1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Foruma fotoğraf yüklerken...

Başlığı 'Etkinlik-Duyuru-Haber Portalı' kategorisinde tolgacetin72 tarafından 6 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. tolgacetin72

tolgacetin72

Arkadaşlar, çok güzel, işlevsel bir forumumuz var ancak özellikle tanıtımlarda veya başka konularda yüklenen bazı fotoğrafların boyutları (byte) aşırı büyük oluyor. Öyle ki bugün iki konu bilgisayarımın kitlenmesine yol açtı!

Bazı fotoğraflar da çok ama çok kalitesiz olmakta! Kendi adıma, karanlık ve bulanık bir fotoğraf koymaktansa o konuyu hiç açmamayı tercih ederdim.

Foruma fotoğraf yüklerken cep telefonundan ya da dijital makinadan çektiğimiz fotoğrafları yükleme yaptığımız sitede yeniden boyutlandırabiliriz. Örneği aşağıdadır, teşekkürler.

Fotoğrafın büyük hali

İzlenmesi tavsiye edilen yol

Ve sonuç

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hoca'm güzel ve önemli konuya değindin. Otomatik boyutlandırma özelliğimiz var ancak fotoğrafların boyutları otomatik olarak küçültülürken zaman alıyor. Eğer dediğiniz gibi upload edilirse çok hızlı sayfa açılmaları gerçekleşir.

Ellerine sağlık inşallah dikkat ederiz bu konuya. Bazen fazla fotoğraf yüklediğimden ben de unutuyorum. burda:gif

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Ben resimleri upload etmeden evvel paint te boyutunu ufaltıyorum. Bu sayede hem upload etme hızı artıyor hemde boyutu büyük olduğu için sayfanın geç açılması sorununu ortadan kaldırmış oluyoruz.

4. tolgacetin72

tolgacetin72

Paint ya da herhangi bir fotoğraf editörü ile boyutları ufaltabiliriz. Ben de bu iş için Photoshop kullanıyorum.
    Vallahi dün iki arkadaşın açtığı konulara bakarken PC yi kapatmak zorunda kaldım, bunlara dikkat edersek hem forum güzelleşir hem de yükleme hızı artar diye düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş