1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Evet yine ben yine s.p hakkında soru yardım ederseniz sevinirim

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde ibocuk tarafından 2 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. ibocuk

ibocuk

Üstatlar akvaryumda 1 erkek s.p daha cıktı toplam 8 s.p 6 tane dişi işaret parmagı büyüklügünde 2 tanede erkek var erkeklerin 1 tanesi dişilerle aynı boyda 1 tanesi 10cm boyutlarında var sizce erkek sayısı cokmu sorun olurmu coksa hangisini götüreyim ufak erkekgimi götüreyim 10cm boyutta olanımı

((( Çok soru soruyorum bunu biliyorum kusura bakmayın )))

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Erkek sayısı çok değil dişi sayısına göre. Ancak iki erkek arasındaki boyut farkı sorun elbette. Büyük olan baskın olacağından küçük olanın üreme şansı çok düşük olacaktır. Dengeli olsaydı daha iyiydi.

3. ibocuk

ibocuk

Birisini götürecegim büyük olan mı kalsın küçük olma mı sizce

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bu soruya en güzel yanıtı siz verebilirsiniz. Hangisi daha canlı, üremeye istekli, dişileri zorlar durumda siz karar verebilirsiniz. Boyuta da aldanmamak gerek büyük olan yaşlı olabilir mesela. Bu yüzden en güzel karar yakın gözlem ile olur yani sizle. burda:gif

5. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Erkeklerden birini gözden olarak belirle abi. Bir erkek o koloniye yetecektir merak etme.

6. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin

+1

Akvaryum hacmine göre 2e6d gibi bir oranda gayet güzel aslında. Ama küçük olan erkek, büyük erkek tarafından bastırılırsa ki öyle olur muhtemelen, hem gelişemez hem de üreyemez.

7. ibocuk

ibocuk

Büyük erkegi götürdüm verdim arkadasa bu erkegim sürekli titriyo ve cok agresif davranıyor agız kısmıda siyahlaşmaya basladı normal mi

8. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

titresin iyidir iyi. Agız kısmındaki siyahlasma muhtemelen diger erkek onu bastırdıgı ıcındır. Cep mesaj...

9. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Erkek splerde ağız kısma siyahlaştığında baskın anlamına ve dişiyi yumurtlatmak istiyor anlamına geliyor.

10. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Bravo Yavuz. Katılıyorum. Benim spnin de ağız bölgesi simsiyah oluyordu. Ama sonradan geçtiğini de söyleyemem. Az da olsa yine kalıyor biraz iz.

11. ibocuk

ibocuk

erkek s.p kendisine bir mekan yaptı kimseyi sokmuyo yaklasan olursa pesinden kovalıyor geri geliyor sonra baska bi kavanoz var onun yanına gidiyor titreyerek içine girip cıkıyo birde dişi balıklarıma son günlerde bakıyorum ortamdan gayet memnunlar ama karınları sisti ve bazıları kayaların arasında cıkmıyo sadece arada bi cıkıyorlar ama hasta gibi görünmüyorlar korkar gibi de degiller ama kaya arasında duruyorlar sizce sorun ne acaba

12. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Erkek kendisine bir mekan yaptıysa ve titriyorsa üreme isteğidir. Belkide dişileriniz yavru almıştır ?

İşte benim bu dişimden 35 tane yavru çıktı. Neredeyse hiç yavru yok gibi görünüyor.

Sayfayı Paylaş