1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Filistin

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde seyyaHH tarafından 29 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. seyyaHH

  seyyaHH

  Mesajlar:
  129
  Yer:
  Ankara
  İsim:
  KÖKSAL YILDIRIM
  Filistindeki insanlık dramını en iyi anlatan sözler olsa gerek işte sözün bitiği an. Linke tıklayıp dinleye bilirsiniz.


  http://www.umutfm.com/izle.php?id=205

  --------------------------------------------------------------------------------
   
 2. lepistes

  lepistes

  Mesajlar:
  961
  İsim:
  Muhammed Ali Tavur
  Ynt: Filistin

  Allah yardımcıları olsun. Bir an önce bu zulüm biter inşallah.
   
 3. seyyaHH

  seyyaHH

  Mesajlar:
  129
  Yer:
  Ankara
  İsim:
  KÖKSAL YILDIRIM
  Ynt: Filistin

  Amin güzel kardeşim. Bunların yaptığı resmen besle kargayı oysun gözünü.
   
 4. Emrah Ece

  Emrah Ece

  Mesajlar:
  2.320
  Yer:
  İSTANBUL
  İsim:
  emrah ece
  Ynt: Filistin

  Keser döner sap döner gün olur hesap döner :sopa:
   
 5. axu2

  axu2

  Mesajlar:
  153
  Ynt: Filistin

  Malesef o hesap kıyamette anca döner, bu .....rin yaptığı o güne dek yanlarına kar kalır. Zamanında dedeleri kanla alınan toprakları para ile satmışlardı o kan çıkıyor bir yerde. Şimdi şehit olan veya yaralanan insanların masumların bunda hiçbir kusru yok yanlış anlaşılmasın ama bizlerinde aynı aymazlık içinde olduğumuzu hatırlatmak istedim sadece.
   
 6. Neverlander

  Neverlander

  Mesajlar:
  2.908
  İsim:
  Abdullah Üüzümcü
  Ynt: Filistin

  Birileri bir zaman -bugünkü işgalcileri ile birlik olup- Osmanlı'yı Ortadoğu'dan atarken düşünmeli idi... Başkalarının elinden verilen "özgürlük" verenler tarafından bir gün alınır... Osmanlı'nın "AH"ı çıkıyor...
   
 7. lepistes

  lepistes

  Mesajlar:
  961
  İsim:
  Muhammed Ali Tavur
  Ynt: Filistin

  Fark etmeleri geç oldu ama ne fayda. Abdullah Gül Cumurbaşkanı olduğu ilk zamanlarda Fas ziyaretinde Kral'ın ağlayarak yeni bir Osmanlı istiyoruz demesi hala gözümün önünde. Ah keşke ilk başta düşünselerdi.
   
 8. Emrah Ece

  Emrah Ece

  Mesajlar:
  2.320
  Yer:
  İSTANBUL
  İsim:
  emrah ece
  Ynt: Filistin

  Yer yüzünde insan kadar vahşi yaratık görmedim, Afrikalılara,Kızıderililere,Japonlara,Hintlilere yapılanlar hangi insanlığa sığarki, çok şükür bunlar gerde kaldı derken hiçbirşeyin değişmediğini, insanlığın kendi ayıbını hala maskesinin altında taşıdığını görmekteyim,Filistin in durumu,Çeçenistan'ın durumu,Doğu türkistan uygur türklerinin,Fakir afrika ülkelerinin durumu ortada her yerde kaos ve bu kaostan açlıktan sefaletten rant sağlayıp kandan,silahtan,kurşundan insan canından cebini dolduran ''medeni'' ülkeler,gruplar ve kişilerin durumuda ortada.
  Hiç değilse flistin in sesi çıkıyor ya doğu türkistan ? Çin hükümetinin uygur bölgesinde nükleer denemeler yaptığını, bir köyden yılda yanlızca bir ailenin bir çocuk sahibi olabileceği kanununu,bir türk ün türkle evlenirken birçok bürokratik işlemde oyalanıp zorluk çıkarıldığını fakat türkle çinlinin evlenmesinde kolaylık sağlandığını(asimülason politikası) hamile kadınların zorla çocuğu alındığını kaçımız bilioruzki ?
  Bu zülüm birgün biter dedim ya keser döner sap döner o sap elbet bir işe yarar :)
   
 9. DuncaN

  DuncaN

  Mesajlar:
  211
  Ynt: Filistin

  Bu bir insanlık suçudur,düzeni ve bu tip devletleri yaratanlar dünya üzerinde eylemlerine devam ediyorlar ve edecekler .Konuyu bizden farklı noktalara çekmenin lüzumu yok aslolan şu ki sıra ne zaman bize gelecek ve ne yapmalıyız.
  Sanırım hiç birşey yapamayız yanıtı içinizden geçen dışarıya ne dediğinizin pek te önemi yok bu sadece ambalaj.
  İnsanlık suçunun önüne geçebilmek için önce insan olmayı öğrenmek gerekiyor sanırım,nesnel farkları bir kenara bırakıp din, dil, ırk gibi.
  % 100 saf insan olmak gerekli bir sonuca ilerlemek için.
   
 10. Muzikopat

  Muzikopat

  Mesajlar:
  2.586
  İsim:
  Hüseyin ÇELİK
  Ynt: Filistin

  Şiddetle kınıyorum. İsrailin yaptığı Rezillik , Zalimlik ve resmen HAYVAN'lıktır.
   
 11. mavihuzur

  mavihuzur

  Mesajlar:
  90
  Ynt: Filistin

  Müslüman ülkelerin bir an evvel baş başa verip,aba altından sopa göstermesi gerekiyor.Bu dünya İsrail-Abd dünyası değil.
   
 12. Neverlander

  Neverlander

  Mesajlar:
  2.908
  İsim:
  Abdullah Üüzümcü
  Ynt: Filistin

  Filistinliler neden baş başa vermiyor da, tüm Müslüman ülkeler veriyor?

  Filistinliler neye layıksa o şekilde yönetiliyor arkadaşlar... Dün dedeleri topraklarını Hitler'den kaçan Yahudiler'e satarlarken iyiydi... Yahudiler çıkın diyince kötü oldu... Sattıkları toprağı işgal ettiniz diye tutturdular... Savaştılar daha fazlasını kaybettiler...

  İsrail de Filistinliler'e aslında nasıl davranıldığı hakkında enim bazı şüphelerim var... Örneğin, bir Filistinli bir otobüse biniyor, pimi çekiyor ve kendisi ile birlikte onlarca İsrailli'yi öldürüyor... Demek ki İsrail devleti Filistinlilerin otobüslere binmesine izin veriyor... Kimse ilk binişte Filistinli'ye "İn aşağı sen Filistinlisin binemezsin" demiyor... Bu noktada bence biraz durup düşünmek lazım...

  Yanlış anlaşılmasın İsrail'in yaptıkları normaldir demiyorum ama diyorum ki "Öldürülende de suç var!"... Derseniz ki adamlar (Filistinliler) topraklarını işgalcilerden -ki işgalci olmadıklarını yukaruıda yazmıştım- geri almaya çalışıyorlar... O zaman söyleyecek tek sözüm olur: İşgalci, toprak, vatansever kelimeleri bizim de -maalesef- içinde olduğumuz bir süreçte bir grup tarafından aleyhimize kullanılıyor... Dikkat!

  Yoksa bizim teroristimiz iyi, ötekinin teroristi kötü mü?
   
 13. seyyaHH

  seyyaHH

  Mesajlar:
  129
  Yer:
  Ankara
  İsim:
  KÖKSAL YILDIRIM
  Ynt: Filistin

  Abdullah kardeş yani yarınki bizim halimiz, şuan bizimde topraklarımızı istemesekte peşkeş çekiyorlar. Buna hangimiz dur diyebilir ülkemiz çıkar ve göz boyamalarla yönetiliyor ve bu şuan piyasada biz biz diye bağıran tüm siyasileri kapsıyor. Birinin diyerinden zerre kadar farkı yok. Yarın bizde topraklarımızı almak istediğimizde bizdemi haksız olacağız.
   
 14. lepistes

  lepistes

  Mesajlar:
  961
  İsim:
  Muhammed Ali Tavur
  Ynt: Filistin

  Abdullah abi zamanında bir iki kişinin topraklarını satmaları şimdiki binlerce insanın ölümü yada ezilmesi için sebep gösterilemez. Kİmse o dönemde toprak satmadı. Satın alınana topraklar sadece belli bir kesimin sattığı topraklardır. Dİğer kısmı ise yahudilere iyi niyetle kucak açmış olan kişilerin verdiği topraklardır. Bence geçmişi bir tarafa bırakıp şimdiye bakmalıyız. Orda bir insanlık suçu işleniyor. Hiç kimse keyfi için üzerine bomba döşeyipte başta kendini olmak üzere başkalarına zarar vermek istemez. İsrailin bu katliamını o otobüste bomba patlatanlara bağlıyorsanız eğer, hiç düşündünüzmü o otobüste bomba patlatan kişi neden patlatıyor diye. Anneleri kız kardeşleri tecavüze mi uğruyor, babaları kardeşleri cezaevlerinde işgeceler mi görüyor, zorla evlerinden çıkartılıp yerlerine israillileri mi yerleştiriliyor. Her ne olursa olsun ortada zarar gören yine müslüman kimseler oluyor. İsrailin Kudüs'e yaptıklarını az çok hepimiz biliyoruz. Müslümanlar orda ibadetlerini yapamıyorlar. Fazla derinlere inmek istemezdim ama yazıcam. İsrailin yada yahudilerin asıl amacının kendilerine vaadedilmiş topraklar için uğraş verdiklerini, ve bu vaadedilmiş topraklar içerisinde Türkiye'nin bir kısmının da içinde olduğunu unutmamalıyız.
   
 15. bmehmetyavuz

  bmehmetyavuz

  Mesajlar:
  301
  Ynt: Filistin

  Yeri değil, konuşmayacağım diyorum, dayanamıyorum...

  “Kötü bir şey gördüğünüzde onu elinizle düzeltiniz, gücünüz yetmezse dilinizle düzeltiniz, buna da gücünüz yetmezse kalbinizle buğz ediniz..."

  Ne yazık ki! buğz etmekten öte, elimizden gelen birşey yok. Osmanlı torunlarıyız ve düştüğümüz durum ortada...

  Saygılar.
   
 16. seyyaHH

  seyyaHH

  Mesajlar:
  129
  Yer:
  Ankara
  İsim:
  KÖKSAL YILDIRIM
  Ynt: Filistin

  Gördüğüm kadarıyla konu bayağa bi, dağaldı burdaki amaç şiirdeki sözlerin gerçekliği ve güzelliğiydi. Bu gün filistin yarın ırak, bir gün iran, Türkiyede ise terör burada anlatılan olaylar tamamen hayatın kendisi hepimiz bu olayları birebir yada dolaylı yoldan yaşıyoruz.
   
 17. Neverlander

  Neverlander

  Mesajlar:
  2.908
  İsim:
  Abdullah Üüzümcü
  Ynt: Filistin

  Aslında sorun çok net... Allah'ın ıslah etmek için peygamber üzerine peygamber gönderdiği ancak anlaşılan ilelebet düzelemeyecek iki akraba milletin kendi aralarındaki sorundur...

  Ülkemizde maalesef Yahudiler başta olmak üzere Almanlar'a ve diğer Avrupa ülkelerinden kişilere toprak satılmaktadır... Eskiden TC (ve tabii KKTC) uyruğundan olmayan kişilere gayr-i menkul satışı yasaktı... DSP-MHP-ANAP hükümeti yabancılara toprak satışını serbest bırakan yasa tasarısını Meclis'e getirdi... Kabul etmek AKP'ye "nasip" oldu... Bizi de aynı tehlike bekliyor... Geçenlerde Ağrı dağı'nın yarısı Osmanlı'dan kalan tapu marifeti ile sahip olan kişi tarafından satışa çıkarılmıştı... Diaspora Ermeniler'inin satın aldığını düşünsenize... Adı olur "Ararat"...

