1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Flower Horn (Red Dragon)

Başlığı 'Amerikan ve Piranha Balıkları' kategorisinde BlackEagle tarafından 10 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. BlackEagle

BlackEagle

İsim:
    Yusuf BAŞCI
    Arkadaşlar merhaba,
    Bende flower horn (red dragon) beslemek istiyorum. Sizlere birkaç soru sormak istedim
    Akvaryumcuda gördüğüm flower horn lar 5-6 cm boyunda ve gri renkteydiler. Akvaryumcuya bunlar red dragon mu dediğimde tam emin olmadıklarımı ama bunlar büyüyümce kırmızılaşır dediler. Balıklara baktığımda boğaz ve önyüzgeçlerinin bulunduğu kısım kırmızılaşmıştı.

1. Ben bu balıkları alsam zamanla renkleri değişir mi?
    2. Red Dragonların ayıt edici bir özelliği var mı?

Arkadaşlar sizlerden bu konu hakkında bilgilerininzi bekliyorum. Şimdiden kolay gelsi

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Genç birey.

Biraz daha büyük.

Yetişkin:

By_KadircaN bunu beğendi.
  3. BlackEagle

BlackEagle

İsim:
    Yusuf BAŞCI
    Temel bey o zaman ben akvaryumcuda gördüğüm flower hornu almalımıyım
    sizin kattığınız resimlerdeki biraz daha büyük floer horn un biraz daha küçüğü akvaryumcuda vardı ve yüzgeç tarafı kırmızımsıydı...
    cevınızı bekliyorum...

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Neden almaktan vaz geçiyorsunuz bilmiyorum çünkü akvaryumcunuzdaki balıkları görmedim. Karar sizin ben sadece yavru, genç ve erişkin birey fotoğraflarını paylaştım karşılaştırın diye. Eğer gördüğünüz balık benzemiyorsa bilemem. Gençlerin kırmızı rengi yok gördüğünüz gibi.

5. BlackEagle

BlackEagle

İsim:
    Yusuf BAŞCI
    Sizin koyduğunuz ortadaki (biraz daha büyük) flower hornun resmine baktığımda akvaryumcudaki balığa benziyor. (Akvaryumcudaki biraz daha küçüğü) Solungacının altı ve yüzgeçleri kırmızımsıydı. O zaman o balığı ben alim İnşallah iztediğim gibi olur.
    Tabi sizin fikirlerinizde önemlidir....saygılar....

6. BlackEagle

BlackEagle

İsim:
    Yusuf BAŞCI
    ARkadaşlar başka fikri olan varsa söyleyebilir.
    Sizlerin fikirleri benim için önemlidir...

7. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
  8. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Merhaba Yusuf Bey flower horn beslemiş ve hala ilgi duyan biri olarak biraz bilgilerimi paylaşıyım...Flower Hornların büyüyüş şekli Temel abininde resimlerle gösterdiği gibidir Flower Hornlar yavruyken renkleri pek güzel değildir büyüdükçe güzelleşir kafası büyür vb. Eğer yavrunun solungaç tarafında hafif kırmızılık varsa bu flower horn büyük ihtimalle Red Dragondur kendimde yavru flower horn büyüttüğüm için biliyorum kırmızılık yavruyken az oluyor Red Dragonlarda büyüdükçe kırmızılık daha açık ve güzel bir kırmızı olup vicuduna yayılıyor balığı görmediğim için kesin birşey söyliyemem ama eğer solungaç tarafında kırmızılık varsa büyük ihtimalle Red Dragondur...Birde Yavuz gösterdiğin ilk resimdeki gibi olur demişsin 1.si o ilk resimdekide bir Red Dragondur fakat iyi bir renk almamıştır ve böyle olur demişsin ben Türkiye'de o kadar büyük kafalı genden gelen bir Flower Horn olucağını sanmıyorum...Birde 10-15 cm olduktan sonra kesinlikle yanına balık koymayınız demişsin bana mantıksız geldi bizim burdan çok yakın bir abimin 35 cmlik Flower Hornu var ve yanında Papağanlarla besliyor be papağanlara zarar verdiğini görmedim evet çok agresif bir balıktır ama kesinlikle diyemezsin balıktan balığa göre değişebilir bu...

9. Flower Horn

Flower Horn

İsim:
    Mustafa Yasin Aslan
    Flower hornlar büyüdükçe renk almaya başlar,önemli olan beslendikleri akvaryumların hacmi,suyun temizliği ve kalitesi,su değişimi,sağlayabileceğiniz en iyi bakım.Genlerindeki renk ve kafa yapma gibi özellikleri ortaya en iyi şekilde çıkarabilmek yukarda saydığım durumlarla alakalıdır,ülkemizde tam tanınmadığı için birtakım yanılgalara varılabilmektedir,tek sorunları belli boya ulaştıklarında akvaryumlarımızda tek olarak bakmak olma mecburiyetidir.

Saygılar

Sayfayı Paylaş