1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Filtre

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde ft25 tarafından 2 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Arkadaşlar 55 lt bir akvaryumda e-jet 906 yeterli mi? E-jet 906 yı önermiyorsanız hangi filtreyi önerirsiniz ?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Filtre

Yetebilir ama ben olsam almazdım. dil:

Tercih meselesi ve madem fikir sordun ben olsaydım aşağıdaki seçimi yapardım. :)

[​IMG] Bu seçim sonrasında akvaryumdan su çeken borunun ağzına bir iç filtre süngeri ilaveten takardım ve içindeki kartuju kaldırıp çöpe atar yerine filtre malzemeleri koyadım. ;)

3. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Filtre

Ve akabinde de daha fazla verim alırdın. Üstad gerekenleri söylemiş. Biz genelde şelale filtreden yanayız.

4. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Filtre

Teşekkür ederim.Bir de bir sorum daha olacak biz çi filtrenin başına bir hortum bağlasak ve akvaryumun üstüne şelale filtreniniki bir düzen kotsak ve bu iç filtreden gelen suyu buradan süzsek şelale filtre görevi görür mü?

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Filtre

Sözünü ettiğin filtre modelinin yapım örnekleri ve detaylı anlatımı DIY filtre bölümünde onlarca mevcut ve her biri oldukça verimli olacak yapıda. İç filtreni bu sistem ile güçlendirmeni öneririm. burda:gif

Sayfayı Paylaş