1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Flagly İlacı Hakkında

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde jakabo59 tarafından 30 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. jakabo59

jakabo59

İsim:
    SERKAN TOSUN
    Benim akvaryum da canlı doğuranlar var dekorlara falan sürtünüyorlar Flagly demişsinız bir yerde ben de onu gördüm sizden yardım istiyecektim ne yapmalıyım bunu kullanmalı mıyım? Eğer kullan derseniz 10 lt bir akvaryumumum var ona kaç ad hap koymalıyım ve ne şekilde yapmalıyım lütfen yardım eder misiniz?

2. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Cevap: Flagly İlacı Hakkında

Şimdi :

Akvaryumda canlı doğuranlar var. Bu balıklar taşlara, dekorlara sürtünüyor. Bir başka forumda bazı kişiler size flagyl adlı antibiyotiği tavsiye etmiş. Siz de bu yarım kalan konuyu oradan bilgiyi tam alamadığınız için buraya gelmiş ve bu bilgiler üzerine elimde bir tane de 10 litrelik akvaryum var, oraya balıkları koyacağım ve kaç tane bu haptan atayım diye soruyorunsuz doğru mudur ?

Yani bizi gerçekten zor durumda bıraktınız. Ben kendi adıma konuşayım, evet size yardım etmek istiyoruz. Flagyl'i ben tuzlu suda kullandım ve açıkçası hem ne işe yaradığını anlamadım hem de hiç bir faydasını görmedim. Flagyl hangi bakterileri öldürecek, hangilerini yaşatıcak bunun hakkında kesin bir bilgim yok. Veya hangi parazitleri?? Ben bunu gözlemleyemedim. Tabii ki prospektüsünde neyi yaşatıyor neyi öldürüyor yazıyor ama akvaryumun prospektüsü yok ki içinde hangi türler yaşıyor bilelim. Bilen varsa söylesin de tırmalamayalım boşuna bakteri yaşatıcaz diye....
    bkz: http://www.akvaryumportali.com/ekip...da-11998.html?highlight=bakteriler+hakk%FDnda

Bizden yardım istiyorsanız biz de sizden yardım istiyoruz :
    - Bunun dışında balıklar genellikle dış parazit olduğunda taşa sürtünürler. Balıkların üzerinde beyaz lekeler var mı ?
    - Eğer iç parazit varsa dışkıları şeffaftır. Öyle mi ?
    - Hangi balıklar var ve ne tür yemleri ne sıklıkla/ ne şekilde veriyorsunuz?
    - Taşlara sürtünme kaç gündür var ve bu başladığı zamandan bir kaç gün öncesinde akvaryuma yeni bir şey eklediniz mi ?
    - su değşimlerini nasıl yapıyorsunuz? En son ne zaman ne kadar değiştirdiniz?
    - Akvaryumda koku var mı? Dış filtre temizliği en son ne zaman yapıldı, nasıl yapıldı ?

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Flagyl İlacı Hakkında

Bu konu için bir tartışmamız olmuştu ve konudaki gibi bana göre son derece faydalı bir şekilde sonlanmıştır. Flagyl bir tablet eriterek kullanman da sakınca yok. Önce su değişimi yapıp kullanman iyi olur. Isı 29 derece civarında olursa ve oksijeni de bir miktar artırırsan sorun kalmaz inşallah.

Düzenleme: 14 Mayıs 2016
  4. Ersin35

Ersin35

İsim:
    ersin güler
    Cevap: Flagyl İlacı Hakkında

Ben tropheuslarda iç parazit hastalığında bu ilaçtan kullanmıştım. Faydasını gördüm veya tedaviyi uyguladığım zaman balığın iyileşme sürecine denk gelmiş olabilir buda beni yanıltabilir. Ben şurup olanından alıp şırıngayla ağızdan tedavi uygulamıştım ve akvaryumada bir miktar ilave etmiştim. Yanındada kaya tuzu takviyesi birde oksijen miktarını çoğaltmıştım. Hastalık 3 ila 4 günde geçti ama dediğim gibi yanılıyorda olabilirim.

Sayfayı Paylaş