1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Fluval fx5 150x60x75 akvaryuma fazla gelırmı yardım

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde mvpDUNCANmvp tarafından 2 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. mvpDUNCANmvp

mvpDUNCANmvp

Fluval fx5 satın almayı dusundugum urun lınkı ayrıca pesın fıyatına 6 taksıt olusuda (benım için) iyi

http://www.arkadaspet.net/detay.asp?id=2670&CatID=152

150x60x75 akvaryuma fazla gelırmı..yanı cok fazla sirkülasyon olustururmu...debisi 3500L/S bu konuda yardım
    fazla gelıcegını dusununen arkadaşlardan 675 lt akvaryumda ıyı fılıtreleme yapacak kalıtelı fakat bu urunden çok yuksek fıyatta olmıyacak urun tavsıyelerınız varsa bu konudada bılgılerinizi paylasmanız dılegıyle şimdiden teşekkurler saygılar

2. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
  3. keskinerkan

keskinerkan

İsim:
    Erkan KESKİN

Bildiğim kadarıyla çok kaliteli bir ürün akvaryumunuz içinde büyük sayılmaz

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Dis filtre bakiyorsak ve akvaryumumuz sizinki gibi uzunlamasina yuksek hacimde ise dis filtrenin debisinden korkmaya gerek yok. Dis filtrelerin su cikis gucleri asiri buyuk filtre degilse akvaryumun icinde baliklari rahatsiz edecek akinti yapamaz bence. Elbette filtre ile akvaryum hacmi arasinda komik bir fark yoksa gecerli bu.

Imla klavyeden.

5. mustafa karaeli

mustafa karaeli

İsim:
    MUSTAFA KARAELİ

Merhaba Melih bey.Serdar beyin verdiği linkteki yaklaşık 50 tl daha ucuz.Bahsettiğiniz filtre akvaryumunuza büyük gelmez.Akvaryumunuzu saatte 5 kez devir daim ettirecek sonuçta.Suyun devir daimi ne kadar fazla olursa su o kadar berrak olur.Saygılar.

6. mvpDUNCANmvp

mvpDUNCANmvp

Yorumda bulunan herkeze teşekkurler..
    Serdar bey vermıs oldugunuz lınke gıremedım, bı turlu sanırım sorun sadece benım , pc demı onuda cozemedım.yınede tesekkurler..
    Mustafa ve Erkan bey yorumlarınız ıcın teşekkurler,tabıkıde ne kadar cok saat/ devırdaım, okadar ıyı fılıtreleme yanlız benım,tam olarak kafama takılan konuya, daha detaylı olarak,Sayın Yöneticimiz deyinmiş..Temel bey saolsun, benım kafamdakı soru ısaretı, balıklara aşırı sirkulasyon yaratıp,onlara streslı huzursuz bır ortam yaratırmı kaygısıdır.

Bu hobide bilgi paylaşımı, çok önemli kanımca tüm yorumlarınız çok değerlidir. şahsım adına
    belki sizlere gülünç gelcek fakat,bu hobiye başlamak ınsanı çok kararsızlıklara itiyor.pek çok konuda,önecelıkle akvaryum cam kac mm kaygısı,ardından donanım ekıpman kaygısı,ardından akvaryumu koyacağınız masa profil vs taşırmı kaygısı,akvaryumunuz cıddı bır agırlıklara ulaşıcaksa zemın taşırmı kaygısı.benım kuracagım ekıpman masa daılınde 1000 kg gecıcegı dusuncesındeyım.daha bunlada bıtmıyor tabıkıde,balık secımı yem bakımı,hadı bunlarada hobinin keyifli yanı diyelim
    Saygılar

7. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Verdiğim link,portalımızın da sponsoru olan teleskop akvaryuma a aittir,
    www.teleskopakvaryum.com.tr adresinden dış filtreler/fluval yolu ile ulaşabilirsiniz.

8. mustafa karaeli

mustafa karaeli

İsim:
    MUSTAFA KARAELİ

Merhaba Melih bey.Sirkülasyonu kafana takmana gerek yok.Çeşitli aparatlar kullanarak filtrenin çıkışını 2-3-4'e bölebilirsin.Böylelikle hem akıntıyı birden fazla yöne dağıtmış olursun hemde senin için rahat etmiş olur.Kaygılarınızı çok iyi anlıyorum.Zaman zaman bunu herkes yaşar.Ama bizler bunun için buradayız.Aklımıza takılan konuları burada tartışacağız ve böylelikle en doğrusunu bulacağız.Hemde hobiyi daha zevkli hale getireceğiz.Bizler bilgi yönünden eksiklerimizi tamamlayalımki yeni akvaristlere anlatabileceğimiz doğru birikimimiz olsun. aha:

9. mvpDUNCANmvp

mvpDUNCANmvp

Mustafa bey ortak düşüncedeyim sizle,şöle diyim benim 7 yıllık tropikal ve canlı doğuran tecrübem olmasına rahmen,büyük hacme ve malawilere gecerken, bilgi eksikligimin oldugu konularda yardım istemekteyin.O yüzden yeni başlıyan hobicilere çok fazla yardımı olmaktır. tabıkıde.Portalın

Sayfayı Paylaş