1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Fitoplankton Üretmi / Rotifer Kültürü / f2 Gübre isteyenlere

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Canlı İlanları' kategorisinde 3urock tarafından 11 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. 3urock

3urock

İsim:
    ßurak Turnali
    Herkeze merhaba arkadaşlar

Üretim fazlasini değerlendirmek ve ihtiyac sahiplerini az ve saff bulunan bu deniz organizmalarini bulma derdinden kurtarmak adina akvaryumportali'na ozel bir kampanya başlatmak istedim.

>>2000 litre canli saff ve koyu renkte tetraselmis cins fitoplankton
    >>50 litre fitoplankton üretim solisyonu (f2 medium)
    >> 500 ml Canli rotifer başlama kültürünü sadece : : : : 65 TL olarak satiyorum

Türiyenin heryerine gonderim yapilabilir.
    Kargo aliciye ait .
    İstedeğe gore otobüslede gonderim yapilabilir.
    Antalya içi elden teslim .

İlgilenen arkadaşlara duyrulur.

muratu, kdrkrtl, TencoMelih ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Çok iyi çok uzak :)

3. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Miktarlar dogru mudur?

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  4. 3urock

3urock

İsim:
    ßurak Turnali
    Türkiyenin heryerine gönderim yapılır :) miktarlar da yanlışlık yoktur :)

Ülkemizdeki kazıklayıcı zihniyete son vermek adına, mühendisim diye geçinip litresine 100 lira isteyen dangolara inat olsun üretemeyen kalmasın:)))

fincan_bill bunu beğendi.
  5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Deneyip göreceğiz, hayırlı olsun...:)

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ticari sınıfa giren ilanlar normalde kurallara aykırı ama bilmeyen arkadaşlar için hatırlatma yapmak gerekirse;

Ülkemizde yıllarca denildiği gibi bu kültürler bulunamadı, pahalı oldu, üretimin önündeki engel oldu. Bizler üretimi teşfik eden bir çizgi sergileyen forum olarak, bu kültürleri her ne kadar isteyene ben şahsım olarak gönderiyor olsam da daha da yayılması gerek. Artık bu alandaki zorluk ortadan kesin olarak kalkmalıdır.

Bu açıdan her türlü canlı yem kültür satışlarını, üretim üzerine her türlü fitoplankton satışlarını sonuna kadar destekliyor ve kuralları bu konuda esnetiyoruz.

Tabii bir konuyu düzeltmek lazım. Ben fitoplaktonun litresini 75 TL rakamdan veriyorum ve o dango neyse her fitoplankton türünü bu tür canlı fitoplanktonlar ile karıştırmamak gerek.:D Reed konsantre seyreltisi hiç bir artı besin zenginleştirmesine gerek bırakmayan, canlı olmayan ve Amerika'dan temin edilen pahalı bir fitoplankton türüdür. Rotifer kültürünü de bu fitoplankton ile besleyip devam ettirdiğim için onunda fiyatı yüksek oluyor maalesef.

veysel, ozgun_cyprus ve TencoMelih bunu beğendi.
  7. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Ölçüler bencede yanlış zira 2 ton fitoyu göndermek için tanker gerekir. :D
    Ücret konusunda serbest piyasa ekonomisi elbette ama işi ticarete döküp para kazanmayı hedef alanlar ile bundan tüm hobiciler faydalansın diye düşünüp masraflarını çıkarabilmek adına fiyat biçenleri bir görmemek gerek.
    Portal birçok konuda olduğu gibi bu konuda da hobicinin yanında hep olmuştur olmaya da devam edecektir.

fincan_bill, ozgun_cyprus ve TencoMelih bunu beğendi.
  8. 3urock

3urock

İsim:
    ßurak Turnali
    Hobbiciye olan desteklerini içn teşekkür ederim:)

2 ton fito isteyen eminim kendi üretebilir arkadaşlar :)

Umarm herkez faydalanır :) hayırlı olsn

9. poseidon

poseidon

İsim:
    Barış
    Antalyadan kargoyla rotifer almıştım gelene kadar çökmüştü kargoyla almıştım otobüs çok daha iyi olur...

10. 3urock

3urock

İsim:
    ßurak Turnali
    Kültürü yollarken oranlamayı iyi yapmak gerek yoksa çökme meydana gelebilir. Yolladığıım kültürlerde henüz öyle birşey yaşamadm :)

11. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Kültürün yolda çökmesi için kaynatmak gerek.Buz dolabında şırınga içerisinde 2 hafta yaşayabiliyorlar.

TencoMelih bunu beğendi.
  12. seyyahhh

seyyahhh

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    engin topcuoglu
    Merhaba 05306125440 ararsanız konuşmak isterim.f2 ve fito nun türü hakkında.

Sayfayı Paylaş