1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Fantastik Akvaryum Ve Dış Filtre Projem

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde caykooo tarafından 28 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. caykooo

caykooo

İsim:
    Cahit Dürüst
    Öncelikler herkeze selamlar ve bana bu kadar fikri sunan Hobicilere teşekürler..
    Bana doğum günümde hediye olarak gelen oyuncaklar sonrası böyle bir fikir ortaya çıktı.. Elimden geldiğince ve babamın yardımlar ile bitirmeye çalıştım..İlk olarak dış filtre için 150 lik dirsek pimaş ve 2 adet kapağı kullandım.

Fantastik Akvaryum; 150 x 80 x 50

7 adet akvaryum silikonu;

5 kilo Fugo flex 2300 derz dolgusu;

Subazlı boya 6 farklı renk;

6 adet mavi renkli strafor (elimde vardı)

15 mm 15 mm 2 boy aleminyum köşebent;

10-12 çeşit oyuncak;

Aydınlatma içinde led kullandım. Ledler içinde adapter olarak bilgisayar power supply si kullandım.

[​IMG] [​IMG]

Resimlerde acemiliğime geldi şimdiden teşekkür ederim. Denizden kum aldım ve onu kullandım kapağı ve bir kaç eksiği var ama su doldurulmuş hali, iyi seyirler.

[video=youtube;t0n0ss-AjAc]http://www.youtube.com/watch?v=t0n0ss-AjAc&feature=player_embedded[/video]

[video=youtube;I7V8VzXnUxo]http://www.youtube.com/watch?v=I7V8VzXnUxo&feature=player_embedded[/video]

Saygılarımla...

TencoMelih, Wide, Cikletci ve diğer 23 kişi bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Fantastik Akvaryum Ve Dış Filtre Projem

İnanılacak gibi değil yok böyle bir emek, tarz ve yaratıcılık. Gerçekten mesaj yazmakta zorlandığım ender paylaşımlardan biri olmuş. Doğallık vs çok hobicinin tarzıdır ama kendi tarzının ve yaratıcılığının bu denli sergilendiği bir akvaryumda doğallık ifadesi erimiş kaybolmuş.

Işık varyasyonları, dekorun içinde gizlediği gizimler inanılacak gibi değil. Filtre sistemi dahi gizemi yansıtmış. Belki konunun devamında aklıma yazacak bir şeyler gelir yazarım ama şu anda videoyu tekrar izlemek için mesajım bu kadar olacak.

Tabi bir de; pardon:gifpardon:gif

Maşallah tüm emeği geçenlere maşallah.:nazar:

TencoMelih bunu beğendi.
  3. caykooo

caykooo

İsim:
    Cahit Dürüst

Teşekkür ederim abi beyendiğinize sevindim daha bir kaç eksik var en kısa zamanda bitirimcem

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  4. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin

Çok ciddi bir emek sarfedilmiş ve güzel bir çalışma olmuş. Her ne kadar akvaryum içinde fazlaca boya, plastik ve katkı maddesi kullanılsa da beğendim :) Yinede bu akvaryumda canlı beslemeye gönlüm razı olmazdı :)

5. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

Su üstü sahil ve su altı vizyonu mükemmel. Orjinal bir fikir. Genel anlamda oyuncağa karşıyım ancak, tema olarak mükemmel duracağına eminim! Tebrik ederim sizi, mükemmel işçilik ve güzel ilerliyor.. Sanırım üst kısım sahil (su üstü) alt kısımda su altı olacak. Su seviyesi olarak su üstünde olmasının daha iyi olacağını düşündüğüm o üst kısmın girişine kadar olursa, süper olur. Tebrik ediyorum sizi. Gerçekten süper olacak tema olarak.

6. caykooo

caykooo

İsim:
    Cahit Dürüst

Su seviyesini biraz daha artırıcam balık eklendikden sonra son halini inş paylaşıcam

7. Heliak

Heliak

İsim:
    Anıl

Gerçekten çok emek harcamışsınız. Sınırları gerçekten zorlamışsınız. Görsel anlamda mükemmel :)

8. syucel

syucel

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Serdar Yücel

Vallaha sizi tebrik ediyorum akvaryum için inanılmaz bir hayal gücü ve emek.

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Şimdi eve geldim direk bu konuya tekrar baktım ve videoları tekrar izledim. İnsan sadece verilen özveriye bile hayran kalıyor.

10. balıkosman

balıkosman

İsim:
    Osman Tuna

Çok güzel olmuş akvaryum.İçinde biraz bitki olsa süper olur.Her bitki olmaz şimdi bu akvaryuma egzotik olması lazım.Tebrik ederim.toka:gif

11. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Tablo gibi bir akvaryum olmuş.. Gerçekten yukarda ve aşağıda bir hayat var.. Bir bakışta su üstü ve su altını görmek gerçekten değişik ve yaratıcı bir fikir.. :helalolsun: Tank içinde doğal olmayan şeyler eğer temayı tamamlıyorsa bence bir sakıncası yok.. Videoları izleyemedim ama akşam ilk fırsatta izliycem.. Canlı halini merak ettim.. Tek dezavantajı yüksek olması.. Tabana müdahale imkansız gibi birşey.. Keşke eni biraz daha geniş tutup yüksekliği 10-15 cm daha düşürseydiniz.. Neyse.. Aydınlatmada sanırım sabitlendiği için içeri uzanırken sorun yaşanacak gibi gözüküyor.. Ama herşey bir yana muazzam bir el işçiliği ve titiz bir çalışma söz konusu olduğundan takdire şayan bir çalışma diyebiliriz kesinlikle.. Filtrede zaten ayrı bir mühendislik söz konusu ama birazda çalışma mantığı ve kullanılan mekanik malzemelerdende bahsederseniz daha iyi aydınlanırız.. Suyu tanka gerisi geriye nasıl basıyorsunuz merak ettim..

Elinize emeğinize sağlık gerçekten ve paylaşım için teşekkürler..

TencoMelih bunu beğendi.
  12. caykooo

caykooo

İsim:
    Cahit Dürüst

Düşünceler için teşekkür ederim..

Öncelikler Akvaryum içine müdahale etmek konusundan yardımcı olayım.
    [​IMG][​IMG]
    üst kısmı menteşeli yaptıkki dediğiniz gibi sıkıntı olmasın..

Kirli su girişini ok yönünde yeşil bölgeye elyaf kırmızı bölgeye çakıl mavi bölge ise sünger mevcut çamaşır makinesi suyu akvaryumun iki kenarında emiyor
    [​IMG] arka fonu yaparken boruları gizledim [​IMG]
    bu bölümdende üst bölümdeki şelaleye veriyor.

Dış filtre yapımında 150lik pimaş kullandım kendinden contalı kapağı var temizleme işlemi için çok işimi gördü orjinal gibi oldu. ve herkesin kullandığı gibi pilastik nipel ve su boruları kullandım sadece motor bağlantı kısımlarında silikon gibi malzeme yerine daha sağlam olması için güneş enerji sistemlerinde kullanılan plakstik borular ve kelepçe kullandım.

yardımcı olabildiysem sevinirim.

13. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli

Ellerinize sağlık gerçekten çok güzel bir akvaryum olmuş, her cm de emek ve fikir dolu..

14. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Hocam öncelikle aramıza hoşgeldiniz.

Bu yapımda inanın ne diyeceğimi şaşırdım kaldım. Mükemmel bir özveri,yaratıcılık ve fazlasıyla bir emek var.Mükemmel bir yapım olmuş gerçekten. Tebrik ederim.

Dış filitrede orjinallere kafa tutacak kadar olmuş diyebilirim. Ancak kullandığınız çamaşır makinası motoru dışında. Hocam vaktiyle bu motorlarla çok uğraştım. Çeşit çeşit kafa motorları yaptım bu motorlardan. Gördüğüm kadarıyla siz motoru su dışında ve hiçbir soğutma elemanı ( fan vs.) kullanmadan çalıştırıyorsunuz? Bu durumda motorun ömrünün çok fazla olmayacağını söyleyebilirim kesin olarak.

Bu arada mekan yabancı gelmiyor. :smiley33: Resimlere bakıp düşünüyorum ama çıkartmadım bir türlü. Neresi bu mekan? ( Biraz reklama kaçacak ama olsun adını yazabilirsiniz :) )

15. caykooo

caykooo

İsim:
    Cahit Dürüst

Aranızda olmak güzel.
    Akçay'da Otel Pembe KöşkYeni Mahallede :)

Aynen sölediğiniz gibi motorun iki yanına bilgisayar fanından ve işletci soğutmak için kullanılan metal parçadan aparat yapıyorum. Motoru alırken söleymişlerdi. Bakalım deniyicem sizlerle de paylaşırım.

16. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Akçay? Edremit Akçay sanırım ? Ozaman ben benzettim galiba.:) Ama neyse olurya birgün nasip olursa geliriz İnşallah.

Hocam motoru bir şekilde soğutmanız şart. Kesinlikle o şekilde çalışmaya dayanmaz.Fan olur,motoru izole edip pimaşın içine alırsanız gene olur.Ama bir şekilde soğutmanız şart.Ama tekrar yazıyorum mükemmel bir emek sarfetmişsiniz helal olsun gerçekten.em34:

17. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER

Tek tek yazılanları merakla okudum sanki kitabın sonunu merak ederek okumak gibi oldu sadece tek kelime ile bravo diyorum başka söylenicek birşey yok...

18. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Balık eklendi mi akvaryuma merak ettim ? Bu akvaryum kafamda şimşek çaktırdı, yaparsam yeni akvaryumu kafamdaki tarzı gözden geçirmem gerekecek.

19. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR

Bence sende başlamalısın artık bir akvaryuma Olcay abi ::) Yeniden yine ve her zaman :p hem Ledli full bitkili yaparız :D

20. dumankolik

dumankolik

İsim:
    gokhan zeybekoglu

Yani ne yazacağımı planlayamadım. Yani çok yaratıcı çok çok güzel bir akvaryum olmuş.Eleştirmek gibi olmasın ama suyun üstündeki sandal buyuk olmuş galiba...

Sayfayı Paylaş