1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Fiyat Sızce nasıl

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde bloodmen tarafından 29 Kasım 2009 başlatılmıştır.

 1. bloodmen

  bloodmen

  Mesajlar:
  2
  ( S.A arkadaşlar geçen hafta kadıkoyde bir akvaryumcu bana bu fiyatı çıkarttı sizce fiyat nasıl ??? )


  150cm uzunluk, 40-60cm genişlik, 50-70cm yükseklik ebatlarında Deniz Akvaryumu

  Akvaryumda Kullanılan Teknik Ekipmanlar;

  CNC Lazer Kesim, rodajlı cam akvaryum

  Ahşap taşıyıcı alt baza

  3500 litre/saat kapasiteli sirkülasyon motoru

  2500 litre/saat kapasiteli akıntı motoru

  Biyolojik filtrasyon tankı

  Filtrasyon kulesi

  100 gr Polimeri elyaf

  ½ m2 - 20 ppi mavi sünger

  Protein süzücü (500Lt kapasiteli)

  750 adet bioball (bakteri topu)

  6 kg kalın mercan kumu

  300W termostatlı ısıtıcı

  100 kg canlı kaya

  60 kg mercan kumu

  Özel deniz tuzu

  Zaman ayarlı ışıklandırma sistemi ve özel deniz akvaryumu ışıkları (2 adet 130 cm armatur, 2 adet 36W gün ışığı T8 floresan, 2 adet 36W T8 mavi floresan)

  Otomatik yemleme makinesi

  Cam temizleme mıknatısı

  Akvaryum maşa ve kepçesi

  Boru, hortum vb. bağlantı aparatları

  Bu özelliklere sahip Deniz akvaryumunun işçilik, İstanbul içi nakliye ve montaj dahil kurulum ücreti 3.750 USD + KDV’dir.

  NOT: Akvaryum mobilyası fiyata dahil değildir.
   
 2. görkemtemel

  görkemtemel

  Mesajlar:
  419
  Erdal bey merhaba;

  Akvaryumcuların piyasalarını pek bilmiyorum ama 3750$ bence bu ekipmanlar için çok fazla, eğer imkanınız varsa kurulumu kendiniz yapın ..Bu fiyatı rahatlıkla yarıya indirebilir ve daha kaliteli ekipmanlar kullanabilirsiniz...Yada akvaryumu ve malzemeleri 2. el alıp fiyatı ciddi oranda düşürebilirsiniz...Üstadlar bu konuda sizi daha iyi aydınlatacaktır.
   
 3. Muzikopat

  Muzikopat

  Mesajlar:
  2.629
  İsim:
  Hüseyin ÇELİK
  Fiyat Sızce nasıl

  Fiyat tahminimce çok fazla. Burada bu ekipmanlardan yapılıyor. Hem de çok daha ucuza. İyice araştırın Erdal bey. Fiyat bana yüksek geldi.
   
 4. reis

  reis

  Mesajlar:
  6.008
  İsim:
  Olcay Aksu
  Fiyat Sızce nasıl

  Akvaryum dahil birçok ekipmanı dıy yaparak biz bu akvaryumu portal atölyemizde en fazla 1500 tl ye çıkartırız diye düşünüyorum. saat:gif
   
 5. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.767
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Fiyat Sızce nasıl

  Selamlar,

  Fiyat olarak baktığımızda aslında fazla değil ama malesef malzemelerin markaları belirtilmemiş olduğundan ben gönülsüz oldum. Detaylı bir inceleyeceğim bu rakamları tam fikrimi fiyat bazında yaklaşık olarak yazarım.
   
 6. taygun

  taygun Guest

  Fiyat Sızce nasıl

  Benim de bu boyutlardaki bir tuzlu su tankı için duyduğum rakamlar hem bu civarda. Fakat tasarruf etmek için çok önemli bir husus var ki o da işçilik. Ne olduğu belirsiz bu rakam eminim ki ciddi bir tutardadır.

  Bir de sayılan malzemeler atla deve değil. Hepsi piyasadan temin edilebilecek malzemelerdir. Forumdan özellikle de Temel kardeşimizden alınacak bir yardım ile ciddi bir tasarruf imkanı sağlanacağı kanısındayım.

