1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Fanustan Akvaryuma

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde ender tarafından 11 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. ender

ender

Merhaba arkadaşlar. Forumda henüz yeniyim ayrıca balık besleme konusundada yeniyim. fanusta 2 japon beslemekteyim. japonlardan birisini aldığımda yüzgeçleri siyah ve kuyruğu hafif dökülmüştü. akvaryumcuya gittim ve bu durumu anlattım. oda bana fanusta beslenmez bu balıklar dedi. sanki bana fanusu satan o değilmiş gibi :) neyse hiç yoktan tecrübe oldu dedim balılarımda şuanda yaşıyorlar. tuzlu suya 30 saniye koy düzelir dedi. onuda dün akşam yaptım bakalım düzelecekmi.

Akvaryumcudan boyutlarını ve kaç litre olduğunu bilmediği akvaryumlarına baktım. Metreyle yükseklik dışında an ve boyu ölçtük.

en: 25 cm
    boy: 50 cm
    yüksekliğide tahminen 35 civardır diye düşünüyorum.
    fiyatı 45 tl
    tümaksesuarlarıyla birlikte 100 tl gibi bir fiyatı bulacak gibi.

bu konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz uygunmudur bu akvaryum?

teşekkürler.

2. ender

ender

Fanustan Akvaryuma

Ayrıca akvaryumu bu akşam almak istiyorum. Japonların hava almak için suyun yüzeyine çıkıp nefes almaya çalışmalarından hayli müzdaribim. Bu yüzden hemen alıp kurulumu yapıp 3-4 gün içinde balıkları akvaryuma almak istiyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

3. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Fanustan Akvaryuma

Ender elinden geliyorsa akvaryumunu kendin yap derim aynı ölçülerdeki cama cam akvaryumu 20 tl ye mal edebilirsin bence o ölçülerdeki akvaryum ve teşkilatı 100 tl etmez

4. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Fanustan Akvaryuma

O ölüçülerde bir akvaryuma ve malzemelerine 100,00 TL çok. Bir kaç yerden fiyat araştırması yap derim.

5. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Fanustan Akvaryuma

Mesuta kesinlikle katılıyorum o ölçülerde bende akvaryum yaptım.15tl camlar tuttu 10tl filtre 20tl de ısıtıcı dekorada 10tl harcasan.55tlye süper bir akvaryumun olur burda:gif

6. ender

ender

Fanustan Akvaryuma

herhangi bir camcı yapabiliyormu. ayrıca tanıdığım bir camcıda yok.

akvaryumcuda sorduğum akvaryum yakın ölçüleri ve fiyatlar
    50x25x35 = 45 tl
    filtre = 20 tl
    florasan = 10 tl
    ısıtıcı = 10 tl
    kum = 10 tl

malzemelerde ucuz değilki. akvaryum ucuza alınsa aksesuarlar yine pahalıya patlıyor.

7. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Fanustan Akvaryuma

45 tl ye pahalı yapıyor ya..

8. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Fanustan Akvaryuma

Ender malzemeri hobici arkadaşlardan temin et yarı yarıya olur :heyo:

9. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Fanustan Akvaryuma

Bizim burda 80 tl ye 70*30*40+kum+arka fon+filtre+dekor(gemi vs..)+yem+kepce vsv.s veriyolardı kaptım onuda bende hepsı wardı sadece akwaryumu aldım çılgın:

10. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Fanustan Akvaryuma

Yeni akvaryum yaptirdim.Kayitli kuşakli 100x50x50 ,250 litre 120 tl verdim kapakla berabar ve eve nakliyeyle 130 tl verdim sen hesepla şimdi senin dediğin fiyati. Bu işler aceleye gelmez sabret araştir dediğin fiyat yüksek. Mazemeleride hobici bir arkadaşdan al daha ucuza bulucaksindir. saygılar:gif

11. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Fanustan Akvaryuma

Evet araştır biraz düşün ben 70*30*40 kum+arkafon+akvaryum 50 tl aldım. Filtre+ısıtıcı 40 tl desen 90 tmmdır.

12. ender

ender

Fanustan Akvaryuma

Tabiki camcıdan yaptırsam daha güzel olur istediğim ölçülerde olur. fakat çokta uğraşmak istemiyorum hem akvaryumcunun eve yakın olması taşıma açısındanda kolaylık sağlayacağından bilemiyorum arada kaldım :)
    Ama şimdi zaten bana fanusu dayıyan akvaryumcuya gidip birde akvaryum için kazık yemeyeyim derdindeyim :)

13. molly

molly

İsim:
    eren andinç
    Fanustan Akvaryuma

Ender abi şişliye yakınsan buralarda camcı cok beraber alıp yapalım banada akvaryumum küçük gelmeye basladı

14. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Ben Eskişehir'den aldım Bilecik'te oturuyorum 70x25x35=35tl ye aldım kapağı lamba tesisatı üzerinde bi tasarruflu ampul taktım o kadar bu da akvaryumum resmi.

http://img155.imageshack.us/i/pict1485.jpg/

Sayfayı Paylaş