1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Fizik Ödevime Yardım Gerek

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde Toprak Akalın tarafından 27 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Yılın başında proje ödevini fizikten aldım, ödevde hoca icat yap dedi. Fikir bulundu, fakat nasıl yapacağım hakkında en ufak bir bilgim yok. Proje şu;

Evde genelde televizyon kumandasının kaybolmasıyla sorunlar yaşıyoruz. Bu sorunu çözmek için, televizyonun üzerine (telsiz telefonlardaki gibi) kumandanın üzerindeki ses çıkaran düzeneği çalıştırmak için radyo frekansı gönderen butonlar yapmak. Bu sayede kumanda kaybolunca çabucak bulabileceğiz.

Evet projemiz bu. Elektrik elektronik hakkında bilgisi olanlar lütfen bu konuda yardım etsinler. Düzeneği nasıl yaparım, hangi malzemeler lazım, ekstra pil lazım mı, teferruatını öğrenmem gerek.:der: İyi forumlar. saygılar:gif

2. GKARE

GKARE

İsim:
    Gürel Göçer
    Cevap: Fizik Ödevime Yardım Gerek

Bu sorun herkes de varmış. Kumandaları sırt sırta bantlayıp yapmak lazım...

Radyo frekansı ile çalışan ziller var. Aşağıda linkleri de var. Fiyatları da 10 TL civarı bence 2 tane al birini bozunca nasıl çalıştığını anlarsınız.

kablosuz kapı zili arama sonuçları 1/2, GittiGidiyor

Artık ödevi teslim ettikten sonra kullandığın tüm devre ve tasarımı ayrıca bir araştırıp iyice öğrenirsiniz. Birazcık teknoloji hırsızlığı, hazırcılık tavsiyesinde bulundum sanırım. Suçluluk hissettim :(...

3. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Cevap: Fizik Ödevime Yardım Gerek

İyiki hocamla aram iyi, hocam icat yerine şunu şunu yapsam dedim, tamam yap dedi. Kumanda saçmalığından kurtuldum bir nebze. :der:
    Şimdi normal bir binanın (malikane olabilir, okula yeni açlılacak kantin binası olabilir) küçültülmüş versiyonunu kendi malzemeleriyle (karton değil) yapacağım. Ciddi ciddi temelli olan binanın ufak versiyonu. Hazırlıklara şimdiden başlayıp google sketch up ile küçük bir köşk yapıyorum. Umarım iyi birşeyler alırım.

Sayfayı Paylaş