1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Fiyat Araştırması

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde EmreGunduz tarafından 12 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. EmreGunduz

EmreGunduz

İsim:
    Emre Gündüz
    Selam Ustalar,

Biz iki arkadaş akvaryum kurmaya karar verdik,

1 Adet 150*50*60 10 mm akvaryum,
    2 Adet 50*20*30 Akvaryum,
    1 Adet 2000 Lt'lik Tepe Sump,
    1 Adet 300 watt çelik ısıtıcı,
    40 Kg Midye kırığı,
    500 Gr ciklet yemi,
    1 Adet Su altı lambası,
    1 AdetDolphin C-1000 Dış Filtre,
    1 Adet Klor Giderici,
    1 Adet Dezenfekte İlacı,
    4 Kat Raf,
    1 Adet Derece
    +
    1 Adet de ön camı kırık, sadece ön camı değiştirip kullanabileceğimiz bir 150*50*60 10 mm akvaryum.

Bunların hepsine ne kadar verilir? Konuyla ilgili yorumlarınız için Teşekkürler..

vanlyy ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bilmece gibi akvaryum fiyatları araştırması olmuş. Fakat bunların sıfır mı, ikinci el mi olduğu yazılmamış. Bilmece eksik bence.:)

Alparslan, vanlyy ve Homeros bunu beğendi.
  3. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Bence siz ne kadar istediklerini söyleyin, öyle daha kolay olacak.

4. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez
    500 tl iyi mi kaba taslak bir fiyato_O

5. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Emre bey öncelikle hoşgeldiniz. Kurmak istediğiniz akvaryum ile ilgili bir konu açarsanın, alacağınız ekipmanıda burada tartışabilir ve belirliyebilirsiniz. Böyle damdan düşer gibi olmuş.:) Siz Yapmak istediğinizi ne besleyeceğinizi yazın üstadlar almanız gerekeni söyler. Besleyeceğiniz türler,bitkilere göre ekipman belirlemeniz lazım.

Alparslan bunu beğendi.
  6. EmreGunduz

EmreGunduz

İsim:
    Emre Gündüz
    Tekrar Merhabalar,

Öncelikle hoşbuldum arkadaşlar, abiler hepinize teşekkür ederim. Biz aslında bu işi yapmayı düşündük hep ama acele etmek istemedik. Bi kaç haftadır bir kaç günde bir Akvaryum Portalı a gelip forumları okuyup biraz bilgi topladık. Ben daha önceleri Japon, Lepistes, Moly, Velifera falan beslemiştim çok küçük bi akvaryumda.. Yanlış hatırlamıyorsam 30*30*30'du, yavru aldım balıklardan ama saklayamadım tabi yedirdim hepsini.. Askere gitmeden önce de dağıttım tüm akvaryumu.

Şimdi biz bu malzemeleri tanıdık akvaryumcu bi abiyle anlaştık gibi. Balıkları da ondan alıcaz. İlk başta mozambik cichlid bakmamızı öneriyor. Bizim aklımızda mavi yunus ve sarı prenses vardı aslında..Ne besleyeceğimize de tam karar verebilmiş değiliz henüz.

** Ne tür besleyeceğimiz konusunda da önerileriniz bizim için çok faydalı olacaktır.

1 Adet 150*50*60 10 mm akvaryum, (ikinci el)
    2 Adet 50*20*30 Akvaryum, (sıfır)
    1 Adet 2000 Lt'lik Tepe Sump, (ikinci el)
    1 Adet 300 watt çelik ısıtıcı, (ikinci el)
    40 Kg Midye kırığı, (sıfır)
    500 Gr ciklet yemi, (sıfır)
    1 Adet Su altı lambası, (sıfır)
    1 AdetDolphin C-1000 Dış Filtre, (sıfır)
    1 Adet Klor Giderici,
    1 Adet Dezenfekte İlacı,
    4 Kat Raf, (ikinci el)
    1 Adet Derece (sıfır)
    +
    1 Adet de ön camı kırık, sadece ön camı değiştirip kullanabileceğimiz bir 150*50*60 10 mm akvaryum. (ikinci el)

Canlı bitki bakmayı düşünmüyoruz ilk başlarda, yani düşünmüyoruz derken bakabileceğimizi düşünmüyoruz. Dekor olarak da kaya ve kesik küpler falan var.

Canlı doğuran baktığım zamanlarda yavruları gördüğümde daha da merak sarmıştım bu işe, ama o zaman uygun yer yoktu vaktim yoktu kısacası şartlar uygun olmadığından bırakmak zorunda kaldım. Şimdi yaklaşık 55-60 metre kare bir alanımız var akvaryum kurabilmek için. Güzel bi akvaryum yapıp yavru alacağım zamanları görmek istiyorum. Sizden gelecek önerilerin, tavsiyelerin, desteklerin önemi büyük bizim için.. Biraz uzun yazıp vaktinizi aldım kusura bakmayın.. Yapacağınız yorumlar için teşekkür ederim..

İyi akşamlar olsun..

7. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Sistem sumplımı olacak dış filtremi .Bu ebatlardaki bir tank sump sistemi ile daha sağlıklı yürür.

8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Öncelikle hoş geldiniz,atılımlarınız güzel inşallah başarırsınız,1 Adet 2000 Lt'lik Tepe Sump, (ikinci el) bunu merak ettim ölçüleri ve cam kalınlığı nedir,bir de fotoğraf paylaşırsanız çok sevinirim...:)

9. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Bence su debisi 2000 Lt. :D 2 tonluk sump, tepede, birde ????? temo20 Tepe filitredir o zannedersem

10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Açıklaması gelir de bakarız,yalnız benim düşünceme göre üsten sumplu veya su deposudur...

Sayfayı Paylaş