1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Forum Kullanım düşünceleriniz ve Eksikler

Başlığı 'Site Klavuz-İstekler' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 28 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Selamlar,

Yeni Forum sisteminin kullanımıyla alakalı düşüncelerinizi ve yaşadığınız sıkıntıları buradan bildirebilirsiniz. Ancak önce bir geçmişe ve önümüze ve yine ardından özümüze bakalım. Yeni forum sistemi oturana kadar mutlaka eksikler olacak çünkü. Sizlerin göreceği sıkıntıları bildirmeniz sıkıntı kalmaması anlamına gelecek.

Gelişmeler ve bundan sonraki gelişecek olanlar için yorum yapmak gerekirse eğer, bizler bir şeyi çok iyi biliyoruz ki 35 liraya site kurulabiliyor. Sanal ortam site çöplüğüne dönmüş veya dönüyor olabilir. Birçok site hevesle açılıyor ama ana hedeflerinin kısır olması...içeriklerini oluşturmak yerine kopyala yapıştır olması sadece kapanmalarına yetiyor.

Önemli olan aslında özünde ve temeline gönül verinlerin alt yapısındaki kalite ve bu anlayış gelinin süreçte daha yolumuz olsa da akvaryumportalını bir noktaya taşımıştır. İlk kurulduğunda kısıtlı sisteme ramen dahi hedef hiç küçük değildi çünkü bizler kısıtlı forum sistemi, şaşalı görüntü, asortik eklentilerr ve özelliklere değil sucul yaşam hakkında oluşturmak istediğimiz kaliteli bilgi tabanını hedeflemiştik.

Almadık...kopyalamadık...taklit etmedik...ödün vermedik. Bir çoğunuz elini vicdanına götürdüğünde ticari üyesinden yeni üyesine herkesin verilen ilgi ve içerik kalitesi hakkındaki yorum ve düşünceleri aklına gelecektir. Bu anlayış 35 liraya kurulan forum sisteminde de, 1000 lirayı geçkin maliyeti olan bu forum sisteminde de değişmeyecektir.

Çünkü ben akvaryum hobicisi olarak asla bir yerin boyalı görünümüne bakmam, üyelerin içtenliği, içerik kalitesi ve yönetimini bizden göreceğim bir platforma üye olamak isterim.

Tüm bunların özünde olan çok basit aslında ' en iyi olmak için ne gerekiyorsa yapılacaktır '

Tüm eleştiri ve beğenilerinize açığız.

Lütfen buların belirtin.

:aha:

2. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Abi tema çok güzel olmuş. Ellerine sağlık. tasarım database dump konularında 8 bin üyeli eski forumumdan biraz bilgim var, yardımcı olabilirim seve seve eğer ihtiyaç duyarsanız. Onun haricinde ben çok beğendim forumu. Ellerinize sağlık

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Teşekkürler beğenmene çok sevindim. Konu açılışındaki düşüncelerimde dediğim gibi her düşünce daha iyi yapacaktır.

4. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Abi bi kaç nacizane önerim olabilir aslında.

Yüz ifadeleri eklenecektir mutlaka onlar olabilir, video ekleme için BB code lar bunlara dahil zaten. Eklenecektir zamanla.

Konu altlarına benzer başlıklar adlı bi mod vardı, onunla ilgili bi eklenti kurulması, üyeler açısından çok rahatlatıcı olacağına inanıyorum.

Ekstra olarak güzel bi google sonucu için php linkler HTML çevrilmeli diye düşünüyorum. Onların haricinde renk ve görüntü bakımından söylenecek söz yok. :) Ellerinize sağlık temel abicim teşekkür ederim. Moderatöre ihtiyaç var mı bilemem ama, konu ve mesajlar konusunda da yardımcı olmak bana onur verecektir.

5. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Abi bi de user için mesaj editleme kısmını yönetim kısmından açarsanız daha iyi olur. Hem bu yazdığım mesaj gibi fazlalık mesajlara gerek kalmayacak, hemde herhangi bi userın yazacağı yanlış mesajı user mod lara gerek kalmadan kendi başına düzenleyecektir diye düşünüyorum.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Erman saydıkların kurulu aslında ancak üye guruplarına dağılımı yapılacak. Smileyler faliyette ancak herkesin görünümüne açık değil. Düşünmeyle bulunacak işler değil bunlar işte bildirdikce düzelecek.

7. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Tabi ki abi yardımcı olmak gerekir hatırlatmak gerekir. Forum yönetmenin ne demek olduğunu bildiğim için seni çok iyi anlayabiliyorum.

8. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Çok güzel olmuş Temel abim tebrik ederim :)

9. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Yalnız yazmayı unutmuşum avatarlar küçük olmuş biraz.

10. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Temel abi yeni mesajlar bölümünde okunduktan sonra o konu kalkıyordu bunda o yok galiba. Eskisinde o özellik çok hoşuma gidiyordu onu ekleyecek misiniz?
    Bu arada herşey çok güzel. Ellerinize ve emeğinize sağlık.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Avatarlar okkalı olacak kayıt edildi. :ay:

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Özgür bu da önemli evet ben ona çok dikkat etmiş ve diğer sistemde bir şekilde yapmıştık. İstatistikte zaten her konu ayrı şimdi baktım ama sağ blok kısmında her mesaj ayrı ayrı dikkatimi çekti haklısın. Buna bakalım ayarı varmı. :ay:

13. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    abi bide şunu söylemek istiyorum. java script kullanılan header (başlık ve duyuru) modülleri var onlardan da kurabilirsiniz. Yazıyı sanırım <marquee>text</marquee> ile kaydırmayı denemişsiniz. Belki de marquee kullanmadınız ancak en azından öyle görünmekte. Güzel bi kayan duyuru modülü de eklenebilir script headera.

14. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Temel, birde Erman'ın yazdığı son cevaplarda, (Yeni mesajlar bölümüne baktığımızda) son mesaja gitmek için ok şeklindeki ikon görünmüyor..

15. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Facebook a dönmüş portal :) Profildeki arkadaşlar ziyaretçi mesajları felan :)
    Güzel olmuş ya eskisi bir başkaydı fakat bunada alırışırız...

16. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Hayırlı olsun herkeze çok guzel olmuş site.

17. U.Uçar

U.Uçar

İsim:
    Ufuk UÇAR
    Merhabalar

Temelim ne olmuş bu foruma ya böyle, şifremi bile tanımadı e mail ile tekrar şifre aldım.Kimlik bilgilerimi, profili yeniden düzenledim.Avatarda gitmiş bu arada.Bir taraftan her foruma girişte müzik mp3 çalıyor bunu iptal tuşu nerede? Kendi açtığım Konularımı bile bulamıyorum, mesajlarımı göremiyorum.Konularda tarih sırası kalmamış karman çorman çıkıyor, yeni mesaj tarihli olanlar en üstte olması lazım.Hakikaten avatarında yazdığı gibi başına iş almışsın, forumu yenileyeceğim diye?

18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Abi forum sistemi tamen değişti ve daha bu akşam açıldı. Merak etme hepsi düzelecek. Forum sistemi değiştiğinden yeni şifre talebi normal kayan yazı ile ve duyurularda bunu belirtmiştik.
    Anlayacağın bismillah yeni açıldı ayarlar oturacak inşallah. Başımıza iş almamız bu işlemden değil abi yanlış anlamışsın.

Sağ blokta mp3 var oradan kapatabilirsin müziği. Bakalım duruma göre kaldırabiliriz. Tepkileri ölçelim hele.

19. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Hayırlı olsun Temel Hocam. Eskisine çok alışmıştık ama bu çok mdern ve şık olmuş.
    Nacizane olarak bir önerim olacak, eğer mümkünse forum tam ekrana yayılabilir mi? Kenarlarda olan koyu renk boşluktan bahsediyorum. Eğer varsa böyle bir ihtimal bu sisteme yakışacağını düşünüyorum.
    Emeği geçen herkesin eline, beynine, yüreğine sağlık.

Saygılar.

20. Silahşor

Silahşor

İsim:
    Hakan Gürses
    Çok güzel olmuş ellerinize, emeğinize sağlık.
    Görüntü, tema çok iyi, hem abartılı değil, çok hoş.

Ellerinize sağlık :)

Sayfayı Paylaş