1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Evimdeki Okyanus 2015 Ahmet Solmaz

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde Ahmet Solmaz tarafından 21 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yav balık yem yemez mi kim demiş yahu? Benim pecula gayet güzel yemyiyor.temo25temo25 Birde ben yazayım dedim:D

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  2. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Bu lafın üstüne 1 çift kardinal hediye edesim geldi :)

MESUT_KERİM, Pennywise ve veysel bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Çok yerinde bir düşünce. Aiptasia yapısını bilmeden veya çoğalma başarısını, üreme şeklini bilmeden ve kafasını deliğine kendini tamir edene kadar çekebilecek kabiliyeti olan anemon türü olduğunu unutarak mücadele etmeye çalışıyoruz. Chelmon yer önerisinde bulunuruz ama başka şekilde mücadele ederken aman suyun içinde parçalama deriz, suya dağıtma deriz, daha çok çoğalır ezme deriz. Kökleri minik deliklerde olan bir anemonun derindeki köklerine kadar bir chelmon burnuna rağmen tüketemez, üst ulaşabildiği kısımlarını tüketir, aiptasia geri çekilir, tamir eder geri gelir. Makasla bubble anemon çoğaltmaya kalkarız, onlar bile tutunuyor deriz ama ondan daha adaptasyonda başarılı olan aiptasia basite alınır.

Cem eski tanıdığım bir arkadaşımız, sohbetlerimiz olmuştur ve iyi bir insandır. Mesajı biraz tuhaf olmuş evet ama yadırgamamak gerek, hamurunda başka bir forumun alt yapısı var.:D Zamanla gönülden katılmak isteniyorsa alışılır.

Doğruluk payı var ve doğru olan yanı;.

Verilecek veya balık tarafından tercih edilebilecek alternatifler var, bunların temini veya bulundurması zor olsa da, paçası yiyen almalı, önce bu besinleri öne sürerek kuru yeme alıştırmalı vs.

Hatalı olan kısmı ise; , ben benim balığıma yediriyorsam tüm Chelmon balıkları yemeli düşüncesi.

Düzenleme: 25 Şubat 2015
    Pennywise ve YMR_AY bunu beğendi.
  4. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    İlla chelmon lazım değil aiptasia için alın minicik taş parçası koyun aiptasyayı çok bastımadan kenarına yürüsün ufak taşa çıksın. Sonra taşla alıp atın bukadar basit. Kafa çalışmalı

MESUT_KERİM, Pennywise ve ka2n bunu beğendi.
  5. Ahmet Solmaz

Ahmet Solmaz

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Ahmet Solmaz
    Akvaryumdan birkaç yeni kareyle Pazartesiye merhaba diyelim :D IMG_6117.JPG IMG_6134.JPG IMG_6132.JPG

MESUT_KERİM, Montimahir, nhtkmn ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  6. Erdal

Erdal

Su seviyesini neden az tuttunuz ?

7. Ahmet Solmaz

Ahmet Solmaz

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Ahmet Solmaz
    Güncelleme:
    Aiptasyayla mücadele içine file fish eklendi, bunun dışında 1 six line ve 2 staghorn coral eklendi.
    Stylopora git gide pembeleşiyor. Beyazlayan kısımlara japon yapıştırıcısı döktüm şimdilik gözlemliyorum.
    Potasyum girişi yapıldı.
    --File fish henüz zoalara dokunmadı

8. Ahmet Solmaz

Ahmet Solmaz

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Ahmet Solmaz
    Eskiden sump vardı ve sumpı iptal ettim, taşırma kabına ulaşmaması için düşük tutuyorum.

9. Erdal

Erdal

Anladım arkasından bi parça cam silikonlasan kurtarır aslında baya hacim kazandırır sana diye düşünüyorum

MESUT_KERİM ve Ahmet Solmaz bunu beğendi.
  10. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Bazısı sump yapmaya çalışır bazısı sumpı bozar :D

Üstad, bence bi cam ile kapat taşırma yerini de daha güzel görünsün. Böyle üst taraf bakımsız akvaryumlar gibi durmuş.

Ahmet Solmaz bunu beğendi.
  11. Ahmet Solmaz

Ahmet Solmaz

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Ahmet Solmaz
    Yosun duvarı yaptım orayı sıkıntı yok :D

12. Ahmet Solmaz

Ahmet Solmaz

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Ahmet Solmaz
    Bir kare daha :D
    IMG_6123.JPG

MESUT_KERİM, color manıa, nhtkmn ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  13. Ahmet Solmaz

Ahmet Solmaz

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Ahmet Solmaz
    Kum aragonit, 6x24 t5 ışıklandırma.

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ahmet fotoğraflar eskiye göre daha içe sinici duruyor, çorba suyu konumundan çıkıp, Hacı Mehmet deresi suyu konumuna geçtik galiba? :)

15. Ahmet Solmaz

Ahmet Solmaz

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Ahmet Solmaz
    Abi şu an bu fotodakinden daha güzel oldu tank ama fırsat bulup yeni fotoğraf çekemiyorum. fotoları koyunca deremi mi gölet mi siz karar verirsiniz artık :D
    Renklenme mükemmel oldu ama büyüme yavaşladı, su değişimleriyle toparlamaya çalışıyorum.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  16. Ahmet Solmaz

Ahmet Solmaz

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Ahmet Solmaz
    22.03.2015
    Akvaryumdan yeni kareler
    Turuncu digitata ve birdnest türlerinde keyifsizlik var polipleri kapalı.
    IMG_6211.JPG IMG_6213.JPG IMG_6247.JPG IMG_6248.JPG IMG_6257.JPG

veysel, TencoMelih, YIKIKTEMO ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Polip açılımı sps mercanda çok da sağlık göstergesi değil, renkler fotoğraf orjinalse güzel ve yerinde görünüyor. Ro su çıkış Tds değerini biliyor musun, polip açılımında fark ediyor bu. Si değişimleri ile toparlama başlamış gibi, biraz da stabil giderek zaman vermek gerek. Potasyum bikarbonat denemek lazım bu tanka bence.

Ahmet Solmaz bunu beğendi.
  18. Ahmet Solmaz

Ahmet Solmaz

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Ahmet Solmaz
    Tds 5-6 gibi çıkıyor. Ben de zamana bırakmayı düşünüyorum. Herhangi bir müdahale yapmak istemiyorum.

19. poseidon

poseidon

İsim:
    Barış
    Çok güzel maşallah.
    Katkı ne kullanıyorsunuz? Manuel dozlamamı? Tüketim miktarınıda öğrenebilirmiyim
    Teşekkürler.

20. Ahmet Solmaz

Ahmet Solmaz

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Ahmet Solmaz
    katkı olarak sevgimi kattım diyebiliriz :D
    onun dışında potasyum ve potasyum iyodür katkısı. 3 günde 1 kaşık sachem reefbuilder.

Sayfayı Paylaş