1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Evet ben geldim :))

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde kado buhara tarafından 25 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. kado buhara

kado buhara

İsim:
    kado buhara
    Bu seferki problemim karides hakkında.Karides üretebilmem için kuracağım akvaryumda ne gibi ekipmanlar olması lazım?Dişi ve erkeği nasıl ayırt edebiliyoruz?

Tatlı su karidesi üreteceğim.Ama alacağım karidesler çok inceler ve ancak olsun olsunda 1cm boyunda olsunlar.Üreme boyu tam olarak ne kadardır sizce?Cevaplarınızı bekliyorum.Karidesler için ayrı bir akvaryum yapacağım ve içine iç filtrden başka ne koymalıyım?Isıtıcı koymak şartmı yoksa koymasakta oluyormu?Bitki olarak hangi bitkiden koymalıyım yoksa bitki olsun fark etmezmi?
    Çok soru sordum galiba :D

2. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Karideslere ısıtıcı şarttır, 1,5-2 cm boyunda üremeye başlarlar. İç filtre koyabilirsiniz ama fazla akıntı yapmaması lazım, bitki olarak java moss, java ferm, dip bitkisi koyabilirsiniz. Dekor olarak güzel şekilli mangrow kökü koyabilirsiniz. ;)

3. kado buhara

kado buhara

İsim:
    kado buhara
    Eyvallah ısıtıcıyı aynen 26 dereceye ayarlayıp takıyorum.Bu akşam hallederim bu meseleyi.Verdiğin isimdeki bitkilerden ayrı kök alabilirmiyim?

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Kado selam, akvaryumları çoğaltıyormusun, yoksa mevcut olan tankınamı ekleyeceksin, karidesleri?

5. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

26 derece iyi bir ısı. :) Hepsi ayrı köktür, ama java moss'u çok al karidesler çok sever onu. ;)

6. kado buhara

kado buhara

İsim:
    kado buhara
    ok o bitkiden alırım ama sen benim dediğimi anlamadın.Yani bitkilerden çoğaltma şansım olurmu?

Aleykum selam Murat abim nasılsın.Mevcut olan tanka değil Murat abi yeni bir tank yapacağım.Eniştemin eve yapacağız.Onda 50x30x30 bir boş akvaryum var onda denemek istiyoruz başarabilirmiyiz bilmiyorum.

7. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Kado, güzel nano tank olur.

Christmas Moss, ağırlıklı daha iyi olur. İç hacmi büyük şelale filtre edinmen lazım.

Karides olarakta, kiraz karides öneririm çok çabuk ürüyorlar.

Sağlam taban ile çoğaltabilirsin bitkileri, ama Yavuz'un önerdiği, Java ferm olmaz.

8. kado buhara

kado buhara

İsim:
    kado buhara
    Tamam abi yarım saat sonra çıkıyorum.Aynen akvaryumcu arkadaşın yanına gideceğim.Bitki olarak java moss alacağım ondan.

9. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Christmas Moss al bence, görünüm çam ağacı gibi.

10. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Murat abiye katılıyorum. Göze hitap ediyor resmen. Bende de bir kaç tane karides var. İzlemesi zevkli yaratıklar. Kuracağın tank şimdiden hayırlı olsun abi.

11. kado buhara

kado buhara

İsim:
    kado buhara
    Teşekkür ederim herkeze.Ama beni arkadaş neredeyse vazgeçirdi çoğalırsa elinden nasıl çıkaracaksın diyor.Çabuk satılan birşey değilki satmaya kalksan satamazsın dedi çoğlırsalar başedemezsin falan dedi hevesimi kırdı yaaa. :(

12. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Uygun yeri sağlarsan olur, düzenli su değişimi yaparsan olur. ;) Işık olarak çok ihtiyaç vardır java moss'lara yanlış hatırlamıyorsam.

13. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Murat hocam, Christmas Moss bu bitki türüde güzelmiş. Alsam mı ne. :D

14. kado buhara

kado buhara

İsim:
    kado buhara
    Valla yavuz karidesten geçtik bitkili cüce vatoz akvaryumu yapacağım galiba :D

15. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Ama cüce vatozlar için 50*30*30 45 lt sanırsam olmaz. Bu yüzden yapma. :) Karidese devam edin ayrı bir güzellik verir ben beslemedimde üretmedimde ama güzel bir seyir vereceğine eminim. :) ;) Bende almak istiyorum bitkili akvaryumuma inşallah alırım. :)

16. kado buhara

kado buhara

İsim:
    kado buhara
    O zaman 70x40x35 var bunu yaparım. :D Tanktan bol ne var.

17. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

:D Yap o zaman Kado abi, yavru alırsan isterim. :cekingen: :D

18. kado buhara

kado buhara

İsim:
    kado buhara
    Yavru senin köpeğin olsun şimdi gidim alim sana ayıpsın.Şuan zaten 3 yavrum var frontosaların olduğu tankta cüce vatozlarımdan.Onlardan yollarım sana az daha büyüsünler.

19. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Sağol Kado abi. :) Bende yavru alayım bende sana yollicam. :)

20. kado buhara

kado buhara

İsim:
    kado buhara
    Sen hangi türden yavru almaya çalışıyorsun.Tropheuslardan mı Yavuz kardeşim?

Sayfayı Paylaş