1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Fire Fish Hakkında Bilgi.

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde The_ReligiouS tarafından 6 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Merhabalar Arkadaşlar;

Tankımda bulunan Fire Fish olarak bildiğim latince adını bilmiyorum. Balıklar hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Zira Dün itibarı ile bir dişim yavru aldı.

Teşekkürler.

Ekli Dosyalar:

2. Yasin K.

Yasin K.

Yer:
    kayseri
    İsim:
    Yasin Kulak
    Cevap: Fire Fish Hakkında Bilgi.

Bekir bey öncelikle balığınız halk dilinde şeker pembe diye geçiyor. Bu balıkların mavi imapartor, çingene vs onlardan hiçbi farkı yok. Yalnız strese girip yumurtaları bırakabilir. Bende de var bi koloni fazla güvenemiyorum. Ağızlarına 5. 6. günden sonra balığın durumuna göre kusturuyorum. Eğer öncelikle kadanga, çingene, mavi imparator vs. beslediyseniz hiçbi farkı yok. Aynı gölden sadece renk farklı ama bu türden beslemediyseniz kolay beslenen bir balıktır.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Balığa ilk baktığımda %100 şeker pembe dedim ama isim aldattı beni.Bekir fire fish ismini nerden uydurdun ? :)

Yasin,bu balığın kadanga,çingene,mavi imparator vs gibi balıklarla aynı gölden olduğunu söylemişsin ? Şeker pembelerin habiatı yoktur.Yani doğada bulunmamaktadır.Şeker pembeler tamamen akvaryum şartlarında üretilmiş bir balıktır.Aynı şekilde çingene de (calico) öyledir.

METİN SUVAR bunu beğendi.
  4. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Olcay Abi vallahi net te dragon blood olarak da geçiyor dün biraz araştırdım Fire fish olarak yazarsan da çıkıyor. Bende ilk şeker pembe dedim ama bana veren arkadaş yok bu farklı dediği için öyle yazdım.

5. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Bu bilgiler alıntıdır ve çevrilmiştir.Not:Canım çıktı:motz:

Kendi türlerine karşı :Agresif
    en fazla büyüdüğü boy: 15
    Habitatı ortamı : Kum ve taştan oluşuyor.
    Yeme şekli : hem etçil hem otçul
    Sıcaklık : 25-28 derece
    Ph : 7,8 - 8,6

Olcay abi bu bilgilerin aynısı Malawi cichlid bölümüne açıyorum saygılar

reis bunu beğendi.
  6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Şimdi baktımda evet bazı yerlerde bu balığa fire fish diyorlar.Duymamıştım daha evvel bu ismi.Yada duydumsada hatırlamıyorum.:smiley33:

Şeker pembe bir aulonocara kırmasıdır.Bakımı,üretimi Yasin inde dediği gibi kolaydır ancak üreme dönemlerinde diğer balıklara nazaran biraz daha agresiftir.Tabi her balık üreme döneminde agresifleşir ama bu durum şeker pembelerde katil boyutlarına ulaşır.Akvaryumda gözüne kestirdiği büyüklükteki her balığı öldürebilir.

İlk mesajında bu balığın Latince adını bilmiyorum demişsin.Bilmemen çok normal çünkü bu balığın Latince bir adı yok.

Son olarak; yumurta aldıktan iki hafta sonra kusturabilirsin.

7. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Sağolasın Abi; Kayalık alan bol olduğu için kovalamacalar kısa sürüyor. Tabi birde Frontozaların ağırlığı olunca pek efelenemiyor. Heriflik kolay değil. :)

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Senin frontozaların henüz ufak.Şeker pembenin gözü dönerse frontozayı belki öldüremez ama huzurda vermez.:karete:

9. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Büyüyorlar abisi ama dişi diye ayırdıklarımız çok nazlı sanki 2 aydır 1 cm ya attılar ya atmadılar abi bu normal midir? :smiley33: Erkekler bariz fark etti.

10. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Dişiler çoğu türde öyle be ağbim çok yavaş büyüyorlar erkekler onlardan önce boylanıyorlar.Hele demosoni tarzı balıklar 5-6 aydır bakıyorum inanırmısın anca 2 veya 2.5 cm büyüdü.Hiç büyüyo mu büyümüyomu belli olmuyo.

11. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Frontozalar biliyorsun zor büyüyorlar Bekir.Normal yani.Dişilerde erkeğe nazaran daha yavaş gelişiyorlar sorun yok.Sık su değişimleri yaparsan gelişimlerini hızlandırırsın.:ay:

The_ReligiouS bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş