1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

F1 Black Kriza da bloat

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde egouard tarafından 17 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Merhaba arkadaşlar.Geçen konu açmıştım.Tüpçük diye o tupçuk değil bağırsak çıkmasıymış.Alparslanada demiştim su değerlerim çok iyi diye.Ancak sorunun su değerleri olmadığını,Stress sonucu balığın bağırsağının tıkanıyormuş.Buda bağırsağın bir sure dışarıda sarkmasına neden olup,balık ilk gunlerde yem yemiyormuş.Daha sonra yem yemeye başlıyormuş ancak git gide şişiyormuş.

Benim balığım 2 gundur ağzına yem almıyor.Alıyorsada tükürüyor.Hep arkalarda.Ağzında yavru varmı diyince cıkarınca bakıcam ancak bu olasılık %10.

Az sonra tedaviye başlıyorum.50 litre 200w ısıtıcı + iç filtre ile tedaviye başlıycam.Isı 24 derecede sabit olunca balığı salıcam ve ısıyı yavaş yavaş balığı rahatsız etmeden 28 dereceye çıkarıp,hergun yarım tablet Flagyl tablet atıcam.2 gunde bir %25 su değişimi yapıcam.

Umarım iyileştirebilirim.Sizce Flagyl kaç ml almalıyım? Balık dişi boyu 8-9 cm.
    Ayrıca tedavi için başka onerileriniz varsa yoruma yazabilirsiniz.Hergun duzenli olarak balığın durumunu paylaşıcam.

Portal ailesine selamlar.

Dişi:

DSCN8679.JPG

TencoMelih bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş