1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

fanusta hediye gelen japon balıkları için yeni yuva tavsiyesi

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde brujah tarafından 13 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. brujah

brujah

İsim:
    göktan göktan
    geçenlerde fanus ve içinde 5 tane japon balığı hediye aldık. ilk günden yaşamaz bunlar burda dedim ve zaten 2 tanesi sabahı görmedi maalesef. kaldı 3 tane şimdi fanusta. hayvanları bu eziyetten kurtarmak için bugün bir akvaryum almak istiyorum. bu işlerden hiç anlamam, şimdiye kadar balık hiç beslemedim. ev hem biraz küçük hem de koyacak yer yok dolayısıyla öyle büyük bir akvaryum alma şansım yok. bide aslına bakarsanız şık bişey olsun istiyorum evin dekorasyonuyla uzun zaman uğraştıktan sonra. 2 tane seçenek buldum nette

FLUVAL CHI
    biraz dar gibi ama bana boyut olarak en uygun seçenek. balıklar içinde uygunmudur sizlere sormak istedim. 25 l ama dikey bir akvaryum. hem herşeyi hazır geliyor bana sorun çıkartmaz. bide 19 l olanı var.

FLUVAL EDGE -Add design to your lifestyle
    bu da 23 l ama yatay bir akvaryum. bide türkiye'de satılanlarında filtre yokmuş. diğeri gibi tam hazır bir akvaryum değil.

Biorb "biUbe"
    bu 35 lt. boyutları gene uygun benim açımdan ama dikey. dikey sanki japonlar için uygun değilmiş gibi geliyor bana.

eminim aranızdan her bu işin uzmanı gibi bu hazırları alma, yaptır , daha büyük al diyecekler olacak ama şimdilik bu işlerle uğraşmak istemiyorum. bana hediye gelen balıklara iyi bir yaşama alanı sunayım şimdilik yeter. sonra bu işe sardırırım belki o ayrı. sitede bazı akvaryumları gördüm insanın hemen ilgisini çekiyor tabi .

2. Uzman

Uzman

İsim:
    Ahmet Çalışkan
    Cevap: fanusta hediye gelen japon balıkları için yeni yuva tavsiyesi

Fanus Japon balıkları için uygun degildir. Arkadaşarlar bu konuya lütfen dikkat edelim balıklarımıza işkence etmiyelim. :(
    Zira Japon balıkları ne kadar dayanıklıda olsa aslında cok narin ve zayıf balık türüdür. Mesala cevremde görüyorum bazı petshoplar sırf satmak için faunusun içine 2 adet 3 adet japon koyorlar ve satmak için bişey olmaz diyorlar tabiki 2 gün için bişi olmaz fakat sonunda ölürler buda bir felaketdir aslında Zira Japon balıgı saglıklı yaşaması için 1 adet japona en az 10 litre su düşmesi lazım aslında bu bile yetersiz ola bilir büyüdügü zaman tabiki. Dedigim gibi akvaryumun ölcülerini yazarsan ben sana daha yardımcı olcam. arkadaşım Mesala bende 100 litre akvaryum var ve içinde 5 adet japon 2 cöpcü 1 vatoz var ve balıklarım cok saglıklı Ve japonlarımda ele avuca gelcek kadar büyük ve saglıklı onların saglıklı olması beni mutlu ediyor . :) Saglıklı Balıklar dilerim.

Arkadaşım hiç ugraşma git bir petshopdan balık sayına göre uygun ve güzel bir akvaryum edin ve o balıkcıkları kurtar o fanusdan bence benim fikrim bu hemde direk gidip bakıp alman daha iyi olur sen seversen balıklarında sever bu fikri unutma bence

Sayfayı Paylaş