1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Evet Böyle Nasıll ??

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde furkanready tarafından 22 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. furkanready

furkanready

İsim:
    Korhan HAZIR

Evet arkadaşlar, dediğinizi uyguladım ve arkada siyah karton var, :) ayrıca bişey daha.. 2 adet damızlık zebra çiklit gelcek bu dekora başka ne eklemeliyim?

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Bu şekilde çok daha güzel olmuş. Ellerinize sağlık.

Fakat 2 adet daha gelicek olan zebralar büyük ise şimdiden, yavru iseler büyüdüklerinde sarı prenseslere zarar vericeklerdir.

3. furkanready

furkanready

İsim:
    Korhan HAZIR
    Gelecek olanlar büyük fakat ben sarı prensesleri verip zebra alıcam onun yerine. zebralar hangi balıklarla iyi geçinirler ?

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Zebralar genelde hiçbir türle geçinemez. Heleki üreme dönemlerinde akvaryumda resmen terör estirir.Zebralarla birlikte beslemeyi düşündüğün balık türleri genelde zebranın hışmına mukavemet gösterebilecek kadar sert olan Amerikan cıchlıdları olmalıdır.

5. furkanready

furkanready

İsim:
    Korhan HAZIR
    O zaman sarılarımın yerine tekrardan zebra alayım öyle olmaz mı ?

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Olabilir evet.

7. furkanready

furkanready

İsim:
    Korhan HAZIR
    Ben,Bu dekoru birazdaha sola kaydırıp sağ tarafa kırık testilerden koymak istiyorum bende 2 tane öle testi mevcut.

8. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız
    Akvaryum kaç litre.

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Çok daha güzel olmuş ellerine sağlık. Su henüz tam berrak değil sanırım zamanla daha duru bir görünüm kazanır inşallah. Filtre sistemi nedir ?

10. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Bence sarı prensesler, zebralardan çok daha güzel ve maddi olarak pahalı balıklar. Zebralardan yavru alsan da para etmez. Tabi ki ticari anlamda söylemiyorum ancak, yavruları akvaryumcuda yem vs. gibi şeylerle takas ettiğin zaman eline bişey geçmez anlamında söyledim. Tabi karar yine de senin. Dekor bu şekilde daha iyi olmuş. Kayaları arka cama yaslarsan, daha rahat edebilir balıklar gibime geldi? Ellerine sağlık, sağlıkla büyüt balıklarını.

11. osman_yc

osman_yc

İsim:
    osman yüksel
    Dekor iyi olmuş. Son bir değişiklik yapmak istiyorsan ya dediğin gibi kayaları sola kaydırıp 1 veya en fazla 2 testi ekleyebilirsin veya yüzecek alan kalsın diyorsan, kayaları aynı yerde değilde bir kısmı tankın sağında bir kısmı tankın solunda mağaralar yapabilirsin. Bu şekilde yer kavgalarınıda minimuma indirmiş olursun..

Farklı bir tür eklemek istiyorsan yunus ekleyebilirsin. Sarı prenseslerle çok iyi anlaşıyorlar. Ancak tankın 70 litre olduğu için yunus için hiç uygun olmaz diye düşünüyorum..

12. furkanready

furkanready

İsim:
    Korhan HAZIR
    Ya benim eskiden çok çeşit blıklarım vardı yunus sarı kuyruk gibi. fakat zamanla öldüler çnkü yerleri çok dardı şuan elimde kalanlar işte bunlar zebra işine gelince zebralar bana bedavaya gelicek o yüzden yani. yoksa sarılarımı bırakmak istemezdm. yorumlarınız içinde çok teşekkür ederim. dekor konusunda da dediğiniz gibi yapıcam tekrardan teşekkürler..

Sayfayı Paylaş