1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

F1 Black Kriza Kurulumu

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde egouard tarafından 15 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Merhaba kardeşlerim,abilerim,dostlarım.Dediğim gibi mücevherleri elimden çıkartmak zorunda kaldım.1 gün geç çıkartsaydım tekrar yumurta dökecekti. Her neyse etap etap kurulum anlatacağım.3-4 güne balıkları eklemeyi düşünüyorum. İyi kötü eleştirilere,önerilere açığım.Hepinize hayırlı akşamlar.
    Etap 1 Akvaryum suyunu dolduruyoruz (14.08.2013)
    Etap 1.JPG

Etap 2:Quik mercan kırığı ve Türkiye Yem Merkez'inden yemlerim geldi (15.08.2013)
    Etap 2.JPG

Etap 3:Kumu koyduk ve dekorasyona başlıyoruz (15.08.2013):
    Etap 3.JPG

Akvaryumum 200 Litre.Balıklara 4 çeşit yem vermeyi planlıyorum.
    Tropical Granül,Sera Flora,Tetra Pro Vegatable,Tropical Spirulina
    2 haftada %35 su değişimi duşunuyorum.Akvaryumun solunada bir köprü yapıcam.

Alparslan bunu beğendi.
  2. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    akvaryumun ışığı mavi'mi mavi ise hemen çıkart tropeus türleri mavi ısıktan nefret ediyorlar.Kurulumun hayırlı olsun.

egouard bunu beğendi.
  3. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN
    Emre abi öncelikle hayırlı olsun kurulumunuz.Arka fonu daha açık mavi renk arkafonla değiştirisek çok daha güzel görünebilir.Kayalık sayısınıda artırırsak hem görsel açıdan hemde balıklar için güzel olur.:)Acaba kaç tane black kriza eklemeyi düşünüyorsunuz?

egouard bunu beğendi.
  4. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Yorumlarınız için teşekkur ederim.Kayalıkları daha artırıcam.Işıklandırma pembe yani mavi değil.Oda beyaz olucak.Arka fon hoşuma gitti ancak bir sure sonra onuda değiştirebilirim dediğiniz gibi.Akvaryuma 15 adet Black kriza eklemeyi duşunuyorum.Damızlık boya ulaştıklarında ise ufak bir koloni kurmayı planlıyorum.Ancak bu işi kesinlikle ticari değil bir hobi olarak yapmak istiyorum.Yani para için tür asla değiştirmem.Kayalıkları dediğim gibi biraz artırıcam haklısın.1-2 köprü daha eklemeyi planlıyorum.Yarın akvaryuma 4-5 cm vatoz ekliycem.Bakalım hem onları yavruyken kardeş kardeşe geçinmelerini,buyuduklerinde sıkıntı çıkmaması için yavrudan besliycem hemde bakalım su değerleri bozuksa hastalanırlar problem yoksa bişey olmaz herhalde.Yarın saat 5:00 da guncellerim.Forumu okuyup okumayan,gören görmeyen,yazan yazmayan herkeze teşekkurlerimi sunar,Hayırlı geceler dilerim.

Montimahir ve Alparslan bunu beğendi.
  5. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Etap 4 Akvaryum suyu berraklaştı sayılır(16.08.2013):
    Etap 4.JPG

Bugun 17:00 da minik vatoz dostlarımı eklemek,birazda dekoru geliştirmek istiyorum.

Alparslan bunu beğendi.
  6. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    6.JPG 7.JPG 8.JPG 9.JPG

Balıklarım geldi yorumlarınızı bekliyorum.Korkudan heralde surekli pisletiyorlar :)) İç filtremi tekrar takmak zorunda kaldım.Ayrıca vatozlarımıda aldım dun 5 adet cuce yavru.Beraber buyusunler istedim :).Son foto biraz bulanık kusuruma bakmayın.Yorumlarınızı bekliyorum.

Kızıldeniz Akvaryum ve Alparslan bunu beğendi.
  7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hayırlı olsun iyi günlerde besle,dekoru ne yaptın biraz daha kaya ekledin mi...?

8. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Sağol Abi. Delikli kaya alıcam bugun-yarın.Henuz yavru olduklarından mağaralara pek ilgi duymuyorlar.Deliklilere girip çıkıyorlar.Akvaryuma iç filtreyi çıkartmıştım bugun tekrardan taktım bi dondum vatozlarda filtreyi bekliyormuş zaten hepsi daldı filtreye :D.Filtrenin sungerini kemirmeye çalışan vatoz bile var :başardım:

Alparslan bunu beğendi.
  9. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Arkadaşlar video çektim.Video kalitesini 1080'e çıkarttım.Full HD izleyebilirsiniz.

Alparslan bunu beğendi.
  10. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Merhaba abilerim kardeşlerim.Konuyu guncellemenin zamanı geldi.Ufak bir dekor değişikliği yaptım.Alparslan abimin dediğini yaptım biraz daha kaya ekledim.Balıklara videoyu çekmeden önce yem attım su biraz kirli gibi duruyor ancak o uçuşanlar yem :D:D.Haftada 1 kez %20 su değişimi 1 kez de %20 dip çekimi yapıyorum.Buyrun video:

Alparslan bunu beğendi.
  11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Maşallah akvaryum ve canlılar çok sağlıklı,HD izledim süperdi...:)

egouard bunu beğendi.
  12. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Maşallah:nazar:

egouard bunu beğendi.
  13. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Teşekkur ederim daha iyileri sizin olsun inşallah.Dün ışığı sondurdum odanın ışığı açıktı.Normalde onların ışığı pembe.Oda ışığı beyaz olunca camlara vurdular ful kafaları filan :D sonra sondurdum rahatladılar.Hayır kuştan korkmuyorlar kuşum onlara onlar kuşuma bakıyor beyaz ışıktan korkuyorlar :).Hemen videodan sonra %30 su değiştirdim.

14. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Merhaba arkadaşlar.Hobide git gite kendimi geliştirmekteyim.2-3 cm iken aldığım balıklar şuan 5-6 cm oldular.Ayrıca erkekler belli oldu bile :) Ve yeni bir karar aldım.Akvaryumum 200 litre.Bir sure sonra yanık kalacağını duşundum ve 125x60x60 dolaplı bir akvaryum kurup,200 litreyi ise o akvaryumun altında yavru akvaryumu yapmaya karar verdim.Buyrun balıkların ilk aldığımdaki hali: 8.JPG
    Buyrun buda bugunki halleri:

DSCN8609.JPG DSCN8610.JPG DSCN8611.JPG
    Yarın yeni kayalarda eklemeyi duşunuyorum.

veysel, murat parin, cirol ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  15. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Maşallah iyi görünüyorlar...:nazar:

egouard bunu beğendi.
  16. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Maşallah güzel bakıldıkları belli :)bantları belirgin olmaya başlamış.

17. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Teşekkurler.

18. Yavrudan büyütmeniz çok sağlıklı bir karar.Maşallahları var:)

19. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Teşekkur ederim.Bu arada 432 litreye dış filtre onerileri bekliyorum.Malum bu filtre 432 litreye yeterli değil.

20. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Yeni alınacak akvaryumu yaptıracaksınız dış filitre yerine güzel sump yaptırabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş