" soruları sorulmaya başlanıyor. Aynı şey ofis içinde geçerli neyse lafı fazla uzatmadan bu güzel paylaşım için teşekkür eder yenilerini beklediğimizi söylemek isterim.

Saygılar

7. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Minareyi çalan kılıfını hazırlar sanırım :)
    Elinize sağlık.Öğrencilikte,kiralık evde bu tür olaylara girmek pek mümkün olmuyor ama okul bitince göreceksiniz siz :D

8. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Birkaç gün önce eşimin ağzını şöyle bir yoklayayım diye ''şu vitrinin oraya 140 cm paludaryum koyacağım'' dedim ''hani sen deniz akvaryumu kuracaktın,şimdi paludaryummu oldu'' cevabını alınca ikisini birden istediğimi en sonunda açıklamış oldum :D salona koydurmam git hole koy dedi bana, sanırım bende böyle garip sistemler kuracağım duvara monteli falan :)

9. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Emrah hocam,ağzımıza laf veriyon yani.
    Benim durumda farksız 6 akvaryum oldu.Ev 2 katlı ama yinede evin içinde okadar akvaryum olmuyor.ALLAH(cc)çok şukur akvaryumlarda gram koku yok.

Mesut hocam,elinize kolunuza sağlık.

10. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Bendede koku yok Allaha şükür Özgür hocam Olsa zaten evden kovulurduk :D benim 100x45x45 evde var, 100x35x25 babamın dükkanına koydum bir tane ama kesmiyor hızımı alamıyacam bi paludaryum bide deniz akvaryumu yakışmazmı bana şimdi :) arada bir ''benim paludaryumum olcak :cekingen:'' diyerek şirinlikler yapıyorum evde alışsında sona sıkıntı çekmeyelim :D

11. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Evdeki mevcut alanları daha iyi değerlendirmek adına güzel bir paylaşım Mesut Bey. Paylaşım için teşekkürler.

Saygılar.

12. brs_95

brs_95

Taşıyacağından eminmisiniz?

13. mzmz600

mzmz600

[(Şaka bir yana ev içinde akvaryumu nereye koymak istesem eşim herzaman destek olmuştur bu konuda yalnız ben değil takdiredersinizki herkesin eşi hoşgörülüdür bu yüzden eşlerimizede bu yazı aracılığı ile minnetlerimizi sunarım)
    Hocam genelde hatunlar çabuk kabullenmiyorlar bu tür şeyleri adamın göbeği çatlıyor ikna edene kadar...(Benimki komşuya ve annesine çok sık gitmiyor uzunda kalmıyor giderse...:)) o yüzden benim farklı taktiklerim oluyor mesela 150 lik bir akvaryum kuracam salona yeri güzelce belirliyorum ondan sonra bir akşam yemekten sonra çayımız içerken, hayatım diyorum leydi'nin dışarda durmasına gönlüm razı olmuyor ,soğukta üşüyor hayvan ,kulübesini içeriye salona koyalım üşümesin dışarda....Leydi değim sibirya kurdumuz var bir tane o...nasıl üşüyecekse... huh: bizimki evde köpek fikrini duyunca çıldırır '' ya sen ne güzel akvaryum bakıyorsun oraya koy akvaryumunu ne güzel işte filan diye beni fikrimden vaz geçirmeye çalışır o zaman bende ısrarlarına dayanamayıp oraya 150 lik akvaryumu yapıştırırım...Ne buluyorsun bu akvaryumda diye sorarsa stres atıyorum rahatlıyorum derim..Bu konuşma evliliğin ilk yıllarında oluyor tabi ve akabinde ilerleyen yıllarda evde dinazor da beslesen bişey demiyor:)
    bu arada fikirlerin harika ,çok sıcak olmuş ortam ....gerçi raf modelini gördüğümde çelik dübeller tutar mı bu yükü diye düşündüm ama üstten de sağlamladığını okuyunca sağlamcılığını tebrik etmeden geçemedim çok hoş çalışmalar ellerine sağlık

14. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Alem adamsın Murat iyi taktik helal olsun sana. :D :D :D

15. taygun

taygun Guest

Mesut Bey'in anlatımına bayıldım. Fikirleri de güzel.

Abdullah hocam, akvaryumu sen şimdi tuvalete kadar soktun ha. Helal olsun. Peki asansör de var mı? Çıkarken, inerken yolda canın sıkılmaz. smiley18.gif smiley18.gif smiley18.gif

Sayfayı Paylaş