1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Filtre sistemi yapacağım ama ?

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde wizi_emre tarafından 25 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan

Bu şekilde bir filtre sistemi yapmak istiyorum. Fakat elimdeki gap saatte 600 litre basıyor ve yetersiz kalacağına inanıyorum. Acaba bana önerebileceğiniz fiyatı uygun bir kafa motoru var mı ?

Atman AT-203 Kafa Motoru 2000Lt

yada

At - 103 modeli geçiyor aklımdan 1300 litre basıyor.

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Yapmayı düşündüğün sistem mantıklı. Zaten bu şekilde filitre yapıpta kullanan birçok arkadaş var. Kafa motorunun yeterliliği için imzandaki akvaryumsa bahsi geçen,Atman AT-203 işini rahatlıkla görür. ;) Filitreyi yapmaya karar verirsen yapım aşamalarınıda bekleriz. burda:gif

3. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan

Evet. İmzamda yazan akvaryuma yapacağım. Sadece filtreyi camdan mı yapayım yoksa şeffaf plastik bir kaptan mı yapayım diye düşünüyorum. Temizleme ve ağırlık bakımından. saat:gif

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Plastik kab bence yapim icin daha pratik ve guvenli. Borularin giris ve cikislari istendigi gibi yapilir.

5. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan

Şimdi dışarı çıkarak sistem için gerekli olan malzemeleri alacağım. Plastik kap - Elyaff vb. Yapım aşamalarını tek tek fotolarını çekerek koyacağım :)

Sayfayı Paylaş