1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Forum Mavi Olmuş...

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde taygun tarafından 7 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. taygun

taygun Guest

Epey bir zamandır düzenli olarak Portala girmeyen biri olarak gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki bu Forum denizcilerin buluşma noktası olmuş. Forumdan ayrı kalıp da içeri adım attığımda tuzlu su başlıkları çok kolaylıkla dikkat çekiyor.

Bunlar hep senin yüzünde Temel. Milletin aklını çeldin. Senin yüzünden denizlerde balık kalmadı. Hepsi akvaryumlara girdi. Evlerdeki bütçeler açık vermeye başladı. Kocalar eşlerine tuzlu su balıklarının gerçek fiyatları söylemek yerine "10 liraya aldım" diyerek yalana da başvurmaya başladılar.:crazy1: Tuzladın insanları, salamura yaptın. :der: Forum sahibisin diye kimse birşey demiyor ama bak ben buradayım. :D

Ama bir Karadenizliye de tatlı su akvaryumu yakışmaz ki. İyi ki varsın. :cicek:

Sağlıcakla,

Courageous ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Forum Mavi Olmuş...

Abi bana bu konuda kızan birçok arkadaş var aramızda merak etme. Hatta yönetim odasında tuzlu sucularla tatlı sucuları bir birine düşürüp gaz veriyorum.:D Yanlız şu var ki sadece tuzlu su üzerine forumları kıskandıracak deniz akvaryum konuları olsa da tatlı su biraz gerisine düştü tersi olması gerekirken. Eeee karidesci abilerimiz vardı, yeşile düşkün kardeşlerimiz vardı ama bir süredir ortam bize kalınca ne olacaktı her yer mavi olacaktı tabii.:D

3. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Tamer abi yanlız bıraktınız bizi formu denizcilere kaptırdık.Gerçi bir ara bende geçiş yapıyordun ama olmadıaliye:gifDesteğini bekliyoruz Tamer abi senin gibi bir üstadın desteği ile aradaki farkı kapatırız.dans:

4. taygun

taygun Guest

Doğrusu girip girip çıkıyorum foruma. İnanın o kadar çok denizci konusu var ki. O konuda da yazacak birşeyim olmadığı için çok da aktif olamıyorum.

Bakalım biraz zorlayalım. neler olacak

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Aslinda ovunmek vs degil ama bir gercek goruyorum Tamer abi kendimce. Dun arama motorunda eski bir konumuza denk geldim ve tikladim. Konu sana ait ve baslik adi ' Alintiya Kaynak Hakkinda' seklinde.

Konu senin foruma yeni katilimin donemi ve ilk konun sanirim. Forumdaki alintilarda kaynak olmadigindan sikayet etmissin ama alinti denilen konular yabanci kaynakli ceviri vs. Elbette Tamer abi yazmis ve hakli tarafi mutlaka vardir ama konuyu okudugumda icimden demek ki bir platform olusturmak isterken oranin ozgun olmasini, alintinin sokulmamasini ve hatta kurallari arasina alintinin yasak oldugunun koyulmasini hayal etmenin, bu yonde hareket etmenin ve yine bu sekilde duzen getirmeyi istemenin yaninda ortaya koyulanlar olmaliydi. Hobicilere yeni olacak, taklit olmayacak ve hatta ve hatta birilerine gore eski duzende yazilmasi dahi yasak olan konulari isleyecek kadar da cesaret gerekliydi. Kisaca istemek bazen yetmezmis. Tatli suyla karisik genel bir akvaryum forumunda tek basina tuzlu su forumlarindan daha fazla kurulum konusunun ustelik ticari esnafin oralarda cirit atmasina ragmen burada gerceklesmesi ardinda sebebler olmalidir. Eger bu gelinen nokta sans olarak degerlendirilmiyorsa o zaman icerigindeki emegin ve distan almayan disa ogreten yapinin sayesindedir.

Sans diye dusunenler tuzlu su bolumlerine ve tuzlu Su gelistirme (DIY) bolumune bakmali ama yok emek ve tabi basari bu diyenler ise forum satir aralarimiza buyurmalidir.

Sevgiler...cep mesaj.

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Tamer abi son derece haklısın. Foruma takılan herkesin ayağı bir şekilde tuzluya kaydırılıyor.Ayağı olmasa aklı kaydırılıyor birileri tarafından.aliye:gif

Courageous bunu beğendi.
  7. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Tuzlu su ülkemizde son derece az olan(tatlı suya göre) önü çok açık bir hobi....Bende bir tatlı sucuydum ve yaklaşık 15 yıl tatlı su ile uğraştım ama gel gelelim tuzlu su ve canlıları ile tanışana kadar...Resmen büyülenmiştim ilk gördüğümde...ve başlangıcım böyle oldu....Bence bu süreç normaldir ve daha da artacaktır....Tuzlu suya başlayalı da yaklaşık 10 yıl oldu....Bu forumda da izlediğimiz üzere çokta korkulan gibi bir hobi değildir.....Bol tuzlu günlertemel2:

YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş