1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Florasan ile ilgili fiyat araştırması.

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde LostRua tarafından 19 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Akvaryumcuda böyle bir ürün gördüm ayaklı 18 watt 2 tane t5 florasan vardı içerisinde ikisininde ayrı ayrı kontrol düğmeleri var ve benden bunun karşılığında 65 TL istedi.Florasanlarının biri 10.000 K gücünde olduğunu ve bitkilerimin için çok iyi olacağını söyledi.

Elektirikçiye gittim.Orada ise yak çalıştır diye adlandırılar florasanlardan gördüm 8 watt her biri ve tanesine 9 TL diyordu ama çok güçlü ışık verdiğini ve bitkili akvaryum için birkaç akvaryumcuyada bundan bağladıklarını söyledi akvaryum boyum 60 cm olduğu için pek uygunda ürün yok sizce ne yapmam gerekir ?

Akvaryum boyutlarım 60 uzunluk 25 en 35 yükseklik.

Bu arada dıy denemelerim hüsranla sonuçlandığı için bu yollara başvurmak zorunda kaldım.

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Yukarıda bahsettiğin armatür 65 TL bedava, ama watt konusunda bir yanlışlık olabilir, T5 lerde 18 watt yok.
    Tek tek almaya kalksan zaten 22 TL sırf floresanlar tutar, 15 de balastlar desek etti sana 40, 65 TL olan armatürü kaçırma derim...

Özellikleri varsa bir linkini filan atarsan sevinirim, Doğuş.....

3. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Konyada olanlar için söyleyebilirsem teleskop akvaryuma sordum orada gördüm. Ama tam bir link yok sanırım onu alacağım o zaman resimleriyle birlikte burada paylaşırım.

Sayfayı Paylaş