1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Filtreye Kısa Bir Bakış

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde hasanacar tarafından 17 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    500 litre civarı akvaryumu olan arkadaşlara kurmalarını tavsiye ettiğim filtre sistemi iki bölümden oluşmaktadır.

1. Güçlü bir iç filtre
    2. Debisi zayıf basit bir dış filtre

Türlü filtre sistemlerini denemiş biri olarak neden bunu tavsiye ediyorum:

İç Filtre: Suya hava vermek, kaba pislikleri toplamak ve suyu hareketlendirmek amacıyla kullanılmalı.
    Dış filtre: İçinde bakteri tutmak için büyük alan sağlayan Eheim Substrat ve Aktif Karbon olmalı sadece. Kaba pisliklerin dış filtreye gitmesini engellememiz gerekiyor. Dış filtrenin su emiş yerine kadın çorabı vs geçirebilirsiniz. Debisi düşük bir dış filtre seçmemizin sebebi hem elektrik sarfiyatı hem de bakterilerin oluşumu ve tutunması için yavaş su geçişi sağlamaktır.

Böylece dış filtreyi uzun aralıklarla iç filtreyi ise ayda bir temizleyerek sağlıklı bir filtre sistemimiz olacağını düşünüyorum.

Düşüncelerim basit bir yaklaşım ama çok sağlıklı bir bakış açısı. ;)

2. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha
    Filtreye Kısa Bir Bakış

Akvaryuma filtre koyacak arkadaşlara güzel bir öneri :) Bana da mantıklı geldi burda:gif Gayet işe yarar :)

Sayfayı Paylaş