  Saygılar
   
 7. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.767
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Fiyat Sızce nasıl

  150 cm uzunluk, 60 cm derinlik, 55- 60 cm yükseklik güzel bir ölçü. Yükseklik 70 olan öneri bence kolaylık vermez. Temizlik, aydınlatma gibi sıkıntılar yaratır. 55-60 cm yükseklik yeterli. 50 cm yükseklik akvaryum üstü taç şeklinde ise kötü görünür. Bu yüzden 55-60 olursa daha iyi.

  Aydınlatma armatürlerinin fiyatları o kadar farklı ki tamamen sizin maddi gücünüzle alakalı bir seçim olacak. Ancak sizin aldığınız rakam sanırım T8 için, bence T5 olmasına özen göstermek ve almışken T5 almak çok doğru olur.

  [​IMG]

  Markası yazılı değil size verilen listede ve saatte 3.500 litre devir düşük kalır. En az 4000 -4.500 olursa iyi olur. Sicce 4000 multi öneririm. Fiyat aşağı yukarı 140-160 lira arası.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Bu açılımdan anladığım bilindik kafa motorunun akıntı motoru yapılacağı. Isıtmayan ve geniş açı akıntı yaratan motor olmalı. Bu yüzden uygun fiyat ve bu özelliklerde karşılıklı orta boy iki adet Seıo marka motor kullanılabilir.

  Akvaryum haciminin en az 3 katı güçte ps kullanılmalı. Marka, model, tip belirtilmemiş olduğundan kesinlikle bu tarz bir ps almamanızı öneririm. Ps denince artık piyasa tamamen bilinmezlik ve marka model içinde birbirine girmiş durumda. Elbette öne çıkmış markalar var ama fiyatları uygun değil açıkcası. Ps önerilerinde bulunurken kullandığım ps markalarını önermeye özen gösteriyorum. Ati gerçekten iyi bir marka ve Ati 200, imkan varsa 250 modeli çok iyi seçim olur. Fiyat elbette pahalı. 900 lira cıvarı sanırım Ati 200 modeli. Tasrrufu bu ekipmanda yapmamanızı öneririm. Yukardaki bazı gereksiz malzemeleri çıkarırsak sanırım iyi bir ps alırsınız.

  RedSea, Tropicmarin ilk tercihler olabilir. Ocean reef diğer bir tercih olarak değerlendirilebilir. Kovası 130-140 lira.

  Gereksiz bir malzeme.

  Gereksiz bir ekipman.

  Bu rakam ps'ye aktarılmalı.

  Yukarda boru ve diğer aparatlar kolayca fıratpen bayilerinden alınabilir. Sizin yerinizde olsam Tuzlu suya uygun sumplu, kulesi olan bir akvaryum satın alırım. Geri kalan malzemeleri burada kurulum başlığında yazışarak temin eder daha kaliteli ve her şeyden önemlisi yeterliliği olan ekipmanlarla bir kurulum yapardım.

  Toplu kurulumda verilen fiyat tekliflerinde kullanılacak malzemelerin markaları ve nitelikleri bilinmezlik içerir. Tıpkı Protein süzücü olarak adı geçer, Deniz tuzu olarak belirtilir, Tuzlu suya uygun olduğu belirtilen armatürler genelde T8 ve Çin malı olur ve tabi yarın değişmeleri gerekecek ekipmanlar olmaktan öteye gidemezler. Akvaryum temininden sonra birlikte ilerlemek en doğru hareket olacaktır. burda:gif
   
 8. bloodmen

  bloodmen

  Mesajlar:
  2
  Fiyat Sızce nasıl

  İlginizden ve anlayışınızdan dolayı çok teşekkür ederim
   
 9. balıkosman

  balıkosman

  Mesajlar:
  257
  İsim:
  Osman Tuna
  Fiyat Sızce nasıl

  Hayırlı olsun düşünmüyor değilim dediğim bende.Araştırmak lazım bir anda acele edip yanlış şeyler almamak lazım.Bencede önce akvaryumu almak ve yavaş yavaş ekipmanları teker teker sırayla eklemek iyi olur.
   
 10. taygun

  taygun Guest

  Fiyat Sızce nasıl

  Çok güzel bir açıklama olmuş Temel. Eline sağlık. Konuya yabancı kullanıcılar için oldukça yol gösterici
   
 11. GETzREADY

  GETzREADY

  Mesajlar:
  168
  Fiyat Sızce nasıl

  Çok fazla bir fiyat ya ve t8 flo kullanılıyo aydınlatmada çok kötü bence.
   

Sayfayı Paylaş