1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Flower Horn'um

Başlığı 'Amerikan ve Piranha Balıkları' kategorisinde By_KadircaN tarafından 3 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Merhaba arkadaşlar yeni balığımı sizlerle paylaşmak istedim balığımı 5 gün önce aldım.Bursa'da Flower Horn'a ilgi duyan pek kişi olmadığı yüzden Flower Horn satan yerde yok bir tanıdığa şehir dışırdan özel getirttim Flower Horn'umu ama malesef Yollıyan kişiler başka bir dişi Flower Horn'la benim erkek Flower Horn'u aynı poşette yollamışlar ve balıklar yolda birbirlerini yemişler vücudunda yaralar oluşmuş kuyrukları-yüzgeçleri yaralanmış baktım balığın çok ağır birşeyi yok aldım düzeltiyorum akvaryumumda şuanda ilk aldığımda renkleri bu kadar güzel değildi eve getirip kendim 5 gün bakınca balığın renkleri canlandı balık kendine geldi ve git gide kendini toparlıyor hala hafif yaraları var tam kapanmadı ama sizlerle paylaşmak istedim balık geldiği ilk iki gün köşeden çıkmadığı için resim çekemedim şuanda baya hareketli olduğundan birde elimde telefon kamerası olduğundan düzgün resim çekemedim ve video çekip sizlerle paylaşmaya karar veridim.
    İşte Balığım:
    http://www.izlesene.com/video/hayvanlar-red-dragon-flower-horn/2195191
    Yorumlarınızı bekliyorum. :)

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Kadircan kardeşim maşallah anlattığına göre olumsuzluklara nazaran iyi bakıyorsun ve renklerini göstermeye başlamış,ilerde daha güzel renlerini vereceği ve türünün en güzel balıklarından biri olcağı belli,Sağlıklı ve bol yavrular dilerim.

3. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Kadircan süpermiş Flower Horn'un maşallah, Dişiye ihtiyacın olursa haber ver bana, 15-17 cm'lik bir dişi var Red Dragon. ;) Tekrardan hayırlı olsun Kadircan.

4. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Teşekkürler İsmail abi banada büyüyünce çok güzel bir balık olucak gibi geliyor renkleri falan her geçen gün güzelleşiyor büyüyünce çok güzel olucak renk bakımından ama kafa bakımından emin değilim kafa yapıcak ama öle çok görkemli ve büyük olurmu bilmiyorum.
    Sanada teşekkürler Yavuz yazın sonuna doğru yanına dişi koymayı düşünüyorum şimdi iyice kendini toparlasın yazın sonuna kadarda biraz daha büyümüş olur o zaman düşünürüz ama senin dediğin dişi benimkine göre büyük yani zarar verebilir benimkine daha küçük boylarda alırım alırsam genede teşekkürler... :)

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Maşallah Kadircan sağlıkla besle inşallah. Yavuz dişi ayarlarım diyor bence kulak ver ve üretimi hedefle. Güzel bir tür çünkü.

6. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Teşekkürler Temel abi üretim düşünüyorum ama balık henüz küçük biraz daha büyütmeyi düşünüyorum benim balık 9 cm falan 17 cm dişi benim erkeğe zarar verir diye düşünüyorum...Üretimi 15 cm falan olunca düşünüyorum Yavuz'la dişi konusunu konuşuruz ama dişinin erkekten büyük olması sorun oluşturur gibime geliyor ya benimki kadar yada biraz daha küçük dişi alırım alırsam...

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Büyük olmasın erkekten bence de. Dengeli boyutlarda olursa ve alacağın dişi de genç olursa daha iyi olur.

8. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
  9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Maşallah Kadircan. :nazar: İstersen biraz daha toparlasın. Yaralar neden oluşmuştu ?

10. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Kadircan maşallah toparlamış :nazar: ve özelliklerini sergilemeye başlamış Temel hocam'ın dediği gibi biraz daha zaman tanı formunu tam yakalasın sonra dişi balık alırsın.

11. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Kadircan çok güzel olmuş maşallah, toparlamış kendini bencede iyicene toparlansın, sonra dişi alırsın. Gerçekten maşallah çok tatlı olmuş zaten. :)

12. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar,Temel abi balığın yaraları İstanbul'dan Bursa'ya bir dişi Fh ile aynı poşette gelmesinden dolayı oluşmuştu ama toparladı kendini ama ben sabırsız biri olduğum için balığı tek bakarken sıkıldım ve yanına bir Green Teror aldım aralarında bir sıkıntı yok kavga vb. ama flower horn biraz strese girdi Green Teror ondan büyük olduğu için şimdilik birlikte tutucağım Green Terorumde gayet güzel çok güzel bir balığı tanıdıktan ucuz fiyata bulduğum için aldım.Babamdan büüyk akvaryum sözü aldım karnem sayesinde dün akvaryum alıcaktık ama nasip olmadı başka masraflar çıktı 2-3 hafta içinde yeni akvaryum gelicek o zamana kadar birlikte tutucağım yada flower horn dahada strese girmesin diye bir bölme yaptırmayı düşünüyorum 2 haftalığına sonra Flower Hornu bu akvaryumda devam ediceğim Green Teroru büyüğüne koyucağım onun yanına güzel bir amerikan karması yapmayı düşünüyorum...Sizce aralarına bir bölme yaptırsam 2 hafta idare etseler sorun olurmu akvaryumum küçük 140 Lt. 2 hafta boyunca 70-70 Lt. olarak ayırsam balıklar için 2 hafta 70 Lt.de durmak sorun olmaz diye düşünüyorum ama siz ne dersiniz ?

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sanmıyorum sorun çıkmaz 2-3 hafta. Hacim aynı hacim sonuçta, su akımı olsun arada yeterli.

14. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Bizim camcıya sordum geçen gün etrafı cam yapıyor ortadaki bir alanı telden yapıyor ordan akım sağlanıyor oraya yaptırmayı düşünüyorum...Yardımın için teşekkürler Temel abi peki 400 Lt. civarı bir akvaryum alırsam içine nasıl bir amerikan karması yapmamı önerirsin ben Green Teror-Astronot-Vieja vb. bir karma düşünüyorum ama daha kararımı vermedim senin önerim nedir abi ?

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İnan bu konuda benden daha iyi yorum yapacak arkadaşlar vardır. Bu tarz bir karma tecrübem olmadı ama genel olarak düşüncen çok uygun bence. Araya farklı özel türler de eklersin inşallah.

16. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Kadircan 400 Litre akvaryum gelecekse bence güzel bir quartz kum sert yapraklı bitkiler koy güzel bir karma yapabilirsin. Benim sana tavsiyem Biotop kurman daha güzel ve izlenme zevki dahada çok olur. Biotop akvaryumu kurmak istersen Google'dan Amerikan Cichlids Biotope yaz çıkar hemen biotop kur bence karma olacağına biotop olsun seyir zevki çok olsun... ;)

Saygılar...

fth-94 bunu beğendi.
  17. Flower Horn

Flower Horn

İsim:
    Mustafa Yasin Aslan
    Kadircan balığa iyi bakıyorsun belli,su değişimlerin nasıl bilemiyorum fakat sık su değişimi büyümeyi ve renklenmeyi etkiliyor biliyorsun,diyetini zengin tutmaya ve blood worms,karides gibi etçil beslemeyi su değişiminin öncesine denk getirmeye çalış,olası minarel noksanlığınada kaya tuzu yada (tuzlusu akv.tuzu) takviyesiyle çare bulabilirsin.

Saygılar

18. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Merhaba arkadaşlar kısa bir aradan sonra tekrar sizlerleyim bi kaç aydır yazlıkya olduğumdan foruma giremedim kusura bakmayın ama tekrar döndüm bu bir kaç ayda balıklarımlada ilgilenemedim geleli 1 hafta oldu geldiğim gibi yaptığım ilk iş akvaryumu temizlemek oldu balıklarımın formu biraz düşmüş 1 haftada balıklarım güzel toplarladı bende bir video koyayım fikirlerinizi alıyım dedim şuan akvaryumum 2ye bölünmüş bir durumda akvaryumumun ölçüsü 90*41*30 uzunluk:90 yükseklik:41 en:30 akvaryumumda balıklar birlikteydi geldiğimde baktım Green Teror Flower Horn'uma zarar vermiş bende ayırdım ama Green Teroru gönderip tek Flower Horn'uma bakmayı düşünüyorum peki sizce bu ölçüler balığımın büyümesi için yeter mi yoksa balığım yanıkmı kalır ?
    Video Link http://www.izlesene.com/video/hayvanlar-flower-horn-ve-green-terorrsquorum-2/2494405

Sayfayı Paylaş