1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Flower Horn Kafa Büyümesi İçin Yapılması Gerekenler.

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde ZeRo-x7 tarafından 28 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. ZeRo-x7

  ZeRo-x7

  Mesajlar:
  997
  Yer:
  İstanbul/ Beykoz
  İsim:
  Murat Sarıoğlu
  Merhaba bu konuda sizlere flower horn besleyen arkadaşlar için ( kafa büyümesi için bazı altın kuralları anlatmak istiyorum.) Öncelikle bu balığı beslemek isteyen arkadaşlar yavru alıcaksa kesinlikle bir hobiciden ve yavrulayan (dişiyi ve erkeği) görerek almasını isterim , neden derseniz flower horn kafa yapımı birazda köklerine dayanır. Akvaryum cular'dan almak isteyenler ise büyük bir gösteri sergileyen potansiyele sahip birini seçin akvaryumda biraz takip etmeli çiçekleri ve renkleri, kafa yapımı birazdaha o tank dakilerin içindekilerden farklıysa bence o balık alınmalı kafa yapmaya müsayit bir fh dir. .

  Su kalitesi: Haftada tankınızın ölçülerine göre yapılmalıdır fh kafa yapması için su kalitesi çok önemlidir.
  tank sıcaklığı: fh beslemek için su ısısı 24-28 derece olması lazımdır. 29 derecenin altında değildir tankım sabit tutmaya çalışırım 30 çıktığı zaman olur ve gözlemlerim, sıcaklık 30 'dayken kafa daha bir şişer ve renkleri daha canlanır 29 yada 30 , su ısısı öneriyorum kafa gelişimi için sıcaklıkda çok önemlidir. .

  Filitrasyon: Filitrasyon önemlidir fh çok obur canlılardır verdiğiniz yemleri yerken bazılarını dışarı püskürtürler toz halinde, iyi bir filitrasyon hem suyu kaliteli hemde dışarı atılan yemleri temizlicekdir bu yüzden çok önemlidir.

  Tank boyutu: Evet bir çok bilinçsiz hobici küçük akvaryumda bakıyorlar bu canlıya. Büyük boylara ulaşan bir balıkdır ve yüksek hacimler ister hem gelişimi hem kafa yapması için tek balık için 300 litre tank çok iyi olucakdır. .

  Kaliteli yemler: Yemleriniz kaliteli olmalıdır bilindik markaların bir çok kaliteli yemi vardır. Fh için özel yemlerde mevcuttur bazılarını türkiye sitelerinde bulabilceğiniz gibi bazılarında yurt dışı sitelerinden ebay gibi alabilirsiniz. Protein ağırlıklı beslenmesi gerekir , evde yapabilceniz yemlerede portaldan ulaşabilirsiniz , renklerinin daha güzel oturması için fh özel yemler ve omega dainchi yemlerini verebilirsiniz , canlı yem haftada bir verebilirsiniz yalnız dikkat edilmesi gereken bir konu var fh çabuk parazite yakalanır canlı yem iyi seçilmelidir. Kuru yem verebilirsiniz kurutulmuş karidesi severek yiyceklerdir. Umarım fh beslicek kişilere birazda olsa yardımcı oluruz saygılar. ..
   
  müslim ve Montimahir bunu beğendi.
 2. k.namalir

  k.namalir

  Mesajlar:
  181
  Yer:
  istanbul"
  İsim:
  kürşad namalır
  Kafa yapması demek balığın yağlanması demek tir ve balıklar soğuk sularda yağ depolar bu nedenle yunus midas vb balık türlerinde soğuk suda beslenen balıklar daha çok kafa yaparlar belki fh değişik olabilir ama konu çok faydalı olmuş ellerinize sağlık
   

Sayfayı Paylaş