1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Filtre

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde methapor tarafından 22 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    Arkadaşlar burda iki sorum olcak Anıl arkdaşımızın dediği için demesede ikisinide aynı yerde açcaktımda neyse:FMeseleye gelelim
    1: Aşağıdaki filtre nasıl bişeydir?Kafa motorunun borosunu mu uzatmışlar?

2:Bir arkadaşımız (ismini hatırlamıyom) 300 Lt için bana Tetratec Ex 2400 önermişti biraz fala kaçmazmı?Ben Tetratec Ex 700 olur demiştim ama sanki biraz fala olmazmı 2400?

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: Filtre

Polat bu sistem basit bir üst filitre sistemidir.Akvaryumun içine koyulan bir kafa motorununun çıkışına hortum takılarak su üstteki kaba basılır.Üstteki kap akvaryumun üstüne monte edilir ve altındada delikleri vardır.Bu kabın içine konulan elyaf,sünger,seramik vs gibi malzemelerden su geçer ve alttaki deliklerden tekrar akvaryuma dökülür.Böylelikle filtrasyon sağlanır.

3. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Oradaki motoru söksem Kafa motoru olarak kullanabilirmiyim?

4. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Polat Normal iç filtrelerin kafası tarzında satılan yüksek devirli motorlar satılıyor biraz araştırma ile bulabilirsin onları bu sistem için çok rahat ullanabilirsin. Bir arkadaşım saatte 1500 L. bir modelini kullanıyor. Dibe yakın bir yere koyarsın. Fiyatlarıda diğer motorlara göre uygun oluyor.

Sayfayı Paylaş