1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Flower Horn Üretimi

Başlığı 'Forum Arşivi' kategorisinde By_KadircaN tarafından 24 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. By_KadircaN

  By_KadircaN

  Mesajlar:
  371
  İsim:
  Kadircan Kurt
  Üretim için en önemli şey uyumlu bir çifttir.Uyumlu çift şöyle belli olur,erkek ve dişi birbirini gördüğünde yüzgeç kabartıp solungaçlarını açarlar.Erkek dişinin etrafında daireler çizerek ve vücuduna sürtünerek , kuyruğunu dişiye göstererek yüzer.Eğer bundan sonra kavga oluyorsa dişi üremeye hazır değildir.
  Üretim için en uygun çift 12 cm civarı bir dişi ve iki katı boyunda bir erkek.Bunun nedeni üremeden sonra dişi çok saldırgan olacağından erkeğin güçlü olması gerekir.
  Üreme için en uygun akvaryum 60 cm ve üzeri boyda fazla büyük olmayan bir akvaryumdur.Başka hiç bir balık veya canlı bitki bulunmamalı.Filtreleme için en uygunu içten , akıntı yapmayan sğnger filtredir.
  Ve işin püf noktası : üreme için 20 cm çapında kalın kenarlı,dibi düz yaprak bir saksı altlığı.Kalın kenarlı olması balıkların ona uyum sağlamasını kolaylaştırıyormuş.
  Çift uyumluysa ve ortam balıkları hazırsa akvaryumun tüm camları koyu renk kağıtlara kapanması balıkların ürkmemesi için iyi olur.Tabi gerekli değildir.
  Yumurtlamadan sonra erkek ve dişi mutlaka ayrılmalıdır.Yoksa biri ölür.Yumurtaların başında erkek veya dişi bulunabilir ,hiçbiri bulunmaya bilir ama mutlaka ikisi birden bulunmasın.Saksı Altlığı içindeki su dökülmeden akvaryumdan çıkarılabildiği için kolayca başka bir akvaryuma alınabilir.Ama su değerleri farklı olmamalıdır.
  Eğer yumurtaları ayırdıysanız çok hafif bir akıntı sağlamalı ve bozulan yumurtaları temizlemelisiniz.Şunu unutmayın ki ilk kez yumurtlayan balıkların yavrularını kurtarma ihtimalleri azdır.Ve yavruların sadece %5'i üstün kalitede özelliklere sahip anne-babasına benzeyen balıklar olur.Kalanı ise piyasa olarak değersiz balıklardır.
  Yavruların nasıl beslenilmesi gerektiğini bilmiyoru,büyük ihtimalle diğer büyüm amerikan göl cichledleri gibi beslenmelidir.Yanlız yavru büyütürken dikkat edilmesi gereken nokta,büyük yavrular küçüklere zarar verdiğinden başka akvaryuma boy boy ayırılmalıdır.
  kıvır:gif saygılar:gif
   
 2. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Flower Horn Üretimi

  Kadircan Selamlar,

  Paylaşım için teşekkür ederiz ancak malesef arama motorunda başka bir sitede yazı çıktı ve sana ait değildi. Akvaryum portalında alıntı yayınlamak kesinlikle yasaktır. Anlayışına sığınarak yanaklarından öpüyorum ve başlığı forum arşivine taşıyorum bir süre sonra. burda:gif
   
 3. By_KadircaN

  By_KadircaN

  Mesajlar:
  371
  İsim:
  Kadircan Kurt
  Flower Horn Üretimi

  Tamam Temel abi bunu bilmiyordum özür dilerim benim için sorun değil bilmeyen arkadaşlar için eklemiştim :) Bundan sonra astronotla ilgili kendi yazılarımı yayımlarım bilmediğim için açtım Temel abi gerçekten özür diliyorum :)
   
 4. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Flower Horn Üretimi

  Sorun değil Kadircan. Senin tecrübelerin olsun yeter, bizim için daha değerli olacaktır. :helalolsun: Eksik kalan yanları olursa da katılımlarla tamamlanır ve faydalı hale gelir.
  Anlayışın için teşekkürler. öp:
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş