1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Filtre borularının içine yapışan beyaz renkli nesneler

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde GKARE tarafından 7 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. GKARE

GKARE

İsim:
    Gürel Göçer
    Bir sorum olacak Dış Filtrenin emiş ve çıkış borularının iç cidarında beyaz bir tabaka oluşmaya başladı. Borular esnek olduğundan özellikle tanka geri dönen boruyu sıkıp bıraktığımda cidara yapışmış beyaz nesneler pul pul olup tankın içine geri dönüyor (emiş borusunu sıkıp büktüğümde de borudan ayrılıp filtreye dönüyor). Benim japonlar yiyip geri tükürüyor elimle dokunduğumda hissedemeyeceğim kadar yumuşak nesneler.

Yeşil ya da kahverengi olsa yosun diyeceğim ama bunlar düpe düz yarı saydam beyaz nesneler.
    Arama yaptım ama bulamadım, umarım konu kirliliği yapmamışımdır.

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: Filtre borularının iç cidarına yapışan beyaz renkli nesneler

Gürel bey hortumda biriken beyaz nesneler yosun ile beraber yerleşmiş bakteri kültürleridir.Bazen kendiliğinden hortumdan ayrılarak akvaryuma dağıldıkları olur.Balıklarınız bunları yiyebilir sakıncası yok ama bazı balıklarda yemeyebilir.Zaman zaman filtrenizi temizlerken hortumlarıda temizlemeniz lazım.

GKARE bunu beğendi.
  3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Gürel bey dış filtre temizliği yaparken hortumunuzun iç kısımlarını temizlemeniz öenmlidir. İçerisinde biriken tortular zamanla debi düşmesine neden olur.

Boruların içlerini en güzel tüfek harbisi ile temizleyebilirsiniz.

GKARE bunu beğendi.
  4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Tuzlu su balıkları baya seviyor bu oluşumu. Özellikle Tang balıkları yiyor.

GKARE bunu beğendi.
  5. GKARE

GKARE

İsim:
    Gürel Göçer

İnşaatta kullanılan NYY sanırım bakır elektrik kablosu vasıtası ile temizliği yaptım. Ucuna Tuvalet kağıdı sardım. Başarılı bir temizlik oldu çıkan şeylere mide dayanmayabilir.

6. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER
    Cevap: Filtre borularının içine yapışan beyaz renkli nesneler

İnşaatta kullanılan NYY sanırım bakır elektrik kablosu vasıtası ile temizliği yaptım. Ucuna Tuvalet kağıdı sardım. Başarılı bir temizlik oldu çıkan şeylere mide dayanmayabilir.''

Zamanla inanın alışıyorsunuz ben ilk temizliğimi karbonlu maske ile yapmıştım şimdi ise huyundanmıdır suyundanmıdır bilinmez gül kokusu gibi geliyor...

Sayfayı Paylaş