1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Fanlı soğutma sistemi

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde ozi0000 tarafından 11 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1. ozi0000

ozi0000

İsim:
    ozan
    1 saatte yaptığım sistemle 28 derece olan sıcaklık 1 saatte 25 dereceye kadar düşüyor
    Malzemeler
    1 adet bilgisayar kasa power supply(güç kaynağı)
    4 adet veya daha fazla bilgisayar kasa veya işlemci fanı
    Sıcak silikon ve silikon tabancası
    akvaryumunuzun boyunda ve eninde çıta
    ve kablo

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerinize sağlık Ozan Bey, gayet güzel olmuş bu sıcak aylar için. 4 adet fan kullanımında su buharlaşması oldukça fazla oluyordur sanırım. Ancak bu sıcakların getirdiği ciddi sıcaklığa iyi çözüm olacaktır.

Aydınlatmaya bir engeli var mı, fotoğraf için mi kaldırdınız ?

3. ozi0000

ozi0000

İsim:
    ozan
    aydınlatmayı fotoğraf çekimi için kaldırdım .Sıcaklıklardan 4 balığımı kayıp ettim sıcaklık neredeyse 30 dereceye gelmişti bitkilerim bile ölmeye başlamıştı ama şimdi durum iyi ...

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Dört adet fan işe yaracaktır sizde memnunsanız sorun yok. Bu sıcak aylarda bu sistem hepimizin sarıldığı bir sistem oluyor. Farklı soğutma sistemleri Dıy katagorilerinde var, ancak fan sanırım en yaygın olarak tercih edilen sistem. Bu çalışmanızı bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederiz, yapmak ve faydalanmak isteyen arkadaşlara rehber olacaktır.

Ellerinize sağlık. ;)

Sayfayı Paylaş