1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Fluval 405 Dış Filtre - Akvaryum Filtreleri

Başlığı 'Akvaryum Malzeme Rehberi' kategorisinde The_ReligiouS tarafından 3 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Akvaryum dünyasının önde gelen firmaların Hagen'in üretmiş olduğu Fluval 405 Dış Filtrenin incelemesini yapacağımız bu başlık umarım siz değerli akvaristlere katkıda bulunacaktır.

Hagen firması filtre tasarımında uygulamış olduğu yeni bir sistemle suyun filtrenin içinde eşit dağılmasını sağladığı 405 modeli 400 LT'ye kadar olan akvaryumlar için ideal filtreleme işlemi sunmakta. Filtrede sızdırmaya karşı alınmış pek çok önlem bulunmakta. Musluklu yapısı sayesinde filtre temizliği kolayca yapılabilmekte.

Filtrede bulunan emiş süzgeci büyük parçaların filtre içerisine gitmesini engellemekte ve tıkanıkların önüne geçmektedir. Filtreyi çalıştırmak için üzerinde bulunan hava alma bölgesi ile kolaylıkla kullanıma hazır hale getirile bilmektedir.

Filtre gövdesinde kullanılan su kanalları suyun filtre malzemelerinden eşit miktarda geçmesini sağlar ve mükemmel filtrasyon işlemi gerçekleşir.

Saatte 1300/L su çevirme hacmine sahip filtre ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılamaya yönelik üretilmiştir.

Filtre genel özelliklerini sıraladığımızda;

Saatte 1300 litre su çevirebilen Fluval 405 dış filtre sadece 20 w elektrik tüketir.

Filtre içinde bulunan malzemeler :

2 adet filtre malzemesi sepeti
    1 torba karbon ( 70 gr )
    2 adet mekanik filtre süngeri
    2 adet mekanik filtre köpük blok
    Biomax seramik ( 200 gr )
    Giriş ve çıkış hortumları ( 150 cm tek parçadır , bağlayacağınız yere göre tarafınızca boyu ayarlanıp kesilmelidir )
    Emiş ve çıkış boruları
    Kullanım kitapcığı ve kullanım CD'si ( video olarak kurulumu izleyebilirsiniz ).

TEKNİK DETAY :
    Filtre iç hacmi / 8,5 lt.
    Devirdaim kapasitesi / Saatte 1300 litre
    Musluk Hariç Boyutlar / 22x15x42 cm

İşçilik ve malzeme kusurlarına karşı 3(üç) yıl garantisi var.

Filtre full dolu olarak satılmaktadır. Fiyat aralığı ise 300 - 350 TL olarak değişmektedir.

TencoMelih, lepistes, kupeli ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. GKARE

GKARE

İsim:
    Gürel Göçer
  3. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Cevap: Fluval 405 Dış Filtre - Akvaryum Filtreleri

Videoları özellikle ingilizce ağırlıklı olduğu için koymak istemedim. Teşekkür ederim.

4. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Fluval,Eheim ve Atman arasında çok gidip geliyorum.Hepsinde debi düşüşü yaşanıyorsa o halde neden fazla ödiyeyim diyor ve Atman a yöneliyorum.Sonra kafam yeni bir üründe yeniden karışıyor.

5. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Eray abi aslında atmanda da bu konuda çok şikayet eden kullanıcı var. Bu tanıtımları mevcut tanklarında kullanmak isteyen hobicilere fikir olması adına açıyoruz. Ancak en güzeli sump sistemi bu işin son noktası. Debi kaybıymış, filtrenin boyutuymuş uğraşmaya gerek yok. Yapacaksın sağlam bir sump bakacaksın keyfine.

Snowblind bunu beğendi.
  6. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Tanıtımlar çok yararlı.Ben çok yararlanıyorum açıkcası.Sump olayının sistemini tam anlayabilmiş değilim.Bir de resimlerde köpük felan olunca koku-ses yapmasından korkuyorum.İlk aldığım 265 lt.lik tankımın altında bir çerçeve vardı.Bu çerçevenin kenarları kalkmıştı.Bilemediğimden ellemediydim.Su değişimleri esnasında oradan alta su girmiş.Zamanla öyle bir koku yaptı ki sorma gitsin.Akvaryum gittikten iki ay sonra bile oda da kokusu duruyordu.Evde milletle çok gerildik.Şimdi bu sump tekrar koku ve ses yaparsa sıkıntı olur benim için.

7. deniz_1907

deniz_1907

İsim:
    deniz ünal
    Elimde 2. el Fluvalin tüm malzemeleri mevcuttur 03.07.2017 tarihinde aldıgım kullanamadıgım yedek seramik ve pervane ise 0 ayarında ztn alalı 2 gün oldu ilgilenenler için yedek kova yedek sepet takımı hortum klipsleri emiş borusu ve süzgeci output cıkıs pervane mıknatıs kapağı kafa contası su giriş borusu yedek musluk mevcuttur

8. sinan1962

sinan1962

Yer:
    Ataşehir / İSTANBUL
    İsim:
    Sinan
    Samp sistemi
    Tatllı suda ses ve koku durumu yaşanmaktadır.

Sayfayı Paylaş