  Bugün İsrail uçakları eğitim uçuşlarını Türkiye Hava sahasında yapıyor... Bu imkanı sağlayan belgenin altında Necmettin Erbakan'ın imzası var... Ondan sonra gelenler de süreyi uzatıp durdular... Hiç kimse karşı çıkmıyor... Ama İsrail Filistin'e hava operasyonu düzenleyince televizyonlara çıkıp vaaz veriyorlar... "Bir tanesi"ninki kişisel "aldatılmışlık sendromu" gibi zaten... Beni aldattın, dünyayı oyaladın, saldırı hazırlığı yaptın diyor...

  İşte içinde bulunduğumuz "ahval" ve "şerait"...

  Bu arada kimse korkmasın bize topla tüfekle birşey yapamazlar... Hitler bile cesaret edememiş... Karşımızda elinde silah biri belirdi mi herşeyi bir kenara bırakır milletçe birleşiriz çünkü... Ama biz saf bir milletiz, "Ver de kurtul" baskısı yapılırsa sırf seslerini kessinler diye veririz... Neler vermedik ki?

  Saygılar...
   
 18. Hiper0ktivE

  Hiper0ktivE

  Mesajlar:
  160
  Ynt: Filistin

  Gerçeknten İsrail'in Filistin gibi güçsüz bir ülkeyi bu kadar ağır bu kadar acımasız bir şekilde vurması insanlığa sığmaz. Ama konuşmalarımız biraz da siyasete gidiyor. Konuyu siyasete taşımasak daha iyi olur .
   
 19. emmi_06

  emmi_06

  Mesajlar:
  1.090
  İsim:
  Özgür ABAY
  Ynt: Filistin

  Abdullah abi,aklımdan geçenleri yazmıssın.
  Tabiki yapılan zulumler doğru değildir.Zamanında Osmanlı'yı Ortadoğu'dan atıp İngilizlere kucak açmışlardı.
  İsrail,Amerika,İngiltere bize birşey yapacakmış,buyursunlar gelsinler buna gözleri kesse çoktan işgal etmişlerdi.
  Yavaş yavaş çökertmeye çalışıyorlar.Siyasi kavgalar,din meseleleri,ergenekon vs vs.

  Biz Osmanlı torunuyuz,ALLAH(cc)çok şükür bize birşey olmaz.
   
 20. lepistes

  lepistes

  Mesajlar:
  961
  İsim:
  Muhammed Ali Tavur
  Ynt: Filistin

  Biz Osmanlı torunlarıyız diyoruz, geçmişimizle övünüyoruz, her padişaha ayrı ayrı saygı duyuyoruz, peki neden hala 685. yılımızı değilde 85. yılımızı kutluyoruz. Tabi bu Cumhuriyetimizin 85. yılı saygımız sonsuz. İstiklal Savaşı'na, Çanakkale Savaşı'na, Doğu Cephesi'ne, Sakarya Muharbesi'ne ve karış karış ülke topraklırımız için atlarımız dedelerimiz Osmanlı Devleti için gitmişlerdi. Bundan 50 yıl önce, David- Ben Gurion (İsrailin kurucusu) ve dönemin İngiltere ile ABD başkanları bir toplantı yapıyorlar. Dünyaya nasıl hükmederiz, kontrolü nasıl elde tutarız. Bütün hesaplar yapılıyor. Her şey tamam önlerinde tek engel var. O da Türkiye!!!!!!!. Yine hesap kitap yapmaya başlıyorlar nasıl baş ederiz diye. Yazılıp çiziliyor, ekonomisiyle oynayacağız, kendi içlerinde etnik ayrımcılık, din, dil, ırk, mezhep vs ayrımcılığı çıkartarak sosyal düzenini bozacağız gibi hesaplar yapılıyor ve bunların hepsi son 50 yıldır ülkenin en büyük sorunları oldu. Bunlar benim bildiklerim, duyduklarım, okuduklarım. Kim bilir daha ne hesaplar peşlerindeler. İnşallah sonumuz Irak, Filistin gibi olmaz.
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş