1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

filtre çıkarılmalı mı

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde cesi2001 tarafından 20 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. cesi2001

cesi2001

İsim:
    rahime doğanışık
    arkadaşlar dün akşam yazmıştım ama forumda göremiyorum moli, kılıçkuyruk, plati cinsi besliyorum akvaryuma ilaç veya vitamin eklediğimde filtrenin süngerini çıkarmam gerekiyo mu balıkçım çıkar diyo ama azoo nun ilaçlarının kullanma bilgilerinde suyun çıkışı na dökünüz yazıyo ne yapmalıyım bilgilerinize ihtiyacım var iç filtre kullanıyom

2. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Filtede aktif karbon kullanılması durumunda,karbonun ilaçları da tutacağı düşüncesi ile bu söylenir.
    Sizin filtrenizde aktif karbon mevcut değil ise kapatmayınız/çıkartmayınız.
    Sağlıklı balıklar dileklerimle.

volkantr34 ve cesi2001 bunu beğendi.
  3. cesi2001

cesi2001

İsim:
    rahime doğanışık
    peki filtre içindeki süngerin carbon özelliği varmı acaba

4. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Karbon özellikli adı altında siyah süngerler olduğunu biliyorum ama kişisel fikrim fonksiyonelliğine inanmıyorum.
    Sizin filtreniz ne marka?ne kadar süredir kullanıyorsunuz?süngeri orijinaal mi?sonradan mı aldınız?

5. cesi2001

cesi2001

İsim:
    rahime doğanışık
    2 tane akvaryumum var biri küçük yavru balıklar için onda olan atman diğerinde markası pek iyi olmayan bi ürün var birde sormak istediğim filtreleri temizliyorum sonra çalıştırınca hava çıkarmıyo neden acaba balıkçımın biri senin balıklarına atrıca havaya gerek yok diyo diğeri havasız olmaz diyo bu konuda da kararsız kalıyorum

6. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    -Belirttiğiniz filtrelerde normal sünger olması gerek.
    -Temizlik öncesi hava veren filtre temizlik sonrası hava vermiyor ise,hava hortumunu olması gerektiği gibi takmamış olabilirmisiniz?
    -
    Bu balıklar için ,akvaryumunuz bitkili değil ve filtreniz şelale değilse,havaya gerek yok diyen akvaryumcunuzu pek ciddiye almayın.

7. cesi2001

cesi2001

İsim:
    rahime doğanışık
    verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim

8. cesi2001

cesi2001

İsim:
    rahime doğanışık
    bir şey daha sormak istiyorum dün gece ısıtıcının fişi oynamış herhalde çalışmamış sabah baktığımda ısı 17-18 derecelerdeydi içinde moli kılıçkuyruk ve plati yavruları var şu an görünüşte bi sorun yok gibi ama genede almam gereken bi tedbir var mı

9. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Olmuşa yapacak bir şey yok,tekrarlamaması için önlem alabilirsiniz.
    Bu tip ısı farklarının tetiklediği hastalık beyaz benektir,gözlemleyip gerekirse önlem alırsınız.
    Geçmiş olsun.

cesi2001 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş