1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

f1 red raınbow kasanga yavrucuklarım

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde takturk tarafından 21 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk
    Öncelikle herkese iyi geceler. Sahura kadar daha zamanımız var bende balıklarımın resimlerini eklemek istedim.

Balıklarım 3 cm boyundalar şu anda.

2 adet 100*40*50 tankım var bir tanesi boş şuan

Tetra 1200 ve lifetech 838 dış filtreler
    2 adet eheım jager 300 watt ısıtıcı
    Atman ve sobo çift çıkışlı hava motorları
    25 kg silis kum

Deniz ve dereden doplanmış taşlar kullanıyorum.
    Yem olarak jbl % 40 spurılına pul yem tropıcal %36 spırulına pul yem ve sera spırulına tablet kullanıyorum.
    Bir kaç gün içinde daınıchı color fx ve daınıchı veggıe fx eklemeyi planlıyorum.

BassKiller bunu beğendi.
  2. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk
    Cevap: f1 red raınbow kasanga yavrucuklarım

Resimlerle savaştım yükleyebilmek için ama oldu sanırım :) Önizlemede göründüğünden küçük çıktılar.

3. Cikletci

Cikletci

İsim:
    Ömer ADAK

Tolga abi gayet güzel olmuş. Nazar değmesin :nazar:

4. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Maşallah hocam sade ve güzel olmuş.Gerekli tüm şartlar mevcut sağlıklı büyürler inşallah ...super:gif
    Balıklarınız kaç tane?

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ellerinize sağlık. Erman'ın dediği gibi sade görünüyor ama hoş duruyor. Balıklara maşallah.:nazar: Çok sevimlidir Tropheus yavruları bana göre. Işık olarak ne kullanıyorsunuz? Hafif sarı yanıyor gibi geldi bana.

6. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

teşekkürler balıklarım 15 tane. ışık konusunda bilgim yok akvaryumu yaptırdığımda kapak içide takılı olanı kullanıyorum. akvaryumun dışı ve iç dizaynıyla pek ilgilenmiyorum 3 ay içinde tayin durumum var düzen bozulacak o yüzden sadece yavruları sağlıklı yetiştirmeye çalışıyorum. gittiğim yerde akvaryum 150*60*70 yada 200*60*70 olacak sizlerle ortak bir karar verdikten sonra. yani şuan öncelik sağlıklı balıklar

7. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Tolgahan bey afacanları formları gayet iyi görünüyor.Yeni akvaryum düşüncenizde ben oyumu 200*60*70 olarak kullanıyorum.

8. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Teşekkürler İsmail bey formda olmaları için elimden geleni yapıyorum. Günde 6 defa yemliyorum azar azar haftada 2 defa 60 litre dip çekimi ve su değişimi yapıyorum, haftada bir defa yeteri kadar kaya tuzu ekliyorum tanka. Çok farklı tür balık baktım zevkler ve renkler tartışılmaz tabiki ama bu tür benim için akvaryum hobisinde son nokta mutlu ve sağlıklı gelişmeleri için ne gerekirse yapmaya çalışıyorum. Tek endişem tayin zamanı nakilde sıkıntı çekmeleri boyut arttıkça nakliye sıkıntı olacak 15 adet balıkta benim için. Akvaryum konusundada ya çok iyi bir ustaya şehir dışında yaptırıp getirecem yada hazır bombeli cam rs marka 200*50*70 bi akvaryum var onu alıcam fakat en ölçüsü dar son akvaryum olacağı için en az 60 yada 70 cm olmasını istiyorum. Bu ölçülerde akvaryum nerden alırım bilmiyorum zamanı gelince siz dostlardan fikir ve yardım isteyerek aşarım bu durumuda.

cirol bunu beğendi.
  9. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Su değişimi haftada 30 litre yeterli gelir aslında.Birde akvaryum içinde herhangi olumsuz bir durum yoksa tuz kullanmanıza gerek yok.Fazla miktarda tuz kullanıldığında dip çekimi ile akvaryum içine eklenen tuz'un tamamını alamazsınız bunun sonucunda su içinde tuz yoğunluğunda dolayı balıklarda sürtünmeler olacaktır.Resimlerde dikkatimi çeken diğer nokta ise bir tane yem kabı şeffaf bence o kabı değiştirin çünkü yem direk ışık almakta ve özelliğini kaybedecektir.Dediğiniz gibi tayin olacağınız yerde kurulmuş bir akvaryum olmayacağı için ekleme sıkıntılar olabilir.Bunu farklı bir şekilde en az seviyeye çekebilirsiniz.Akvaryum içinde bulunan suyu bir kaç bidon içine koyup içine pilli vs şeklinde hava motoru koyup çalıştırısanız sudan dolayı çok fazla sıkıntı çekmezsiniz.Tabi gideceğiniz çok fazla uzak değilse.Akvaryum ölçülerinde yükseklik 50 yeterli gelecektir.Örnek olarak 200u50y70g şeklinde çok güzel bir akvaryum yaptırabilirsiniz.İstanbul içinde tanıdığımız ve rahatlıkla tavsiye edeceğimiz akvaryumcular mevcut.Diğer illerde formu'muzda olan değerli dostlarımızdan elinden geleni yapacaklardır.

10. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Tuz ilavesini keseyim o zaman fazlasını çekiyorum diye düşünmüştüm. Yem konusuna gelince ışıkta bozulduğunu bilmiyordum forumda okuduktan sonra hemen karanlık bi yere kaldırdım yemleri cam kavanoza koyarak. Akvaryumun yüksekliğini 70 yapmak istiyorum çünkü o şekilde izlemekten daha çok keyif alıyorum bu yüzden öyle bir tercih yaptım. Bakalım zamanı gelince ölçülerin fayda ve zararını tartışarak netleştiririz bu konuyu teşekkürler yorum ve bilgilendirmeleriniz için.

11. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

Maşallah yeni tankda şimdiden hayırlı olsun.

12. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Teşekkürler yorumlara.:ay:

13. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Maşallah,hayırlı olsun.

14. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Video yüklemek için mutlaka başka bir siteye yükleyip oradan mı aktarmalıyım başka bir yolu varmı.

15. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

İzlesene :ay:

16. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Akvaryumda bayram temizliği yaptım dip çekimi cam temizliği diş filtreyi hortumlarıyla birlekte söküp temizledim.Akvaryuma biraz düzen verdikten sonra bir video çektim yüklemeye çalışıyorum biterse paylaşırım bu gece son haliyle akvaryumu.

17. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Tolgahan yeni dizaynı sabırsızlıkla bekliyoruz.

18. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Videoyu yükleyemedim İsmail dailymotion sitesine yükledim hata verdi bugün başka bir siteden tekrar denerim

19. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

[video]http://www.izlesene.com/video/red-rainbow-kasanga/4401467[/video]
    [IZLESENE]4401467[/IZLESENE]

YIKIKTEMO ve cirol bunu beğendi.
  20. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk