1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Farklı Kaya Dizaynları

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde görkemtemel tarafından 1 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. görkemtemel

görkemtemel

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Farklı Kaya Dizaynları

Ellerine sağlık Görkem. Dekor balık ihtiyacı yanında hayal gücüyle ve göreceli olarak oluşturulan bir konudur. Fikir vermesi açısından güzel fotoğraflar.

Fakat ben akvaryumların farklı yanlarına bakmayı ihmal etmedim. Tuzlu akvaryumlarında su hareketi adlı başlığımda düşüncemi yazmıştım bu konuyla alakalı. Tuzlu su akvaryumlarında malesef akıntı konusu akvaryum kuracak arkadaşlara abartılı anlatılıyor.

http://www.akvaryumportali.com/forum/tuzlu-su-akvaryumlarinda-su-hareketi-t8531.0.html

Birinci karede göreceğiniz üzere sadece balık olmasına ramen akıntı motoru sayıs 8, ikinci karede ise mercanlar eklenmiş olmasına ramen fazlalığı anlaşılmış ve sayı 4.

Buradan çıkan nokta şu ki 4 akıntı motuna yapılan masraf ps ekipmanının kaltesine ayrılabilirmiş değil mi ?

Fotoğraflardaki aynı akvaryumdan iki kare. İlerleyen süreçteki akıntı tecrübesi.

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Farklı Kaya Dizaynları

İşte Temel hocamın bu yaptığınada dikkat deniyor... em34:

4. görkemtemel

görkemtemel

Çok haklısın Temel abi, 4 motor yeterli olmuş sanırım ve efektif yerleştirildiğinde iyi sonuc vermiş olabilir.

5. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Farklı Kaya Dizaynları

Görkem hocam çok güzel resimler paylaşım için teşekkür ederim. aha:

6. gbgonenc

gbgonenc

İsim:
    H.Gökberk Gönenç
  7. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Farklı Kaya Dizaynları

Paylaşım için teşekkürler Görkem abi, Temel hocam seninde gözünden birşey kaçmıyor valla. :) aha:

8. görkemtemel

görkemtemel

Gökberk aslında zor değil sadece yapıştırdıkları malzeme ne onu bulamıyorum ben , ilk önce kayara ortada delik acıp sabit birşey sokup oturtuyorlar (boru,pileksi vb.) sonrada cimento ve köpük karışımı birşeyle sıvıyorlar aralarını.Küçük kayaları filan sabitlemeden direk o karışımı kullanarak bu şekilleri veriyorlar.O malzemenin ne olduğunu bile varmı acaba?

Sayfayı Paylaş