1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

F1 Frontosa Blue Zaire Moba Yavru Alım İhtimali % Kaç???

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde Lake Tanganyika tarafından 11 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Merhaba hoca'larım,

Babamla ben 'Tanganika Akvaryum'a bi uğruyalım dedik kum filan alıcaktık girdik, kumları torbaya koyarken babam ve ben, balıkların olduğu yere girdik geziniyorduk, babam bi anda damızlık Mpimbwe kolonisi gördü 1 erkek 4 dişi'ydi galiba ve acaip beğendi heleki erkeği çok güzeldi, her neyse, babamda dedi Yavuz moba alalım mı dedi, tabii benim gözlerde yerinden fırladı şaşırdım o anda :F , orada çalışan abi dedi Yavuz sana peçete verim mi dedi ağzının suları aktı dedi filan, biz şimdi kesin olarak 1-2 ay sonra moba alıcaz 6-7 cm filan
    F1 heralde bunlar, benim sorum şu, F0'lar genelde gerçekten çok çok zor yavru veriyorlar, peki F1'ler nasıl yavru veriyor, bizim akvaryum sularında doğmuş F1 moba damızlık olunca yavru verme ihtimali % kaçtır sizce?.. Şimdi'den cevap veren herkese teşekkür ederim... Birde Calvus nangularımla bakıcağım... 1-2 aya kadar alacağız biraz para sıkıntısı gitsin alacağız inşallah.. :)

Saygılar...

fth-94 bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayırlı olsun Yavuz. Yavru alma konusunda doğadan yakalanan balıklar ile akvaryumda doğmuş ve büyümüş balık arasında üreme farkı olması doğaldır. F1 elbette bana göre doğadan gelenlerden daha üremeye istekli olur ancak tüm bunlarda oluşturulacak akvaryum ortamının büyük önemi vardır. Üreme konusunda bir yüzde vermek sanırım kolay olmaz.

Hayırlı olsun tekrar.

Lake Tanganyika bunu beğendi.
  3. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Teşekkürler Temel hoca'm, evet dediğiniz gibi, F1 üremeye daha istekli. Akvaryum sorun diğil aslında, 1-2 ay sonra alacağım, ama 1 sene filan mecburi 110*45*50'lik bir tank'ta kalacaklar calvuslarla beraber... Benim amacım üretip satmak diğil, gerçekten Mobalar ürediğinde nasıl bir duygu oluyor o duygu'yu tatmak istiyorum. :) Doğrusu bu, yani yavru alıpta damızlık yapıp ticari amaçlı kullanmıcağım tabii, ama kendime bir miktar yavru ayırcağım kesin misal, bir dişi 90 yavru verdiyse 60 tanesini kendime ayırcam, diğer kalan 30 yavruyu cüzi bir fiyata satacağım... :) Bazı forumlarda görüyoruz moba yavrsunu 90-100 arası aşağıda satmıyorlar ama ben satıcam... :) Tekrardan teşekkür ederim Temel hocam...

Saygılar...

Sayfayı Paylaş