1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

F1 Altolamprologus Calvus Nangu Kolonim.

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde Lake Tanganyika tarafından 28 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Yavuz 2 gün dedin hala resim yok,koy şu resimleride merakımız gittin valla

2. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    İsmail abi, lanet usb kablosunu bulamıyorum yaa... :smiley33:

3. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Merhaba,

Öncelikle fotoğrafları geciktirdiğim için çok çok özür dilerim, nerdeyse 1 ay filan oldu lütfen kusura bakmayın, fotoğraf makinisinin usb kablosunu bulamadım en sonunda Şimdi 'abi'min telefonu ile çektim. :) Görüntüler biraz bozuk olabilir ama hepsine baktımda 4-5 foto biraz kötü çıkmış o kadar tekrardan kusura bakmayın, bu arada 125*65*50'lik akvaryumu sattım...

Altta Yeni Akvaryumu, Canlıları, Malzemeleri Güncelledim...

Akvaryum Boyu Ve Hacmi: 115*45*50h Bürüt 247,5 Litre, Net Kullanılan hacim: 245 Litre
    Kullanılan Yemler: Tropical Spirulina, Tetra Bits, Artemia, Dana Yüreği (Yeni Yemler Eklenecek.)
    Filtre Sistemi: Eheim 2217 + Yüksek Debili İç Filtre
    Isı: 26 Sabit
    pH: 8,5
    Balıklar: 5 Çift Altolamprologus Calvus Nangu, 1 Erkek Sarı Prenses, 1 Mono, 1 Dişi Ahli...
    Boyları: Erkekler 9-10 cm Dişiler 6-7 cm, Sarı Prenses 12 cm, Ahli 12 cm, Mono 11 cm
    Malzemeler: Atman 300 Watt Isıtıcı,

F1 Sertifikalarınıda ekleyeceğim. Çok güzel bir Koloni umarım sorun çıkmaz balıklar geleli daha dün oldu, akvaryuma saldıktan 1 saat sonra yem yemeye başladılar ve bende bu duruma çok sevindim... Umarım sorun çıkmaz, bütün dişiler yumurta döküyor ve yavru alıyor eski sahibi umarım bendede öyle olurlar. Çok süper bir koloni maşallah.
    Maşallah demeyi unutmayınız...

4. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Şimdi İlk Önce Akvaryumdan Başlamak İstiyorum, Akvaryum ve Dekor Konusundaki Düşüncüleride Yazarsanız Sevinirim...

Yorumlarınız İçin Şimdiden Teşekkürler...

5. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Şimdide Sıra Calvus Nangularıma Geldi... :) Bu Arada Unutmadan Kısmetse Calvus Nangularımın Yanına Bir Adet Blue Zaire Moba Gelicek 23-25 cm Civarı. :)

İşte Fotoğraflar...

Yorumlarınız İçin Şimdi'den Teşekkürler...

6. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Bunlarda Akvaryumun Neşe Kaynaklar. :) Kendi Hallerine Bi Sağ Bi Sola yüzüyorlar... :)

Bunları Fotoğrafları Biraz Kötü Ama Olsun Buyrun. :)

Ve Buda Mono...

Yorumlarınız İçin Şimdiden Teşekkürler... İyi Seyirler...

Saygılar...

7. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Maşallah yavuz çok güzeller sağlıklı ve bol yavrular alırsın inşallah.Yanlız bir şey dikkatimi çekti bir veya iki tane calvus'un kuyruklarında kopmalar mevcut tank içinde sert kavgalar olduğunu düşünüyorum.

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yavuz sen bu işi biliyorsun. Güzel görünüyor ama sarı prensesi sevmedim renk kaçmış balıkta sanki. Dekor hoş ama koyu renk olunca Calvusları iyice kapatmış sanki.

9. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    İyi dilekleriniz için teşekkür ederim İsmail hoca'm, inşallah alırım yavrularını. Hocam 2 tane erkek tam baskın çıktı o yüzden kavga ediyorlar ama öle böle diğil. :) Normal ısırma oda kuyruk başka bişi yok... Tekrardan teşekkürler yorumunuz için...

Saygılar...

10. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Teşekkür ederim Temel hoca'm Sizlerin sayesinde. :) Sarı Prenses aslında Sapsarı ama uyurken ışıkları filan açıtm strese bağlandılar direk bende mecbur çektim. :) Dediğim gibi fotoğrafları gece çektim o yüzden renkleri kötü, uyurken çektim farkederseniz genelde hepsi yerde. :) Dekor Koyu'mu olmuş hocam tam açık söylerseniz değiştireyim bende. :) Zaten Moba gelicek Mecbur değiştircem Dekoru. :) Tekrardan teşekkürler Yorumunuz İçin.

Saygılar...

11. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Yavuzcum sağlıklı balıklar dilerim öncelikle.. Balıklar güzel görünüyor ama tank için aynı şeyi söyleyemeyeceğim ne yazık ki.. Alakasız kayaları altalta üstüste koyarak gözü çok yormuş ve doğallıktan uzaklaştırmışsın tankını.. Ben senin yerinde olsam o deniz kabuklarını öncelikle çıkarırım , kesinlikle tankımda bulundurmam.Aynı tip kayaları altalta üstüste koyar dekorumu o şekilde yapardım.. Aslına bakarsan o siyah kayalardan bulabilsen hepsini öyle yap derim.. Sağdan yada soldan yukarı doğru tepeleme yaparsanda değişik olur.Tüm kayaları asker gibi dizmeyi bırakın artık.. ;) Bazı kayaların Allah'a emanet duruyorlar aman hee diyorum..

12. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Teşekkürler Volkan hoca'm, dediğim gibi dekoru bu gece kısmetse değiştircem doğal yapcaz zaten aynı tip kayaları bırakcam sadece, zaten 10 tane filan daha deniz kabuğu koycam 3-4 gün sonra. Hoca'm Ben yapmadım zaten dekoru ben uyurken babam yapmış biliyor benim karışcamı kendisi yapmış ama kısmetse gece aynı tip kayaları bırakcam... :) Teşekkürler tekrardan...

Saygılar...

13. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    10 tane daha deniz kabuğu koyucaksın tankına öyle mi :) Benim yazımı ya yanlış anladın yada inadına deniz kabuğu koyucam diyosun. :)) İyi öyle olsun bakalım.. :)

14. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    :D :D Hocam vallaha pardon yaa. :) Çok çok özür dilerim, uyku sersemiyim yazıları tam göremiyorum. :) Gerçekten kusura bakma hocam. :) Tekrardan özür dilerim hocam. :D Dalgınlığıma verin hocam. :)

15. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Yavuz ,Calvusların çok güzel maşallah. Bir tanesinde kuyruk bayağı bir azalmış , kavgadan mı oldu bu ?

Yalnız dekor konusunda biraz olumsuz eleştirim olacak sana :) Bildiğin gibi calvuslar kabukçu balıklar. Ortalama her balığa bir kabuk gelecek şekilde kabukları tanka serpiştir. 10 tane calvus var 7-8 kabuk yeterli gelir. Sağ , orta ve sol kısıma da 3 orta boy kaya ile dekorun güzel olur. Kayaların arkasına da saklanırlar zaten.

Yakın zamanda karma tanganyika yaparsan çok daha güzel olur ;)

Calvus beslerken kullandığım dekor...

İlk resimde abartı bir kaya kullandım sana önerdiğim ise daha sadece olacak şekilde sağ,sol,orta kısımda bir kaya...

Resimdekilerin biraz daha azını düşün...

Ayrıca 4-5 adette dişi eklersen çok iyi olur.

Lake Tanganyika bunu beğendi.
  16. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Teşekkürler Can abi, evet kavgadan oldu, dişiyi ekliyim mi eklemiyim kararsızım belki satma filan ihtimalim olur bilmiyor o yüzden. :) Dekor konusunda haklısın abi, kabuk koymayı düşünüyorum aslında. Dediğin gibi olur aslında kabukları dağıtcam yere sağ orta ve sola kaya koysam süper olur akvaryum. Zaten öyle yapmayı düşünüyorum o kadar çok kaya bencede abartı olur... :) Teşekkürler Yorumun için...

Saygılar...

17. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Eğer dişi eklemezsen daha çok kavga olacak. Dişiler üremeye hazır olduğunda erkekler çok kapışır. Ben 5e 17d şeklinde besledim.Lepistes gibi yavru aldım :)

Dekoru deidğim gibi yaparsan çok hoş olur.

18. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Hmm anladım Can abi, öyle yaparız bizde dişi eklerim biraz daha. :) Dekoru öle yapıcam zaten senin tankında güzel olmuş. :)

19. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Çocuuuum evladım sen bu balıkları hiç mi doğal ortamlarında görmedin bakiyim. :der: O kayaların hali ne öyle !!! Akvaryumportalı üyesi olup nasıl öyle bir dizayn yapıyorsun.. İvedi olarak konuyla ilgilenmen lazım Yavuzcum..

Öylede abartı şekilde özür dileme olm millet bişey sancak :D

20. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Volkan abi ben yapmadım dizayn'ı. :F Babam yaptı düzeltem zaten :D

Sayfayı Paylaş