1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

F0 Red Rainbow Tankım

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde ScarFace tarafından 25 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. ScarFace

ScarFace

İsim:
    Murat Karahançer
    Boyut (cm):140x60x60
    Kapasite (litre):500
    Canlılar:4E-17D RED RAİNBOW

Akvaryum Bakımı:Haftada %20 Su değişim ve dip çekimi.

Kullanılan Yemler:TROPİCAL- TETRA-DAİNİCHİ-O.S.I-HİKARİ

Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar:Tanganyika Buffer ve Cichlid Lake Salt,Su değişimlerinde Seachem Prime

Maşallahlarınızı Esirgemeyin

2. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN
    Cevap: F0 Red Rainbow Tankım

Maaşallah Murat abi çok sağlıklı görünüyorlar.Tebrik ederim:helalolsun:em34:Aramıza hoşgeldiniz keyifli bol paylaşımlar dilerim.:cicek:

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

:nazar::nazar::nazar: Maşallah çok güzel bir Tropheus tankı. Red Rainbow çok güzel bir balık ve açıkçası birçok deniz balığından bile daha güzel.

Koloninin üreme potansiyel durumu nasıl?

4. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız

Maşallah.:nazar:

Aramıza hoşgeldiniz. toka:gif

5. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Maşalah hocam sade ve güzel olmuş.Sağlıklı yavrular...

6. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Murat bey hoş geldiniz. Balıklarınız sağlıklı görünüyor maşallah:nazar:. Bol yavrulu bir şekilde büyütürsünüz inşallah. 7. resimdeki balık r.r.kasanga 8. resimdeki r.r.kantalamba gibi geldi bana renklerinden dolayı. Gerçi siz canlı görüyorsunuz ben fotoğrafa göre yorum yapıyorum red rainbow türlerini takip eden diğer arkadaşlarda bakarsa iyi olur konuya.

7. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Murat bey öncelikler aramıza hoşgeldiniz. Balıklara söylenecek pek birşey yok. Yalnız tür konusunda resim kaynıklı olabilir bende ikilemde kaldım. Zaten balığın geldiği memlekettesiniz bu çok avantaj sağlıyor Kayserili hobicilere. Bir diğer artısı şebeke su değerleri. Erciyesin suyu gerçekten kaliteli. Sağlıkla devam ettirip bol yavrular görmenizi dilerim.

8. ScarFace

ScarFace

İsim:
    Murat Karahançer

Merhaba arkadaşlar,

Red Rainbow bir varyete olmayıp bildiğimiz gibi Kasanga da red olarak geçmez literatürde, Tropheus moori kasanga olarak gecer.Tanganyika Gölü'nde tek bir tür olarak çıkar ve bu da Red Rainbow'dur. Kantalanba ve kambimwa olarak ayırmak sacma olur.Sadece üst finleri balıgın erkek dısı ve o anki durumu ayrıca ısıga gore etken saglar.Red Rainbow besleyenler bilir, Tropheus'un en nazık balığıdır. Konu baslıgına farkındaysanız sadece Red Rainbow yazdım. Eğer öyle bir şey olsa Ld Kantalanba ya da Kambimwa olarak satar.

Saygılar...

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  9. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Murat bey benim hiçbir firmayla işim olmaz fakat ld den örnek verdiğiniz için söylüyorum. Şu an sitesinde sadece red rainbow olarak var ilan sadece. Bundan 5-6 ay önceki ilanlarına bakarsanız firmanın r.r. kasanga r.r kantalamba r.r kambwimba olarak ayrı ayrı satmış. Ld bu şekilde satıyorsa doğrudur diye birşey kesinlikle olamaz. Bu işi yapan bir çok firma var yerli yabancı sitelerde hep ayrılmış bu türler. Red rainbow besleyenler bilir demişsiniz bende f0 r.r. kasanga bakıyorum balıklarımda ne kantalambadaki mor tonları nede kambwimbadaki mavi tonları hiçbir zaman görmedim.

Şimdi şöylede bir durum var frontozada renk yüzgeç ve kafa yapısı olarak kendi içinde türlere ayrılır. En çok tutulanı ve pahalı olanı blue zaire mobadır. A firması moba bulmakta sıkıntı çekipte elindeki brundi kipili kitumba mpimpwe gibi türleri sadece frontoza adıyla satışa sunsa A firması satıyorsa doğrudur diyerek brundileri tanesi 450 tl den mi alacağız.

Balıklarınızı sağlıkla ve bol yavrulu büyütün Murat bey. Saygılar..

The_ReligiouS bunu beğendi.
  10. ScarFace

ScarFace

İsim:
    Murat Karahançer

Soyledıklerınıze katılıyorum.Lakın Red Raınbow kasanga kantalanba veya kambwimba olarak almadım Ama ıllakı ayrılacaksa balıklarım Red Raınbow kambwimba dır.
    Turkıyedekı butn ıthalatcıları gordum almanya ıthalatınıda afrıka ıthalatınıda Gelen balıklar Almanya harıc Toplu Gelır zaten stres anında onun renklerınden ayırmak ımkansızdır.Ben b balıkları alırken Jumbo olması on plandaydı Suan Turkıyedekı En buyuk Red Kolonısıdır.Net 14 - 15 cm O yuzden Benım ıcın hıc bı onemı yok.

11. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Zaten önemli olan sizin balıklarınızdan görsel olarak zevk almanız siz mutlu bir şekilde baktıktan sonra kimseye söz düşmez. Tekrar sağlıklı balıklar..

12. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Murat bey hoşgeldiniz.Akvaryum hacmi,dekoru sade ve güzel.Balıkların iyi bakıldıkları tüm karelerde net şekilde belli.:nazar:Sağlıklı bol yavrular almanız dileğiyle.

13. ScarFace

ScarFace

İsim:
    Murat Karahançer

Teşşekkür ederim İsmail bey güzel düşünceleriniz icin.Elimizden geldigi kadar bakmaya çalışıyoruz, gönül isterki tüm türleri besleyelim ama elimizden gelen şuanda bu. Hobihane projemız hakkında yakında zaten yenı bir tanıtım yapacağım 7 tür Tropheus'umuz oldu çok şükür. Tekrar teşşekkür eder güzel sağlıklı hobili günler dilerım.

14. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Hayırlı olsun umarım gönlünüzdeki üretimhaneyi sıkıntısız bir şekilde kurarsınız.Merakla yeni tanıtımınızı bekleyeceğim.

Sayfayı Paylaş