1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Flowerhorn Balığı Yem

Başlığı 'Amerikan ve Piranha Balıkları' kategorisinde Ugurr tarafından 24 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Ugurr

Ugurr

İsim:
    Uğur Dülgeroğlu
    Merhaba foruma yeni üye oldum.8 cm'lik bir flowerhornum var.Kurutulmuş karides ve canlı yem dışında yem yediremedim.Haşlanmış ette yemiyor.Tropical in spirulina pul yemini ve gemma nın yemini denedim.Pul yem hiç yemiyor.Gemmanın yeminide sanırım yemin boyu ufak olduğu için yemiyor.Yemler pahalı olduğundan boş yere para vermek istemiyorum.Bana hiçbir flowerhornun hayır diyemeyeceği bir kuru yem önerebilir misiniz(eğer böyle birşey varsa?).

Birde canlı yem yedirebilmek için küçük bir kiraz karides akvaryumu kurdum.Sadece canlı yem vererek balıklarımızın tüm ihtiyacını karşılamamız mümkün değil mi?Piyasa daki bütün yemler para tuzağı olabilir mi?

Bilgilendirirseniz sevinirim.Teşekkürler.

2. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    JBL'nin Novo Flower yemlerini kullanabilirsiniz. Balığınızı yeme alıştırmak için aç bırakmanızı öneririm. 1 gün aç bırakın sonra 1 kere yem vermeyi deneyin. Eğer yemezse tekrar aç bırakın ve ertesi gün tekrar deneyin. Büyük ihtimal yiyecektir.

3. Ugurr

Ugurr

İsim:
    Uğur Dülgeroğlu
    1) Teşekkür ederim deneyeceğim.Elimdeki boyut olarak küçük olan yemleri daha büyük bir hale getirmemin bir yolu var mı?

2) Sadece canlı yem versem. Örneğin günde 1 karides??

3) Flowerhornum için bitkisel yem takviyesi düşünmüyorum.Sizce illa ki gerekli midir?

4. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Daha büyük boyuta getirmenin bir yolu olduğunu sanmıyorum. Yem çeşidinizin olması daha iyi olur diye düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş