1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Forum dolandırıcılarına dikkat

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde reis tarafından 9 Ekim 2009 başlatılmıştır.

 1. reis

  reis

  Mesajlar:
  6.009
  İsim:
  Olcay Aksu
  Merhabalar, geçen günlerde bir abimin forumda nasıl dolandırıldığını duydum. Üstelik akıl almaz bir yolla. Kendisinden izin alarak başına gelen olayı aktardığı yazısını sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu ve bunun gibi konular hepimizin ibret alacağı konudur. Forum dolandırıcılarına dikkat edelim. Ve tanımadığımız güvenmediğimiz kimseyle net üzerinden alışverişte bulunmayalım. :uyari:

   
 2. Emrah Ece

  Emrah Ece

  Mesajlar:
  2.341
  Yer:
  İSTANBUL
  İsim:
  emrah ece
  Forum dolandırıcılarına dikkat

  smallville-Hüseyin Yılmaz diye biriside beni kandırmıştı karides yollamıştım ama param hiç yatmadı, parasına yanmıyorum ama enayi yerine konmak dokundu bana birde pişkin pişkin ben yolladım parayı diyor :(
   
 3. volkantr34

  volkantr34

  Mesajlar:
  3.342
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Volkan
  Forum dolandırıcılarına dikkat

  Hesap nosunun bir rakamını değiştirip paranızı bu hesaba gönderdim dedi.Ben telefon mesajım hala duruyor , bu hesap benim değil deyince , parayı yanlış gönderdiğim kişiden geri istedim, gelince göndereceğim diye mesaj çekti.

  Adam yalancının önde gideniymiş.. Bu olay zaten imkansız bir olay , bir nosu değiştirilmiş hesap numarasına para gönderildiğinde otomatikman isim tutmayacağı için o para banka tarafından gerisi geriye gönderene iade edilir.Bunların kontrolü banka tarafından yapılıyor.Hesap numarası doğru bile olsa isim yanlış ise o şekildede paranız size iade edilir.Bizzat başıma geldi.. Yani "yanlış kişiye gönderdim ettim ondan bekliyorum" kısmı küllüyen yalan.. Zaten alış veriş yapılırken kişilerin önceki mesajlarına ve mesaj sayısına kesinlikle bakar öyle alırım.Bu şekilde çok riskli.. Konu sahibine geçmiş olsun demekten başka yapacak birşey yok.. Bizim millet zaten polisle bilmemneylede uğraşmaz giden öyle gider bakanda bakar anca.. 300 tl için alçalabilen bu hallere düşen insanında insanlığından ve karakterinden şüphe etmek lazım.. Başka şeylerde lazım iştede araki bulasın.
   
 4. hasanacar

  hasanacar

  Mesajlar:
  786
  İsim:
  Hasan Acar
  Forum dolandırıcılarına dikkat

  Hiç üzülmeyin. Ahirette geri alırsınız. ;) Tecrübe kazanmış olmak da artısı.
   
 5. reis

  reis

  Mesajlar:
  6.009
  İsim:
  Olcay Aksu
  Forum dolandırıcılarına dikkat

  Abi adam öyle bir dümen kurmuşki,işin içinde bir iş daha var.

  Malum şahıs önce biriyle balık almak için anlaşıyor ve hesap numarasını alıyor.Sonra mağdur şahsa diyorki,benim adım hesap numaram bu,parayı buraya yatır. Para hesaba yattıktan sonrada öbür tarafı arayıp hesabına parayı yatırdım balıklarımı yolla diyor. ;)Yani öyle bir dalavere çeviriyorki hiçbir işlemde adı geçmiyor. ;)


  Tabi olay patlak verincede mağdur şahsa diyorki,yanlışlıkla senin değil başkasının hesabını yatırmışım parayı,ordan geri ister sana yollarım vs gibi yıldırma,usandırma takdiklerine geçiyor. montz:

  Uğur abiye bizler söyledik. Ne olursa olsun mutlaka git savcılığa suç duyurusunda bulun,cezasını çeksin diye. Sanırım kendiside bundan sonra mutlaka şikayetci olacaktır. Zaten paylaşım yaptığı forum kişinin ıp sını verecek kendisine. Umarım suçlular mutlaka cezasını çekecektir.
   
 6. Muzikopat

  Muzikopat

  Mesajlar:
  2.629
  İsim:
  Hüseyin ÇELİK
  Forum dolandırıcılarına dikkat

  ALLAH (C.C) bizi böyle sahtekar insanlardan korusun inşallah. Ama hesabı sorulacaktır. Er yada geç sorulacaktır. Bundan şüphem yok.
   
 7. Lake Tanganyika

  Lake Tanganyika

  Mesajlar:
  1.957
  Yer:
  İstanbul/Tepekent
  İsim:
  Yavuz Kaçar
  Forum dolandırıcılarına dikkat

  Ben yollicağım zaman önce para'nın hesabıma yatması lazım ben hep öle yaparım önce para hesabıma yatar sonra yollarım.Olcay abi arkadaşın için çok üzüldüm geçmiş olsun,Emrah abi senin adınada üzüldüm :/ Bencede ahiret'te alıcak geri alıcaksınız.

  Saygılar... saygılar:gif
   
 8. akinkaptan

  akinkaptan

  Mesajlar:
  105
  İsim:
  akın kaptan
  Forum dolandırıcılarına dikkat

  İnsanı böyleleri hobidende uzaklaştırırya. Güç bela üç beş kuruş ayırıyorsun kenara malzeme almak için oda uçup gidiyor.
   

Sayfayı Paylaş