1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Farklı Tür Bir Kaya İhtiyacı

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde Toygar NİRON tarafından 3 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Merhaba;

Fotoğrafta gördüğünüz gibi dairesel hatlı kayalara ihtiyacım var. Akvaryumcularda çok fazla görüyorum zaten ama tuzlu su da durumları ne olur bilemedim. Yada alternatif olarak tuzlu suda kullanabileceğim dairesel hatlara sahip bunlar gibi kayalara ihtiyacım var. Fotoğraftakiler bir hayli büyük. Benim ihtiyacım olan daha yassı 10cm civarında.Fikirlerinizi almak isterim.

2. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Bunlar öğütülmüş mermer parçaları, peyzajçılarda kilosu elli kuruştan her boyda satılıyor.

YMR_AY bunu beğendi.
  3. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Akvaryumda bu taşları kullanmak iyi olmayacaktır. Gözenekleri olmadığı için canlanmayacak ve üstlerinde yosun birikimi olacak. Bu da görüntü kirliliğine neden olacaktır. Yani faydasindan çok zararı olur bence. Ama yine de sen bilirsin.

Alparslan bunu beğendi.
  4. yasintoprakçı

yasintoprakçı

İsim:
    Yasin Toprakçı
    aynen levent bey e katılıyorum. bunlar mermer kayası. tuzlu su akvaryumunda olacağını hiç sanmıyorum. ama üşenmezseniz kendiniz kaya yapabilirsiniz.youtubede bir çok video mevcut. ayrıca forumda muhakkak vardır yapan birisi. forumu bir inceleyin derim.

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    En iyisi canlı kaya alıp keski çekiçle istenilen ölçüde şekillendirmek, canlı kayalar yapısı gereği hafif ve yumuşak oldukları için kolay yapılır...

6. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Ben canlanmasını beklemiyorum. Üzerinin tamamını mercanla kaplanmasını istiyorum ama dairesel hatlı kayalara ihtiyacım var estetik için:)

7. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Yüzeyi pürüzsüz olduğu için mercan tutunmakta zorlanır. Ama yosun yeşillenme şeklinde oluşacak sonradan da kararacak. estetik olarak da senin zevkine kalmış aslında. Tamamen yapay bir görünüm olacak. Tatlı su tanklarında kullanılır bu tip taşlar ve genelde içlerinde yem artıkları, dışkılar doludur. Genel olarak nitrat problemi de yaparlar bu sebeple. Ama sen birkaçtane serpiştireceğim dersen başka. Bunu da evdeki tatlısu akvaryumumdan biliyorum. Kızımın ısrarları sonucu koymuştuk 3-5 tane. Simsiyah olunca da çıkardım.

8. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Ponza taşı hakkında ne dersiniz? Bol gözenekli çok hafif tam istediğim ölçülerde birde bir çoğu şimdi siz söylerken aklıma geldi

9. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Lav kayası da olabilir.

10. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    O da alternatiflerim arasında. Ama genelde baddal boydalar. bu gün akvaryumcuya bir uğrayacağım.

11. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    LAv kayasının ufak boyları hemen her tatlı su akvaryumcusunda var. Büyük olsa bile, ekmek bıçağıyla bile kesilebilir.
    Yani şöyle olur, kayanın bi kenarı işinize yarar, alt tarafını kesersiniz. Yarım küre olur.

12. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Ekmek Bıçağıyla? Mümkün mü bu yahu? Böyle bir şey var ve bu kadar kolaysa kesip biçerim ben onları.

ka2n bunu beğendi.
  13. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Mümkün. Demir testeresiyle, cnc den çıkmış gibi oluyorlar ;) Denemesi bedava, zaten kilosu 50kr-1lira olan kaya.

14. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Açıkçası bu gün su tamamlama için zaten bir motor alacağım. deneme için varsa lav kayası da alayım evde bakayım neler çıkarabiliyorum.

15. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Sponsorlardan Gökkuşağı akvaryum çeşitli boylarda seramik kaya satıyordu, hatta anladığım kadarıyla ölçü verip yaptırma imkanı da var yanlş anlamadıysam. Bir bakın derim şekil olarak istediğiniz şekilde olanları mevcuttu.

ka2n bunu beğendi.
  16. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Bir kaç firmayla görüştüm bunun için onlara da bir sorarım o halde.

17. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Kaanın dediği gibi lav kayası en uygunu...

18. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Gittim motor için kayayı sormayı unutup geri geldim. Artık aklım neredeyse! Öyle bir motor yok dediğinden oldu hep bunlar

Sayfayı Paylaş