1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Flowerhorn Üreme

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde ZeRo-x7 tarafından 20 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. ZeRo-x7

  ZeRo-x7

  Mesajlar:
  997
  Yer:
  İstanbul/ Beykoz
  İsim:
  Murat Sarıoğlu
  Flowerhorn farklı çiklet türlerin melezlenme sonuçu olmuştur. O yine iki farklı cins çikletleri melezleme ıslah edilemez ise doğurmak kabiliyetini korumak olan aynı cins melezleme çikletler tarafından oluşturulur. Bu flowerhorn farklı türler yetiştirilen, çünkü onun yavruları oldukça değişken olduğunu not etmek önemlidir. Belli bir estetik kriterlere uygun zaman, renk, form ve dekorasyon bu varyasyonlar oldukça yetiştiricileri tarafından ödüllendirildiği.

  Flowerhorn bir şiddetle toprak tropikal balık ve onun topraklarını işgal kendi türünün diğer menbers acımasızca saldırır. Flowerhorn üreme zamanında, üreme döneminde yaralanmalara dikkat etmeniz önemlidir. Çünkü onların güçlü ülkesellik, erkek ve dişi flowerhorn ların üreme dönemi henüz başlamamış'sa birbirlerine saldırabilir aynı tankta .

  Birçok yetiştirici gibi balık yumurtlama'sı için bir platform sağlamak için yetiştirme tankında bir ters seramik saksı koyacağız. Bazı flowerhorn da yumurtlama alanı olarak tankın altındaki kum küçük bir alanda / delik (varsa) oymak olacaktır.

  Erkek yumurtlama sonra'sı dişiye saldırır ise, erkek dişiden ayırılmalıdr ve inkübasyon denetlemek için tek başına dişi bırakılabilir. Bu, her ikisi de için geçerli olabilir erkek ve dişi ayrı bölmeye alınır ve yapay kuluçkaya etmek de mümkündür. Yumurta öldürmesini mantar enfeksiyonu önlemek için, metilen mavi bir kaç damla yapay kuluçka sırasında su ilave edilebilir.

  Sürece flowerhorn doğurmak için onun zor değil bir kaç temel / parametreleri kavramlar, hatırlıyorum.

  1- Flowerhorn bir agrasif balıktır. Onlar cins eşleştirmek başlayana kadar aynı tankta onları tutmayın. Akvaryumu ikiye bölelim ve öyle tutalım..
  [​IMG]

  2-Balık erkeğini artık yumurtlama için bir platform seramik saksı temizliyor.
  [​IMG]

  3-FH erkeği artık çiftleşme için platforma dişi çekmeye çalışıyor.

  [​IMG]

  4-Fh erkeği dikkatini çekmek için dişiye dokunacaktır.

  [​IMG]
  5- Dişi üremeyi teklif ederse, erkek dokunmalarla dönecektir.
  6- Onlar nihayet çift, birbirlerine sokuluyor 'lar:)
  [​IMG]
  7- Üreme nihayet gerçekleşiyo:)

  [​IMG]
  [​IMG]
  Ve sonunda yumurta dökümü başlıyor:)

  [​IMG]

  Merhaba elimden geldiğince makaleyi çeviri yapmaya çalıştım fazla iyi olmasada fazlada kötü olmadı sanırım. Flower horn besleyenler için bilgili olucakdır en azından resimler anlatıyo saygılar..
  Kaynak Site: Flowerhorn USA - The #1 Site for Flowerhorn | Flowerfish | Hybrid Aquatic Community
   
  Montimahir bunu beğendi.
 2. DALGIÇ

  DALGIÇ

  Mesajlar:
  359
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Koray akpınar
  Tebrikler güzel paylaşım. Çeviri işinden anlıyorsanız elimde pdf formatında onlarca farklı tür hakkında kaynaklar var upload edebilirim.Toplam pdf arşivim 52 aded fakat resimlere bakmakla yetiniyorum:mad:
   
  ZeRo-x7 bunu beğendi.
 3. ZeRo-x7

  ZeRo-x7

  Mesajlar:
  997
  Yer:
  İstanbul/ Beykoz
  İsim:
  Murat Sarıoğlu
  Koray bey fazla anlamam çeviriden ben elimden geldiğince çevirmeye çalıştım bu makaleyi. Ama siz genede upload edin yapancı dili iyi olan arkadaşlar mutlaka ilgilenicekdir..
   

Sayfayı Paylaş